[ nikoladsp @ 27.09.2002. 05:17 ] @
Pozdrav svima koliko vas ima.

Zeleo bih samo da znam moze li me ko uputiti na dobre tutoriale iz oblasti
multithreadinga?
Nisam pocetnik sa C/C++ ali o ovoj oblasti nemam prakticno nista osim par jadnih strana iz "Nauci za 21 dan VC++ 6".
Kao sto mozete zakljuciti jedan sam od nesretnika sto koriste windows(nadam se ne jos dugo).
Hvala unapred.
[ Dragi Tata @ 27.09.2002. 17:12 ] @
Ako si već toliko nesrećan što koristiš Windows, onda pretpostavljam da želiš da programiraš sa POSIX nitima (možeš da skineš POSIX za Win32 sa Red Hat-ovog sajta), a tutorijala ima koliko hoćeš: samo idi na Google i kucaj "threads tutorial".

Ako ipak želiš da programiraš sa Win32 nitima, onda poseti

http://msdn.microsoft.com/libr...ultiple_threads.asp?frame=true
[ leka @ 28.09.2002. 10:25 ] @
Koliko se dobro secam, jedan lep primer je Ivan Dimkovic, moderator ovog foruma, dao Peci pre mesec-dva, pronadji taj primer i vec ce ti neke stvari biti jasnije. Licno se bavim konkurentnim programiranjem i bice mi drago da ti pomognem, pogotovo ako koristis POSIX niti, jer ja samo njih koristim, ostalo me ne interesuje...

Neko je pomenuo da ga ne interesuju POSIX niti, i da zeli da koristi kernel niti, za te ljude evo jedne zanimljivosti POSIX niti UVEK koriste kernel-threads ako je to moguce!
[ milanche @ 21.10.2002. 19:53 ] @
Najbolja knjiga iz te oblasti je jedna relativno mala knjizica, napisana izuzetno pismeno:

Jim Beveridge, Robert Wiener,
"Multithreading Applications in Win32", Addison Wesley,
ISBN 0-201-44234-5

Najpotpuniji pregled multithreading tehnika na raznim platformama, pocevsi od DOS->Win32, u raznim scenarijima i okruzenjima.

Preporucujem svima