[ disko @ 25.10.2005. 07:56 ] @


Hteli bi da predjemo na linux platformu posto nam microsoftov softver nije licenciran..(gazda se plashi)...........
E sad koja je najbolja alternativa exchange serveru,tj.........



Hvala unapred........
[ flylord @ 25.10.2005. 09:29 ] @
Sta ti tacno treba od funkcija da podrzava sistem?

p.s. btw, ovaj zadnji post se veoma lako moze shvatiti kao reklama..
[ disko @ 25.10.2005. 09:59 ] @
Pa neki njegov pandan.......

Znaci skupljanje mailova i deljenje u lokalu, to mi je najbitnije........


Hvala.....
[ flylord @ 25.10.2005. 10:19 ] @
pa to je obican mail server, imas ih gomilu, cak svaki distro dolazi sa nekim od njih. Mandrake sa postfixom, Slack i RH sa sendmailom... A ja preporucujem Qmail. Lak je, jednostavan, i radi brzo i efikasno.
Exchange nije mail server, samo, nego je Groupware server. I njegove mogucnosti su daleko od obicnog mail servera.
Jedini free software za koji ja znam da kolko tolko radi :) je http://mirror.open-xchange.org/ox/EN/community/ . Pa pogledaj

[Ovu poruku je menjao flylord dana 25.10.2005. u 11:23 GMT+1]
[ neetzach @ 25.10.2005. 10:23 ] @
Imas dve varijante: OpenExchange iJava Enterprise System. (Da ne bude reklama, potrazi linkove po Googletu)

Ne znam kako stoji situacija sa placanjem ovog prvog, to bi vec morao da proveris na sajtu. Bilo je neke price da su ga OpenSourceovali i sta vec, a pre toga je bio ne bas tako jeftino komercijalno resenje.

Java ES, je nacelno besplatan za firme manje od 100 ljudi, ali onda nema podrske. Kao resenje je daleko ispred OpenExhangea i radi na Linuxu (zvanicno podrzane distribucije su RHAS 2.1 i 3.0).

Ako ti treba samo e-mail, onda ti je verovatno najlakse da napravis svoje jednostavno resenje poput: Postfix/Sendmail (hrhrhr) u kombinaciji sa Cyrusom.
[ nkrgovic @ 26.10.2005. 13:52 ] @
Citat:

Imas dve varijante: OpenExchange iJava Enterprise System. (Da ne bude reklama,
potrazi linkove po Googletu)


Definitivno se slazem sa kolezom da je JES najbolje resenje, cak bi rekao da je, u puno delova, BOLJE od exchange - tako da "zamena" mozda i nije pravi izraz... Pre alternativa. Ima gde je losiji, ima gde je bolji.

Moja neka ideja je da ti treba neki enterparadajz linux, sa sto vise gui-ja, sto vise "klikcanja" bar za pocetak. Kao takve stvari kostaju, preporucio bih ti CentOS, kao free, supported, relativno well updated distro. Verzija 3 i 4 su aktuelne i imaju pristojan GUI za config, koliko sam ja uspeo da vidim za par minuta probanja... :) (Ne koristim GUI, sorry).

Druga resenja ce te naterati da vise naucis, ali ovo je mozda najbrze za implementaciju.