[ noviKorisnik @ 26.10.2005. 08:06 ] @
// edit - kako se ova tema pretvorila u raspravu o nekim pojmovima, samo menjam naslov teme.

[Ovu poruku je menjao noviKorisnik dana 26.10.2005. u 18:53 GMT+1]
[ bsaric @ 26.10.2005. 08:17 ] @
Search Engine Result Pages = SERP

SEOchat FAQ
[ pyc @ 26.10.2005. 08:25 ] @
Search engine result pages: http://www.google.com/search?n...+pages%22+SERP&btnG=Search - 646 rezultata

Searc engine ranking position:
http://www.google.com/search?n...sition%22+SERP&btnG=Search - 501 rezultat

nisu daleko...
[ bsaric @ 26.10.2005. 08:30 ] @
ma gle tu skraćenicu su ljudi u SEO poslu sami napravili i znači:

Search Engine Result Pages = SERP

:)
[ noviKorisnik @ 26.10.2005. 08:47 ] @
http://www.google.com/search?q=define%3Aserp
[ boccio @ 26.10.2005. 11:06 ] @
Citat:
boccio, od kad sandbox postoji osobno nitko još nije javio na bilo kojem forumu da je izašao iz sandboxa za mjesec ili dva, minimalno za nekih 5-6 u početku, taj dio se odnosi uglavnom sa iskustva sa raznih foruma

Niko ni nije rekao za mesec, vec da u proseku traje nekoliko meseci. Nema potrebe hvatati se za neku rec van konteksta. Drugo, sandbox od cca. 3 meseca je najnormalnija stvar, osim za odredjene niche. Opet, svi pricamo o "rekose ljudi" i "video sam jedan sajt". Da, traje i po 6, 7 i vise, neko nikad ni ne izadje, ali mi ovde pricamo o prosecnim sajtovima i o FAQ temi - prilagodi svoje komentare tome.

A ako zelis neku diskusiju o sandboxu - slobodno je pokreni, nemoj pricati o extremnim slucajevima u FAQ temi... ko to jos radi??

Citat:
keyword density ne postoji u smislu određivanja o čemu se radi na stranici, niti ne postoji razlika ako je 1% viši ili manji od konkurencije, ako malo proguglaš vidjet ćeš da u prvih deset svatko ima drugačiji

Naravno da keyword density ima veze sa rangiranjem, uopste mi nije jasno o cemu pricas? Naravno da ne odredjuje direktno, ali je jedan od faktora, i to ne bas nebitan faktor - doduse mnogo manje kod Gugla nego kod MSN, recimo, ali to uopste ne menja stvari.

Mozda te nisam pravilno razumeo, ali mi se ucinilo da zelis reci kako keyword density nema nikakve veze sa rangiranjem stranice...

//EDIT
Evo, sad videh:
Citat:
Nema nikakve veze sa određivanjem relevantnosti ili bilo čega korisnog što bi moglo biti faktor pri rangiranju.

Aham... znaci zato pri pretragama termina kao sto su "loans", "mp3", da ne navodim dalje ispadaju doorway strane na prvih 10 k'o kruske... verovatno imaju kvalitetan content, domene po 5-6 godina stare, high PR linkove sa relevantnih sajtova... :))


[Ovu poruku je menjao boccio dana 26.10.2005. u 12:17 GMT+1]
[ bsaric @ 26.10.2005. 12:07 ] @
izjava da sandbox traje 3 mjeseca i da je to normalno je totalna glupost i govori o tvoj neupućenosti u taj filter, bez uvrede :)

probaj pitat malo po forumima kolko traje i pitaj da li je normalno da traje 3 mjeseca pa ćeš vidjet što će ti reć, 6-18 mjeseci nije ekstrem već realnost

što se tiče keyword density o tom mi se ne da raspravljat, svatko ima svoje mišljenje
[ noviKorisnik @ 26.10.2005. 12:56 ] @
Na kraju, sve što može da se pronađe na temu sandboxa na forumima ostaje i dalje na nivou pretpostavke izvedene iz rezultata nestatističkog uzorka.

Suvišno je i pokušavati naći zajedničku ocenu tog perioda, bolje je okrenuti se realnim tehnikama razvoja sajta koje uzimaju u obzir sandbox.
[ boccio @ 26.10.2005. 13:17 ] @
Citat:
bsaric: izjava da sandbox traje 3 mjeseca i da je to normalno je totalna glupost i govori o tvoj neupućenosti u taj filter, bez uvrede :)

Ma dobro, drago mi je da imamo sad strucnjaka medju nama :) 2 dana si na forumu, i vec ti je sve zivo glupost/netacno/besmislica sto se ovde prica... way to go...

www.word-press.net, moj sajt, grejao klupu (ocu reci sandbox) od kraja decembra do neke sredine marta... www.buydomain-online.com, takodje moj sajt - jos se nije cestito iskoprcao iz sandboxa, a star je preko godinu dana... i posle kad kazem da ne postoji nista drugo osim emprijskih podataka, i da nije pametno govoriti (pogotovo u FAQ-style postovima) da sandbox traje 18 meseci, ispadoh neobavesten...al ajde, sta znam ja...
Citat:
bsaric
što se tiče keyword density o tom mi se ne da raspravljat, svatko ima svoje mišljenje

Pa vidis, to i jeste svrha foruma. Svako ima svoje misljenje, i onda argumentovano razgovaramo ne bili nesto naucili jedni od drugih. Ja sam ti u prethodnom postu dao konkretan primer, da se evo opet citiram:
Citat:
Aham... znaci zato pri pretragama termina kao sto su "loans", "mp3", da ne navodim dalje ispadaju doorway strane na prvih 10 k'o kruske... verovatno imaju kvalitetan content, domene po 5-6 godina stare, high PR linkove sa relevantnih sajtova... :))

Hoces reci da tu keyword stuffing, koji je direktna posledica "density" price ne igra ulogu? vazi... I ne, ne pricam o "svezim" domenima koji dobijaju visoke SERPove pre upadanja u sandbox...

[Ovu poruku je menjao boccio dana 26.10.2005. u 14:19 GMT+1]
[ bsaric @ 26.10.2005. 14:09 ] @
Citat:
2 dana si na forumu, i vec ti je sve zivo glupost/netacno/besmislica sto se ovde prica... way to go...


znači ako se Matt Cutts registrira na elitesecurity.org mora čekat određeni broj postova prije nego sve nas ispravi na koji način pravilno što napravit? :)

Sa druge strane jedinu opasku sam dao za sandbox, a ti već kažeš da je meni sve pretjerivanje, ja kažem da ti pretjeruješ u toj svojoj izjavi :)

Što se tiče tvojih domena nemam pojma nisam ih pratio, jesi siguran da je bio sandbox?:) ja i dalje tvrdim na temelju iskustva ljudi sa popularnijih foruma i seo stranica da je sandbox traje između 6-18 mjeseci, a ti tvrdiš da na temelju tvojih dviju domena da se radi o 3 mjeseca :) Ako želiš možemo i pitat na kojem forumu da ne ispadne da ja guram nešto :)

Citat:
Pa vidis, to i jeste svrha foruma. Svako ima svoje misljenje, i onda argumentovano razgovaramo ne bili nesto naucili jedni od drugih. Ja sam ti u prethodnom postu dao konkretan primer, da se evo opet citiram:


a ja kažem keyword density ne postoji, moje osobno mišljenje

daj mi pokaži ili daj direktan link gdje su dorway stranice za tvoje navedene ključne riječi? ne keyword density nema veze sa time, keyword density kao mjera za određivanje važnosti neke riječi u dokumentu pri pretraživanju i određivanju se ne koristi, već se koristi term weight (vektorska on topic analiza i linearizacija dokumenta)
[ boccio @ 26.10.2005. 15:13 ] @
I think you got on a wrong foot ;)

Citat:
znači ako se Matt Cutts registrira na elitesecurity.org

eehehe, pa pazi, tesko da ste ti i M.Cutts isto :))) (no hard feelings)
Citat:
Sa druge strane jedinu opasku sam dao za sandbox

i jednu za k.density, i jednu za definiciju SERPa, i jednu... :)))
Citat:
a ti tvrdiš da na temelju tvojih dviju domena da se radi o 3 mjeseca

Ne, ne, pogresno smo se razumeli izgleda. Samo sam ih naveo kao jedan primer (mozda nisi pazljivo procitao - za jedan sam rekao da je izasao posle 3 meseca, a za drugi da nije izasao ni posle GODINU dana...). Pogresno si me interpretirao.

Ok, evo hoces primer:
term: "UK loans"
#9: h**p://www.tigertom.com/personal-loans-uk.shtml

tipicna doorway (spamerska) strana...

Bio bih zahvalan kad bi dao svoju analizu... ako ne mislis da je dosla upravo zahvaljujuci klasicnoj doorway/cloaking tehnici (koja se oslanja upravo na keyword stuffing, sto ce reci da k.density postoji i IMA svoju poentu), voleo bih da cujem tvoje misljenje o ovome.
[ bsaric @ 26.10.2005. 16:17 ] @
Citat:
eehehe, pa pazi, tesko da ste ti i M.Cutts isto :))) (no hard feelings)

imao sam neki osjećaj da ćeš to napisat, znaš dobro na što sam mislio, a tvoj odgovor je podmetanje budući da nisi znao što napisat :)


Citat:
i jednu za k.density, i jednu za definiciju SERPa, i jednu... :)))

ok dao sam ih više

Citat:
voleo bih da cujem tvoje misljenje o ovome.

Ajmo ovako, ovo su činjenice, formula za KW:

KD = i/j

i = broj koliko se puta neka riječ pojavljuje u dokumentu
j = broj svih riječi u dokumentu

Činjenica je isto da stranica u kojoj se recimo riječ loans pojavljuje 20 puta, a sadrži 1000 riječi ima KD = 20/1000 = 2%, isto tako činjenica je da ukoliko se riječ pojavljuje 10 puta u dokumentu od 500 riječi, KD = 10/500 = 2 %. Pa sad čemu služi keyword density kad se njome ne može odrediti:

- relativnost ključnih riječi u dokumentu
- gdje se koja ključna riječ pojavljuje
- frekvenciju pojavljivanja ključne riječi unutar određenog dijela
- koja je glavna tema stranice, koje su sporedne teme

Keyword density je loša mjera koju su seo webmasteri izpromovirali iz čistog neznanja, njome se apsolutno ništa osim gore navedenih brojeva ne može stvarno izmjeriti.

E sad moje pitanje tebi je, da li stvarno misliš da bi je Google, Yahoo ili Msn koristio jednu tako jednostavnu jednadžbicu za određivanje tako važnog podatka o stranicama kao što je tema stranice ili on page optimizacija? Zašto bi to onda bio faktor?

Umjesto keyword density koristi se vektorska analiza dokumenata koja ima sposobnost i dubinu shvatitii o kakvoj se temi i u kojoj količini je određena tema zastupljena u pojedinom dokumentu. Odguglaj malo "term weight" ili "vector term weight" ili još bolje "term vector model" da vidiš da ta metoda stvarno postoji.

E sad raz lika između keyword density i vektoreske analize je u tome što KW je "mjera" koja se odnosi na pojedinu stranicu dok je vektorska analiza usmjerena na sve dokumente vezane uz određenu domenu. Formula za vektorsku analizu je:

V = tfi * log (D/dfi)

gdje je:

tfi = mjera koliko se puta određena riječ pojavljuje u određenom dokumentu nakon linearizacije (izbacivanja markup tagova izvan dokumenta), filtracije (izbacivanje stop riječi: the, of, itd.), stiminga (izbacivanja plurala, padeža da se dobije izvorni oblik riječi) dokumenta.
D = broj dokumenata (broj indeksiranih dokumenata u bazi)
dfi = broj dokumenata koji sadrži neku određenu riječ

Prema navedenom jasno se vidi da vektorska analiza puno detaljnija i točnija, i iza nje još stoji par metoda kojom se dobivaju dodatni podaci na globalnoj i lokalnoj razini (on topic analiza - analizara se struktura stranica, pojmova i sl. no to je za drugu temu već, koonkurencija ili vidljivost i pozicija ključnih riječi u dokumentu i sl.)


Nadam se da sad kužiš zašto keyword density ne postoji, to je izmišljotina i potpuno krivo shvaćeni pojam. "KW" ovisi upravo o toj vektorskoj analizi na globalnoj razini, i gore navedenim analizama zato je nemoguće pogodit "pravi KW" jer se ne zna koliko je točno datoteka u indeksu, ne zna se niti jedan parametar na lokalnoj i globalnoj razini.

Eh da završim :)

Zašto su spameri u vrhu? Zato što rade veliku količinu vrlo sličnih stranica koje ciljaju vrlo slične ključne riječi i time nesvjesno podižu on page optimizaciju, vidljivost i prisutnost ključnih riječi na globalnoj razini u indeksu, recimo tvoj primjer spamera:

- domena sadrži oko 2200 indeksiranih dokumenata, vrlo sličnih koje ciljaju vrlo slične ključne riječi i upravo to je razlog visoke pozicije, a ne ona jadna formulica za keyword density koja se odnosi samo na stranicu po stranicu


Spameri ne mogu opstat ukoliko kreiraju 10 stranica, sve što rade zasniva se ogromnoj količini datoteka
[ noviKorisnik @ 26.10.2005. 16:34 ] @
Pa znaš, sigurno je da nisam SEO stručnjak, više mi je smešno kad gledam kako ljudi oko toga polomiše i noge i ruke - ali zato mogu da prijavim da ova formula baš nema veze... direktna proporcija broju pojava reči u dokumentu???
[ bsaric @ 26.10.2005. 17:23 ] @
misliš na KW formulu?

KW = broj koliko se puta određena ključna riječ ponavlja / broj svih ključnih riječi u dokumentu

to je formula za KW, proguglaj malo
[ bojan_bozovic @ 26.10.2005. 17:27 ] @
Citat:
Činjenica je isto da stranica u kojoj se recimo riječ loans pojavljuje 20 puta, a sadrži 1000 riječi ima KD = 20/1000 = 2%, isto tako činjenica je da ukoliko se riječ pojavljuje 10 puta u dokumentu od 500 riječi, KD = 10/500 = 2 %. Pa sad čemu služi keyword density kad se njome ne može odrediti:

- relativnost ključnih riječi u dokumentu
- gdje se koja ključna riječ pojavljuje
- frekvenciju pojavljivanja ključne riječi unutar određenog dijela
- koja je glavna tema stranice, koje su sporedne teme

Keyword density je loša mjera koju su seo webmasteri izpromovirali iz čistog neznanja, njome se apsolutno ništa osim gore navedenih brojeva ne može stvarno izmjeriti.

E sad moje pitanje tebi je, da li stvarno misliš da bi je Google, Yahoo ili Msn koristio jednu tako jednostavnu jednadžbicu za određivanje tako važnog podatka o stranicama kao što je tema stranice ili on page optimizacija? Zašto bi to onda bio faktor?


Smaras brate, kw density je tu da spreci spam... Btw idi na http://maestitia.net (to je moj sajt) pa ces da vidis reklame za dramatizacije Sekspira, a mozda i za ribolovacki pribor ;) Idu ponekad i reklame za ribolovacki pribor ;) U prilog tvojoj tvrdnji da kompjuter moze uopste da odredi temu teksta ;)
[ bsaric @ 26.10.2005. 17:36 ] @
pa gle iznesi ti svoju neko razmišljanje ili nešto na temelju nekih poznatih teorija pa ćemo se razgovarat ko normalni ljudi, a pusti priče tipa, odi tu pa vidi kak je kod mene :)
[ bojan_bozovic @ 26.10.2005. 17:40 ] @
Citat:
pa gle iznesi ti svoju neko razmišljanje ili nešto na temelju nekih poznatih teorija pa ćemo se razgovarat ko normalni ljudi, a pusti priče tipa, odi tu pa vidi kak je kod mene :)


Pa u tome je i poenta, ne mogu ;) Nemam pojma kako Google funkcionise! ;)
[ noviKorisnik @ 26.10.2005. 17:58 ] @
Citat:
bsaric: misliš na KW formulu?

Pa ne, objašnjavao si vektorsku analizu. Odatle je mera za vektor neke stranice u odnosu na neku reč direktno proporcijalan broju pojava reči u dokumentu (faktor tfi iz formule). Da je zaista tako, to bi bio raj za spamovanje.
[ bsaric @ 26.10.2005. 17:59 ] @
pa ne znam niti ja :)...nije poanta u tome već što je na koji način moguće izvesti ili izmjeriti
[ bsaric @ 26.10.2005. 18:01 ] @
pa nije, imaš log ispred :)

Citat:
Da je zaista tako, to bi bio raj za spamovanje.

A zašto bi bio raj za spamiranje, zbog čega?:)
[ noviKorisnik @ 26.10.2005. 18:16 ] @
Lepo je što priznaješ da ne znaš kako Google funkcioniše (inače verovatno ne bi imao šta da tražiš ovde na forumu).

I sad, da pojasnim formulu... V = tfi * log (D/dfi)
Citat:
bsaric: pa nije, imaš log ispred :)

Nije log ispred, nego iza tfi.
V je proporcionalan tfi...
... jer - mera koja je pod logaritmom po opisu nema veze s dokumentom, već s brojem dokumenata u bazi, tako da je za neku posmatranu reč ceo logaritmovani deo u stvari konstanta.
[ bojan_bozovic @ 26.10.2005. 18:17 ] @
Citat:
pa ne znam niti ja :)...nije poanta u tome već što je na koji način moguće izvesti ili izmjeriti


Ne znam, ali ti nikako ne preporucujem da meris postoji li kw density da ne upadnes u sandbox ;) Mislim, ako ti sajt donosi neku paricu ;)

IMHO:

Na osnovu, i keywordova pretrazivaci odredjuju kako ce da se klasifikuje sajt. IMO, keywords mnogo uticu na klasifikaciju sajta, a to je pogotovu izrazeno na sajtu poput moga gde ima stranica gotovo potpuno lisenih teksta, samo ALT tekst pomaze da se dobre reklame vrte.
Dalje, kompjuter nije dorastao odredjivanju ni teme teksta a kamoli konteksta u kome je tekst upotrebljen - ostaju keywordovi za odredjivanje teme stranice. Mozes imati temu 100% na srpskom ili hrvatskom, uz 'hosting' ce se vrteti izvesne (u vecoj ili manjoj meri relevantne, ali to od sajta zavisi) reklame za hosting. To sto je na sajtu nekog ribolovackog drustva uzgred spomenut hosting kod firme xxx ce biti presudno, i bez odgovarajucih kljucnih reci koje Google moze raspoznati, nece biti reklama za npr. varalice, stapove i takve stvari.
Prema mom licnom iskustvu, veliki pretrazivaci penalizuju sajtove ukoliko na njima nema necega sto je po nekoj kompjuterskoj (dakle, ogranicenoj po sposobnostima) analizi tekst, tako da sandbox postoji. Da li keyword density ili neka druga analiza odredjuje hoce li sajt otici u sandbox ne mogu biti siguran.
[ bsaric @ 26.10.2005. 18:30 ] @
a što je sa ovim odgovorom? :)

Citat:
A zašto bi bio raj za spamiranje, zbog čega?:)


moja poanta je da KW ne može izmjeriti ono što većina pokušava dobiti time i to je to, već se to sve mjeri po potpuno drugačijem konceptu

što se tiče formula tu se neću miješat jer mi nije namjera bila izračunavat i sl. ako ti se priča o formuli evo gdje možeš:

http://forums.searchenginewatch.com/showthread.php?t=489
http://forums.seochat.com/showthread.php?t=46505


Citat:
Na osnovu, i keywordova pretrazivaci odredjuju kako ce da se klasifikuje sajt. IMO, keywords mnogo uticu na klasifikaciju sajta, a to je pogotovu izrazeno na sajtu poput moga gde ima stranica gotovo potpuno lisenih teksta, samo ALT tekst pomaze da se dobre reklame vrte.
Dalje, kompjuter nije dorastao odredjivanju ni teme teksta a kamoli konteksta u kome je tekst upotrebljen - ostaju keywordovi za odredjivanje teme stranice. Mozes imati temu 100% na srpskom ili hrvatskom, uz 'hosting' ce se vrteti izvesne (u vecoj ili manjoj meri relevantne, ali to od sajta zavisi) reklame za hosting. To sto je na sajtu nekog ribolovackog drustva uzgred spomenut hosting kod firme xxx ce biti presudno, i bez odgovarajucih kljucnih reci koje Google moze raspoznati, nece biti reklama za npr. varalice, stapove i takve stvari.
Prema mom licnom iskustvu, veliki pretrazivaci penalizuju sajtove ukoliko na njima nema necega sto je po nekoj kompjuterskoj (dakle, ogranicenoj po sposobnostima) analizi tekst, tako da sandbox postoji. Da li keyword density ili neka druga analiza odredjuje hoce li sajt otici u sandbox ne mogu biti siguran.


iskreno niš te ne kužim :)
[ Bhamby @ 28.10.2005. 18:41 ] @
Sajt http://fkvlasina.farvista.net/ sam aktivirao 24.07.2005.
Odmah sam postavio link na http://www.vlasotince.com/ i još par mesta i
posle par dana Google ga registruje i pojavljuje se u pretrazi za ključnu reč "fkvlasina".
Posle 28.07., ili dan kasnije, upada u Sandbox.
Povremeno pratim, proverio sam i danas, još uvek je.
Na početku godine, "Legenda o Google" je govorila da je 90 dana maksimum.
Ovih dana čitam, i ovde temi, da se taj period produžio na "ne zna se koliko".
Kao, 2005. je registrovano mnogo domena, kao nikad do sada - pa zbog toga.
Danas je 28.10., znači prošla su ta 3 meseca (90 dana - max.)
Kad da očekujem izlazak sajta iz Sandbox. Ili da ne očekujem još ...
[ bsaric @ 28.10.2005. 20:02 ] @
mnogi su u početku sandbox zamijenjivali sa raznim filtrima i penalizacijom zato su očito govorili 3 mjeseca ili nešto tak, realnost je 9 mjeseci, sve više i više ljudi uglavnom prijavljuje po forumima tu brojku. Baš je nedavno bila jedna teme gdje je netko tražio da se jave ljudi čiji site je izašao iz sandboxa ove godine i vrlo malo se ljudi javilo

e sad nitko ti ne može reć: sad ćeš izać, jer bi to bilo glupo :), izaći ćeš kad izađeš, do tad radi na linkovima i sadržaju jer ti još uvijek ostaju Y i M gdje možeš dobiti kakvu takvu posjetu, a i nije loša opcija google images, svi tvrde da dok su u sandboxu imaju posjetu uglavnom od slika pa probaj nešto

nadam se da ćeš izać za 3 mjeseca :)
[ Bhamby @ 28.10.2005. 21:06 ] @
Citat:
bsaric: ... realnost je 9 mjeseci, sve više i više ljudi uglavnom prijavljuje po forumima tu brojku. ..


Znači, da utvrdimo, danas je ovo realnost (9).

Čini mi se (ne tvrdim) da je početkom godine realnost bila < 3.

U tom periodu se moj sajt http://www.vlasotince.com/ pojavio u pretraživanju.
Doduše ne sećam se da sam ga negde posebno linkovao osim u potpisu, po forumima, ali sam ga prijavio na Google.
****************

Nisi se izjasnio po ovoj teoriji "o mnogo registrovanih domena u 2005-oj".

I još nešto: Ako bih danas registrovao/postavio sajt, kad bih mogao da očekujem njegovo pojavljivanje na Google (po izlasku iz Sandbox-a). Aproksimativno, ako je ova teorija "o mnogo reg..." tačna i ako se tendencija rasta nastavi i u 2006.

[ bsaric @ 28.10.2005. 21:29 ] @
da pojasnim...ja osobno nigdje na forumima nisam našao da je netko rekao da je izašao iz sandboxa za 3 mjeseca, postavljale su se i ankete i sve

Citat:
Nisi se izjasnio po ovoj teoriji "o mnogo registrovanih domena u 2005-oj".

netko je otvorio temu da mu se jave svi koji imaju domenu iz 2005, a izašli su iz sandboxa, par ljudi se samo javilo, no lako za to dovoljno je pitat na nekom forumu koliko je normalno biti u sandboxu, nitko neće sigurno reći 3 mjeseca ili nešto slično

vrlo teško je pričat o tome što bi bilo kad bi bilo jer se sve to može promijeniti jednim updejtom, ono što većina primjetila je da su komercijalne domene i domene koje se pozicioniraju na komercijalne pojmove duže u boxu, dok su informativni kraće po čemu očito sadržaj igra neku ulogu, sa druge strane od nedavno sve više i više ljudi prijavljuje parcijalni sandbox, da su izašli ali da su na glavne riječi još u boxu, ja sam jedan od njih jer moja domena je puštena na sve riječi osim na primarni keyword gdje sam nigdje iako allintitle allinanchor su #1

Citat:
kad bih mogao da očekujem njegovo pojavljivanje na Google (po izlasku iz Sandbox-a).


to nisam skužio, misliš kolko ti treba da se pojaviš u serpovima nakon puštanja iz boxa? ovisi da li imaš dovoljan broj linkova, ako ne još uvijek možeš bit izvan 1000 iako si pušten i ne imat rejting...onog trenutka kad si pušten istog trenutka ćeš vidjet nagli porast posjete, doslovno preko noći, teško je promašit :)
[ boccio @ 28.10.2005. 21:34 ] @
Molio bih ucesnike ove diskusije da komentare zadrze na uopstenoj diskusiji o Sandboxu i KW density teoriji, a ne da pitaju za svoje (pojedinacne) sajtove. Takvi postovi ce se brisati.
Citat:
Bhamby:
I još nešto: Ako bih danas registrovao/postavio sajt, kad bih mogao da očekujem njegovo pojavljivanje na Google (po izlasku iz Sandbox-a). Aproksimativno, ako je ova teorija "o mnogo reg..." tačna i ako se tendencija rasta nastavi i u 2006.

To ti niko ne moze reci (mozda GoogleGuy, ali se ne bih ni u to kladio lol). Najvise zavisi od samog sajta, odnosno njegovog sadrzaja, ali i od toga odakle mu dolaze backlinkovi. Nadji nekog na CNN-u da te linkuje i kul si :)
[ bsaric @ 28.10.2005. 22:03 ] @
evo da ne bi mislili da vas muljam :), Jim Whalen (highrankings.com) sa današnje teme o trajanju sandboxa:

Citat:
The aging delay seems to be anywhere from 6 months to 12 months. With about 9 mos. as the average. But there's no exact date and it might vary by what type of site you have, the keywords, or it might not. It might just be a function of when they release the next batch.


http://forums.searchenginewatc...st.php?p=63633&postcount=9
[ bojan_bozovic @ 01.11.2005. 10:45 ] @
maestitia.net sandbox -

Sajt postoji od novembra prosle godine (goth.ecwhost.com vrsi redirekciju na maestitia.net)

Odmah dolazim na prvu stranu Google search za 'gothic wallpaper' - uskoro upadam u sandbox.

Sve vreme sam na prvoj strani MSN search http://search.msn.com/results....&FORM=MSNH&srch_type=0

http://www.google.com/search?q...&lr=&start=10&sa=N

Nakon skoro godinu dana izlazim iz sandboxa i na drugoj sam strani Google search, pozicija 12, pre svega cini mi se, zbog dosta linkova na moj sajt sa strane (forumi, blogovi) :)

BTW na drugoj strani je na poziciji 11 za isti upit heavyred.com koji ima jak Alexa rang i PR 5 buduci od 5

http://pagerank.sc/heavyred.com

dok imam PR 0 buduci 2

http://pagerank.sc/maestitia.net

#13 je darkgrave.com sa PR od 3 buduci 4

http://pagerank.sc/darkgrave.com

;) uradio sam bolji on-page seo od darkgrave.com ;)


[ bsaric @ 01.11.2005. 11:23 ] @
Citat:
Nakon skoro godinu dana izlazim iz sandboxa i na drugoj sam strani Google search, pozicija 12, pre svega cini mi se, zbog dosta linkova na moj sajt sa strane (forumi, blogovi) :)

to si sad izašao, sa jeggerom?

Usput izlazak iz sandboxa nema veze sa linkovima, već isključivo sa vremenom. A vrijednost linkova sa blogova i foruma strašno je umanjena.

Nemoj se fokusirat na PR stranice jer to nije mjera apsolutno za ništa :) Više se fokusiraj na allintitle: gothic wallpaper, allinanchor: gothic wallpaper, na broj linkova sa različitih domena, sa različitih IP adresa i sl. Recimo ovaj alat ti može malo pomoći oko toga:

http://www.webuildpages.com/cclass/

možda bi bio na prvoj da ti je onpage optimizacija jača, ali nije, inače ne bi imao u title tagu "Home - Index" :)
[ Webinsane @ 27.01.2006. 16:16 ] @

Nije problem izaci iz sandboxa ako imas znanje. Mislite da seo experti imaqju vremena za sandbox?

[Ovu poruku je menjao Webinsane dana 30.01.2006. u 10:02 GMT+1]