[ momsab @ 25.09.2002. 20:56 ] @
Mnogo sporo radi M$-ov defragmentator. MAsina je k6-2 501MHz, 256MB RAM, 9.5GB HD Quantum.

Da li je i vama spor defragmentator il' kako se vec zove?
[ iNCUBUs @ 25.09.2002. 22:13 ] @
probaj recimo VoptXp, daje prilicno dobre rezultate a i brzi je :)
[ random @ 25.09.2002. 23:13 ] @
Još bolje pređi na NTFS, pa ti neće trebati defragmenter (mada ti ni sa FAT32 realno ne treba, danas su brzi diskovi, nisu ko pre 10 godina).
[ Miroslav Cvejić @ 25.09.2002. 23:46 ] @
Onaj defragmenter koji dolazi uz XP je spor kao letnje popodne i na Fat32 i NTFS sistemima. Mada, ako je NTFS, defagmentacija se radi jednom godišnje.
[ Miško Stefanović @ 10.10.2002. 22:44 ] @
Diskeeper.

Brz, tačan, integriše se u postojeći defragmenter.

Ima ga na zdnet.com. najlakše se nalazi sa search opcijom, potreban ti je crack zavisno koju verziju dowloduješ. Da bi primenio crack service mora biti zaustavljen.

Za 2000/XP veličina fajla je oko 7M a za 9x reda 13M, crack je 6k.

Kada ga pokreneš probaj čisto da vidiš sliku diska preko analizatora. Sam zaključi da li je ili nije potrebna defragmentacija NTFS-a. Probaj da pokreneš neku zahtevnu aplikaciju pre i posle defragmentacije, sigurno ćeš uočiti razliku u brzini.

Pozdrav.
[ Ivan Dimkovic @ 10.10.2002. 22:52 ] @
Diskeeper takodje ima i "boot time" defragmentaciju koja radi u konzolnom modu pre dizanja WinXP desktop-a (kao i CHKDSK32 ili CONVERT) - tako da mozes da podesis da se sistem defragmentuje pri svakom bootu, npr..
[ iNCUBUs @ 10.10.2002. 23:45 ] @
Citat:
Miško Stefanović:
Diskeeper.


Takodje koristim i pokazao se odlicno. S obzirom da imam i Norton Speed Disk 2003, mogu da kazem da svaki ima svoje prednosti.

Diskeeper ce recimo, u vecini slucajeva, da "slozi" fajlove, od pocetka diska pa nadalje

VoptXP ce da defragmentuje rasparcane fajlove, ali nece obavezno i da ih slaze onako kako to radi Diskeeper i zato je primetno brzi.

Takodje VoptXP ima detaljan prikaz sadrzine diska, tacnije kliktanjem na zeljeno polje na disku, prikazace se sta se tamo nalazi....

Sve u svemu, najbolje je da se probaju sva tri pa neka vidi da li mu neki vise odgovara ili ce da ih koristi simultano :)
[ Mickey @ 17.10.2002. 08:59 ] @
A jeste li ljudi probali O&O Defrag Professional Edition 4??
Dosad sam koristio Speed Disk ali posle ovog programa sam ga skroz batalio.
Svi kojima sam preporucio su zadovoljni sa njim, tako da vredi ga isprobati.
Koga zanima vise o ovom programu nek poseti: http://www.oo-software.com