[ Riste Pejov @ 26.09.2002. 09:34 ] @
Kako da u C++ (BCB 5/6) pozivam member methode a da ne moram
svaki put navesti objekt.

kao sto u Object Pascal-u mogu uraditi
Code:

with MyObject do
begin
MemberMethod1(inVar);
.....
VariableX:=10;
end

a da ne moram direktno adresirati objekt sa methodom kao
MyObject->MyMethod(inVar);

[ leka @ 26.09.2002. 14:06 ] @
U slucaju da si u oblasti vazenja klase objekta sa kojim radis (mozda ovo nije dobro receno) onda nema potrebe da uopste navodis naziv objekta. Ovo verovatno znas, jer to je fundamentalna stvar.

Kada si u oblasti vazenja neke druge klase, a zelis da referises na neki drugi objekat i koristis njegove metode i clanove, onda moras da koristis ili operator "->" ili operator ".", zavisno od toga kako radis sa tim objektom...

Generalno meni licno nije poznato da postoji alternativa za paskalov "with ... end;" , a i da mi je poznata ne bih je koristio, jer smatram da to kod cini mnogo necitkim, pogotovo ako unutar with ... end; imam mnoogo linija (tako da cela stvar ne staje na ekran)... Naravno, ovo je samo moje misljenje, mozda drugi programeri misle drugacije.
[ Dragi Tata @ 26.09.2002. 17:10 ] @
Riste, nema toga u C++u i sličnim jezicima (C, Java, C#). Ima u VB-u, na primer.
[ filmil @ 26.09.2002. 17:54 ] @
Citat:
Riste Pejov:
a da ne moram direktno adresirati objekt sa methodom kao
MyObject->MyMethod(inVar);


Da se nadovezem. Ako pozivas puno metoda nekog objekta, mozda bi vredelo razmisliti da se cela sekvenca koja
bi isla u with jednostavno smesti u odgovarajucu klasu kao jos jedna metoda? Mozda je programu potreban
redizajn?

f



[ Riste Pejov @ 27.09.2002. 06:29 ] @
Posto sam dugo vreme radio u Delphi, mozda sam previse naviko na ovakvu sintaksu,
i cinilo mi se da C++ mora imati takvo nesto a da ga ja nisam nasao u helphu :P,
ali ipak, mislim da leka ima pravo. I meni je trebalo malo vise vremena da se naviknem
na ovakvu sintaksu, ali kad se naviknes ..... bah


Hvala