[ anon315 @ 26.09.2002. 19:25 ] @
Dokle god mi je na mašini obitavala windoza nisam se baš posvetio izgledu X-a na unix-u. Konačno sam obrisao to đubre ( bez flejma ) i postalo je neophodno lepo podesiti grafiku, fontove, okruženje i ostale peripetije. Prvi put da sam potpuno zadovoljan izgledom, a koliko sam primetio ljudi i dalje pitaju za fontove i slično (do skora uključujući i mene). Evo, rešio sam da sklepam jedan mali, nazovimo to howto za unix look. Dobrodošle su sve dopune i ispravke !

Naravno, pretpostavljam da je uspešno podignut X i izabrano grafičko okruženje. Šta više, veliki deo (ovog malog) howto-a je posvećen KDE look-u (koji mi se posle ispitivanja i igranja ipak više dopao od gnome-ta). Takođe napominjem da neke stvari verovatno ne važe za xfree 3* ( ukoliko je baš to u pitanju, preporučujem update )

1. INSTALACIJA FONTOVA

Pre svega, treba instalirati True Type Fontove (TTF). Za ovo je potrebno sledeće:

a) Sami ttf fontovi (klikni ovde za download)

b) Otpakujte same fontove u /usr/X11R6/lib/X11/fonts/ttf/ (koji ste naravno kreirali).

NAPOMENA: Više ne morate da se patite sa ttmkfdir i ostalim peripetijama, već sam spakovao sve potrebne fajlove u paket.

c) Editujte fajl /etc/X11/XF86Config i proverite u sekciji "moduli" da li je uključeno učitavanje type1 i truetype fontova ( sa load "type1" i load "truetype" ).

Dalje, u sekciji "files" dodajte liniju FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/ttf/"

Restartujete X server i novi fontovi su spremni !

Sada je potrebno naznačiti grafičkom okruženju i aplikacijama da koriste te fontove. Od ovog trenutka sva priča važi za KDE, analogno će te se snaći i u gnome-u.

Pokrenite kde control center, sekcija fonts. Tu specifirajte zeljeni font i veličinu, bold, italic i ostalo. Moja preporuka - vedrana. Takođe, ukoliko neka aplikacija ne koristi dotični font, onda specijalno u podešavanjima te aplikacije podesite korišćenje tog font-a.

I naravno, najvažnija stvar vezano za fontove: sad bi browser-i trebali lepo da prikazuju web strane, bez zbijenih, ružnih slova i slično. Međutim, ja sam uradio još jedno malo tvikovanje i izgleda super, bar kod mene. U mozilli sam naznačio u appearance > fonts korišćenje vedrana fonta za sve žive fontove (western, unicode ...) i naznačio da "minimum font size" ne padne ispod 13, dakle 13. Ovim se obezbeđuje izbegavanje malih fontova i čkiljenje.

Ukratko, to je što se tiče fontova, nema neke velike nauke ...

2. PODEŠAVANJA KDE-A

Toplo preporučujem instaliranje Conectiva Crystal ikona za KDE. Klikni ovde za download. Verujte mi, nećete se pokajati što ste svlačili oko 5 mega. Sada otvorite control center > look and feel > icons , potražite skinuti paket i instalirajte ga. (napomena: možda se nešto malo razlikuje za kde stariji od verzije 3). Izaberite nove ikone.

Naravno, tu je nezaobilazan mosfet liquid paket. Klikni ovde za source verziju, a ovde za FreeBSD 4.6 paket. Posle instaliranja dotičnog paketa u control centru > look and feel > window decoration izabrati na primer High Performance Liquid. Uz sve ovo lepo ide i klikni ovde varijanta boja. Downloadovan fajl iskopirajte u ~/.kde/share/apps/kdisplay/color-schemes/ U kontrol centru > colors izaberite novu šemu.

Dobar izvor pozadina, spleš-eva, boja, ikona, etc je www.kde-look.org

3. SCREENSHOTS

1.

2.

3.



[Ovu poruku je menjao seven dana 10.10.2002. u 21:43 GMT]

[Ovu poruku je menjao seven dana 10.10.2002. u 21:45 GMT]

[Ovu poruku je menjao random dana 02.03.2005. u 15:20 GMT+1]
[ anon315 @ 27.09.2002. 11:29 ] @
UPDATE 1 (SPLASH SCREEN ZA FREEBSD)

Editujte fajl /boot/loader.conf i dodajte sledece linije:

Code:

splash_bmp_load="YES"
vesa_load="YES"
bitmap_load="YES"
bitmap_name="/boot/splash.bmp"


Sada je preostalo da u /boot/ iskopirate željeni *.bmp i nazovete ga splash.bmp

Evo nekoliko finih freebsd splash-eva:

Darth Maul

Saturn (640 varijanta)

Saturn (320 varijanta)

PITANJE: Bilo bi interesantno znati kako se ovo realizuje na linux-u ?
[ tzeljko @ 28.09.2002. 20:58 ] @
seven care. Odma sam probao i sve fenomenalno radi. Prosto je uzivanje gledati ovakav kde u odnosu na onaj default. Stvarno je do yaya. E samo jos nesto da te pitam, kad u mozilla namestim microsoft-verdana-iso8859-1 ili microsoft-verdana-iso8859-15, svejedno, nevidim slovo zh, i mozda jos neko nase slovo, dok sam sa helvetica fontovima ranije video sve kako treba. Ima li spasa ?
[ anon315 @ 29.09.2002. 18:52 ] @
Sigurno si instalirao fontove (*.tar.gz) koje sam preporučio. Veoma čudno, ali slična stvar mi se desila. Onda sam instalirao webfonts iz portova i problem je rešen sam od sebe, što znači da je moguć problem sa tim fontovima. Bilo bi dobro da pokušaš sa ttf fontovima iz windowsa (da ih direktno iskopiraš i probaš sa njima, pa da prijaviš rezultate, da vidimo da li su u pitanju fontovi koje sam stavio ili nešto drugo ...)

poz.
[ Pauli @ 01.10.2002. 23:59 ] @
Zasto nisi okacio za download fontove koje si instalirao iz portsa? Ovo bi trebao biti link ka tim fontovima:

ftp://ftp.netbsd.org/pub/NetBS...kgsrc/fonts/ms-ttf/README.html
[ leka @ 02.10.2002. 06:57 ] @
Crni sine, koristis Linux i BSD a dajes snimke ekrana u .bmp formatu... Džizs...
[ random @ 02.10.2002. 13:56 ] @
Crni Leko, to nisu screenshotovi, nego splash screenovi za FreeBSD, a njegov loader podržava samo Windoz BMP i ZSoft PCX formate za splash screen.

Samo opušteno :o).
[ aster @ 02.10.2002. 14:21 ] @
Ja sam sto se slova tice, sve po ovom tekstu podesio. Doduse, ne iz prve, pa sam onda prebacio fontove u vec postojeci TTF umesto u ttf u kojem su bile. Pa sam onda opet vratio u ttf pa te onda uspeo da se slova pojave u listi dostupnih slova.
Ali ne mogu reci da sam ovo ocekivao, jer sam mislio da ce umesto vec postojecih nezgrapnih slova doci, truetype antialiasing fontovi. Pa me zanima, da li neko moze da mi pomogne (detaljno kao i ovaj tekst jer sam jos uvek pocetnik ) da namestim antialiasing, jer i ako je KDE control center u sekciji fonts cekirano Anti-Aliasing sto se ovih fontova tice (koje sam sa gornjeg linka skinuo i instalirao) nema nicego sto bi ukazivalo na antialiasing, stavise ponekada kada se teks malo uveca izgledaju mnogo ruzno i ponekada kada su mala onda su mnogo rasirena, kao da nisu truetype, a dok vec postojeci font "NIMBUS" u Linux-u ima antialising.
Koristim KDE 3, SUSE 8.0, da li neko moze da mi pomogne oko namestanja AA u ovim fontovima?

Hvala.
[ random @ 02.10.2002. 15:15 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/12878

Uputstvo je za FreeBSD, ali možda ti pomogne.
[ aster @ 02.10.2002. 16:42 ] @
Pravi odmor za oci :) hvala za savet.

Imam samo jos jedno pitanje :) kako da namestim truetype slova u Mozili? U listi fontova postoje neki sasvim drugi fontovi (adobe, ad-sys) ali nema onih koje sam mogao da izaberem za ceo KDE kada sam instalirao truetype fontove (verdana, tahoma itd.)?

Hvala.
[ aster @ 02.10.2002. 17:57 ] @
Samo jos jedno pitanj casna rec :)
kada sam skinuo sa gornjeg linka mosfet_liquid, instalirao sam ga kao root sa:
./configure
make
make install
make clean
make distclean

I on mi negde na kraju izbaci poruku da ubacim, /usr/local/kde/bin u svoj PATH. Prvo ne znam da kako da dodam u PATH, a drugo sto je bitnije u /usr/local/kde ne postoji direktorijum bin vec samo lib i share. U njima je mosfet instalirao nesto, a posto nema bin da li da to ubacim tamo gde sam ubacio kolor semu ili ipak mora da postoji bin. U KDE centru ka nema u Window decoration.
[ anon315 @ 02.10.2002. 19:05 ] @
Citat:
leka:
Crni sine, koristis Linux i BSD a dajes snimke ekrana u .bmp formatu... Džizs...


Tata, nemam šta da ti ka'em ... random ti je sve rekao ...
[ aster @ 02.10.2002. 21:52 ] @
Ovo u vezi sa Mozilom sam resio, na slican nacin kao sto je to bilo sa instaliranjem
trutype fontova.

Samo mi ostaje da unesem malo zivosti jos u desktop, ovim Mosfetom. Savet bi dobro dosao
[ BORG @ 02.10.2002. 22:59 ] @
Uzas L;-]

Evo jedan fin desktop.
A ko hoce ono...dovoljno mu je samo instalisati XP. L;-]

Evo jedan find desktop(gnome),mada ja koristim blackbox,icewm.

www.softnetonline.com/mp3s/screenshot.png

[ tzeljko @ 03.10.2002. 19:11 ] @
pozdrav,
ne znam zasto ali ja i dalje ne vidim slovo ZH u mozilli. Ostalo sve radi OK. Probao sam sa raznoraznim kombinacijama fontova tamo u mozilli ali ne vredi, takodje sam probao da windowsove fontove prebacim na linux ali ni to nije pomoglo... Jel moze neko da mi napise detaljno kako su mu podeseni fontovi u mozilli (edit/preferences/apiriens/fonts) (ovo apiriens sam zaboravio kak ose pise na engleskom ;)) jer sam sad u net caffeu :))

Pozdrav
[ random @ 03.10.2002. 19:42 ] @
Citat:
BORG:
Evo jedan find desktop(gnome),mada ja koristim blackbox,icewm.

www.softnetonline.com/mp3s/screenshot.png


Ovaj screenshot je potpuno bezveze. Default gnome, samo promenjen wallpaper, koji je pritom ružan.

Evo kako izgleda moj desktop na studentskoj radnoj stanici u računarskom centru ETF-a, u koji ponekad svratim kad sam na faksu:



http://galeb.etf.bg.ac.yu/~random/pub/screenshots/galeb-rc.png
http://galeb.etf.bg.ac.yu/~random/pub/screenshots/galeb2.png
http://galeb.etf.bg.ac.yu/~random/pub/screenshots/galeb3.png

Na poslednja dva možete videti Jabber (Psi) u akciji. Okruženje je WindowMaker.
[ BORG @ 04.10.2002. 16:44 ] @
Ok,ono mi je na poslu..

A evo od kuce :

http://www.softnetonline.com/mp3s/scshot.png

[ anon315 @ 06.10.2002. 19:10 ] @
Evo sredio sam problem sa onim fontovima. Downloadujte ponovo fontove, sada sam ih zamenio sa kompletnim fontovima iz webfonts-a koji ne brljaju sa našim slovima.
[ snipe714 @ 02.11.2002. 15:14 ] @
Citat:
aster:
Ovo u vezi sa Mozilom sam resio, na slican nacin kao sto je to bilo sa instaliranjem
trutype fontova.


Ajde ako moze makar neki link (ako ne i objasnjenje) kako si to izveo, jer meni sve aplikacije (u KDE-u) prepoznaju fontove, Xft je podesen, fontovi instalirani, itd., ali Mozilla nece da ih prepozna :((
[ aster @ 10.02.2003. 01:55 ] @
Ne znam! Prvi put sam uradio sve kao sto je ovde napisano i na linku koji je poslao random i u Mozili su se lepo videli fontovi. Nakon reinstalacije linuxa u pitanju je ista SUSE linux verzija ista konfiguracija sve isto kao i pre nego sto sam prvi put namestio i onda sam namestio fontove za KDE, snimio fontove u dir znaci sve isto ali sanse nema da Mozilu nateram da prikaze AA fontove. U stvari on ih ima u preferences i izaberem verdana fonts za sve ali ih ne prikazuje sa AA.
Da li neko zna kako ovo moze da se sredi vec sam nekoliko puta pokusavao?
[ snipe714 @ 10.02.2003. 21:58 ] @
Mislim da bi za to morao da je iskompajliras sa xft2, kao sto je vec objasnjeno u onom thread-u Mozilla + Xft2 u okviru ovog foruma. A bas sam primetio jednu raniju poruku u kojoj si rekao da su ti fontovi siroki pri malim velicinama i kao da nisu antialias. Stvar je u tome sto si ti rekao KDE-u da ti stavlja antoalias na SVE velicine fontova, i onda kada je neki mali font, on ga razvuce kako bi mu dodao onaj sitni blur po krajevima... Evo kako sam ja to resio na Slaknjaretu :) - editujes fajl /etc/X11/XftConfig i u njega dodas sledece dve linije:

match any size < 12 edit antialias = false;
match any size > 11 edit antialias = true;

E, sad, ovo konkretno znaci da ne stavlja AA na fontove manje velicine od 12 (znaci 11, 10...), a da stavlja na ove iznad. I naravno u KDE-u ISKLJUCI "antialiasing for fonts" jer ti nista ne vredi podesavanje u fajlu ako KDE stavi AA i na one sitnije. Toliko o tome, samo eksperimentisi sa ovim vrednostima (12 i 11) i vidi koje ti odgovaraju, kod mene je to malo drugacije nego sa "normalnim" velicinama fonta (duga prica...).

Pozdrav!

snipe714
[ BobMarley @ 17.02.2003. 01:47 ] @
da .... sada se X-i nemogu startati kaze
"Failed to set default font path .. paths"
"Could not open default font 'Fixed'"
[ snipe714 @ 17.02.2003. 22:37 ] @
Ok, evo mog XftConfig -a :

##############################
# XRender configuration file #
##############################

#
# Directories containing fonts to anti-alias
#
dir "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/Type1"
dir "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/TTF"

#
# Include other configuration files, but don't complain if missing
#
includeif "~/.xftconfig"

#
# Configuration patterns
#
match any family == "fixed" edit family =+ "mono";
match any family == "Times" edit family += "Times New Roman";
match any family == "Helvetica" edit family += "Verdana";
match any family == "Courier" edit family += "Courier New";
match any family == "serif" edit family += "Luxi Serif";
match any family == "sans" edit family += "Luxi Sans";
match any family == "mono" edit family += "Luxi Mono";
match any family == "charter" edit family += "bitstream charter";
match any family == "bitstream charter" edit family =+ "charter";
match any family == "LuciduxSerif" edit family += "Luxi Serif";
match any family == "Lucidux Serif" edit family += "Luxi Serif";
match any family == "LuciduxSans" edit family += "Luxi Sans";
match any family == "Lucidux Sans" edit family += "Luxi Sans";
match any family == "LuciduxMono" edit family += "Luxi Mono";
match any family == "Lucidux Mono" edit family += "Luxi Mono";
match any family == "Cir Times" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "alienwarping" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "Beast Wars" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "ChordFont 4 0" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "CityBlueprint" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "CommercialPi BT" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "CountryBlueprint" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "EuroRoman" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "Marlett" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "PanRoman" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "Romantic" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "Ruritania" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "SansSerif" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "SansSerif BoldOblique" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "Score Font 4 0" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "SuperFrench" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "Symbol" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "TechnicBold" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "TechnicLite" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "Technic" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "UniversalMath1 BT" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "V Dub" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "Webdings" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "Wingdings" edit encoding = "glyphs-fontspecific";
match any family == "Cir Courier New" edit spacing = mono;
match any family == "Airbag Street" edit spacing = mono;
match any family == "Courier New" edit spacing = mono;
match any family == "ISOCTEUR" edit spacing = mono;
match any family == "Lucida Console" edit spacing = mono;
match any family == "Luxi Mono" edit spacing = mono;
match any family == "Monospac821 BT" edit spacing = mono;
match any family == "Courier 10 Pitch" edit spacing = mono;
match any family == "Courier" edit spacing = mono;

# dod'o ja
match any size < 12 edit antialias = false;
match any size > 11 edit antialias = true;
match edit rgba = rgb;

#kraj

Dakle, tu je sve sto stoji kod mene i sljaka ko bombona a kome jos uvek ne radi morace da pogoogla po netu i da nadje onaj fajl iz koga sam ja skinuo foru ali sam zaboravio odakle je poreklom :)
Salu na stranu, proveri da li su ti uopste ove prve dve stavke 'dir ...' jer su one u sustini najbitnije. Ja sam TrueType fontove instalirao iz kontrol centra u KDE-ju, i on mi je masu ovoga sam dodao u XftConfig. Probaj - javi ako opet nece...

Pozdrav!
[ anon315 @ 27.02.2003. 13:55 ] @
UPDATE 2 (NOVE KPPP DOCK IKONE)

Čudno je što ni nove verzije kde-a po default-u nemaju neke lepše ikonice za kppp kada se nakačite na mrežu (system tray). A pogledajte sad ovo:






Mnogo bolje, skinite:

http://galeb.etf.bg.ac.yu/~seven/unix/kppp_dockicons-1.3.tar.gz

Samo otpakujte i "odradite" ./install.sh , restartujte kppp (diskonekt, pa konekt) i to je to ;-)
[ caiser @ 27.02.2003. 17:17 ] @
A šta ti je ovo kod sata na drugoj slici? XMMS? Gde to da nađem?
[ anon315 @ 27.02.2003. 18:28 ] @
http://xmms-kde.sourceforge.net/
[ mucky @ 27.02.2003. 18:55 ] @
Citat:


Kaže mi da mi fali neki libmpeg? Jel znaš gde to mogu naći? Koristim RedHat 8.0 i na njegovim
instalacionim diskovima toga nema...
[ caiser @ 27.02.2003. 19:56 ] @
Sigurno misliš na libjpeg? Evo pogledaj ovde:

ftp://rpmfind.net/linux/redhat...at/RPMS/libjpeg-6b-21.i386.rpm
[ anon315 @ 27.02.2003. 22:25 ] @
Citat:
mucky:
Kaže mi da mi fali neki libmpeg? Jel znaš gde to mogu naći? Koristim RedHat 8.0 i na njegovim
instalacionim diskovima toga nema...


Zato su portovi keva ...
[ anon315 @ 28.09.2003. 14:26 ] @
Evo novog korisnog trika. U pitanju je KDE i njegova konzola.

Ume baš da smara kada, recimo, pootvarate 10 sesija, pa onda piše: Shell No. 1, Shell No. 2, ... , Shell No. 10. Tada se čovek pogubi, ne zna gde mu je šta. E, paji sad:

1. Skinite ovu skriptu i smestite je u /usr/bin , na primer

2. Dodajte sledeće u .bashrc :

Code:

if [ "$KONSOLE_DCOP_SESSION" ]
then
    alias ssh='konsolewrap -s ssh'
    alias lftp='konsolewrap -s lftp'
    alias sftp='konsolewrap -s sftp'
    alias su='konsolewrap su'
    PROMPT_COMMAND='dcop $KONSOLE_DCOP_SESSION renameSession "`echo $PWD | sed s,^$HOME,~,`"'
fi


3. Startujete konzolu i napravite više sesija da vidite efekat, ustvari evo i shot-a:

[ random @ 28.09.2003. 16:26 ] @
Ma DCOP je keva. Ja nešto i ne koristim KDE, ali to im je najbolje što su smislili. I možda ioslaves.
[ tOwk @ 28.09.2003. 22:54 ] @
Citat:
random:
Ma DCOP je keva. Ja nešto i ne koristim KDE, ali to im je najbolje što su smislili. I možda ioslaves.

Jedino je šteta što su išta i „smišljali“ pored postojećeg CORBA protokola, koji još dodaje i nešto pride u odnosu na DCOP (kao što je mrežna transparentnost; mada možda je i to prisutno u novijem izdanju DCOP-a, ja sam se poslednji put zanimao za to još u 2.x verzijama :-). Gnom ipak koristi ORBit + Bonobo komponente, što treba da da nešto više mogućnosti (u praksi daje isto, pošto se retko ko trudio da obezbedi pravu mrežnu transparentnost, mada poneko i aktivno radi na tome, pa možemo uskoro očekivati da kada čitaš PDF dokument sa mog veb servera, dobiješ i Bonobo komponentu za čitanje :-).

Još jedna zanimljiva stvar je da se Bonobo komponente mogu koristiti kao dodaci za Mozilu (potražite „mozilla bonobo plug-ins“).

Što se tiče ioslaves, to je zanimljiva stvar, ali me zaista iznenađuje da nešto tog tipa nije rešeno na nivou freedesktop.org, pošto i Gnom sadrži gnome-vfs slične namene (koji usput reguliše i MIME tipove). To je i više nego poželjna stvar za upotrebu i jednih i drugih programa u mešanom okruženju. No, valjda će i to uskoro srediti.
[ Marko_R @ 08.11.2003. 21:15 ] @
Citat:
snipe714:
Mislim da bi za to morao da je iskompajliras sa xft2, kao sto je vec objasnjeno u onom thread-u Mozilla + Xft2 u okviru ovog foruma. A bas sam primetio jednu raniju poruku u kojoj si rekao da su ti fontovi siroki pri malim velicinama i kao da nisu antialias. Stvar je u tome sto si ti rekao KDE-u da ti stavlja antoalias na SVE velicine fontova, i onda kada je neki mali font, on ga razvuce kako bi mu dodao onaj sitni blur po krajevima... Evo kako sam ja to resio na Slaknjaretu :) - editujes fajl /etc/X11/XftConfig i u njega dodas sledece dve linije:

match any size < 12 edit antialias = false;
match any size > 11 edit antialias = true;

E, sad, ovo konkretno znaci da ne stavlja AA na fontove manje velicine od 12 (znaci 11, 10...), a da stavlja na ove iznad. I naravno u KDE-u ISKLJUCI "antialiasing for fonts" jer ti nista ne vredi podesavanje u fajlu ako KDE stavi AA i na one sitnije. Toliko o tome, samo eksperimentisi sa ovim vrednostima (12 i 11) i vidi koje ti odgovaraju, kod mene je to malo drugacije nego sa "normalnim" velicinama fonta (duga prica...).

Pozdrav!

snipe714

Code:

[root@localhost X11]# cat XftConfig.README-OBSOLETE
# IMPORTANT NOTICE about XftConfig:
#
# As of Red Hat Linux 8.0, the XftConfig config file has been deprecated and
# obsoleted by /etc/fonts/fonts.conf, which is the new font configuration file
# for both Xft1 and Xft2, which is provided by the "fontconfig" package.
# For information on configuring fonts using fontconfig, please
# consult the fontconfig documentation.
[ --ja-- @ 07.01.2004. 00:26 ] @
Citat:
aster:
I on mi negde na kraju izbaci poruku da ubacim, /usr/local/kde/bin u svoj PATH. Prvo ne znam da kako da dodam u PATH, a drugo sto je bitnije u /usr/local/kde ne postoji direktorijum bin vec samo lib i share.


Identična stvar i kod mene. Ako netko zna rješenje ovog problema nek natipka... Hvala
[ Sasa Vitorovic @ 12.08.2004. 11:40 ] @
Pozdrav svima,
Uradio sam sve po uputstvu i ne radi.Imam RH 7.2.X je 4.1.0. Nije bilo u XF86Config-4 load ”trutype” i load “type1” ali sam dodao i to u sekciji “module”.

Inače,sistem učitava neke svoje ttf fontove(bez obzira na to postoji li load “trutype” u sekciji module). Pored ttf fajla uvek je i neki tti fajl(npr.wadalab-gothic).
Font path u sekciji 'files' sam dodao i u XF86Config i u XF86Config-4,ne znam koji je primaran.
Resetovao sam sistem(valjda to znači da sam resetovao i x-e). U choose font u control centru nema novih fontova.
Probao sam i sa xset,javlja
Code:

X Error of failed request:  86
  Major opcode of failed request:  51 (X_SetFontPath)
  Serial number of failed request:  9
  Current serial number in output stream:  11

Uradio sam rehash i sa xlset pokušao da izlistam nove fontove,nema ih.
Putanje su dobre.
POMAGAJTE!
P.S.Da li je za resetovanje x-a dovoljno uraditi logout-login?
[ bogdan @ 07.10.2004. 21:42 ] @
da neko mozda nema problema sa openoffice interfaceom.
meni su slova ektremno velika u odnosu na klasicna podesavanja koja
sam odradio. odvratno. svasta sam radio da to sredim.
inace meni je sljakalo posle end user session.
[ Astral Projection @ 23.09.2006. 20:15 ] @
Evo poslije 2 godine interesuje me imate li kakvih novih 'tweakova' za kde? :)
Mozda nekom bude koristan System Tray 2 koji podrzava sakrivanje ikonica. :)
[ blekiwajt @ 04.12.2006. 22:18 ] @
fin source za KDE je: kde-look.org

interesuje me kako da namestim da KDE meni bude transarentan kao task bar....

sredio....u style pa nadje se kde meny ili tako nesto pa izabere se transclucent...

[Ovu poruku je menjao blekiwajt dana 12.12.2006. u 21:32 GMT+1]