[ Bojsane @ 27.10.2005. 18:14 ] @
Ovaj televizor imam već godinama i dok sam imao sopstvenu antenu nisam imao problema, od kako sam prešao na kablovsku, ima tome već godinu dana pojavljuje mi se problem sa slikom... Dakle nakon nekog vremena na pojedinim, ne svim programima recimo RTS1.2.3 mi slika dobija smetnje, prvo u vidu sitnih belih tačkica a kada se pojača postaju kose vertikalne linije, ukoliko signal preizimam sa zunera od video recordera tih smetnji nema... Jedini lek je isključivanje TV na glavnom prekidaču, ne na daljinskom, ali se one vrlo brzo ponovo pojavljuju i onda se polako pojačavaju...Smetnji sa kanala koji Ikom pušta preko satelita uglavnom nema, a nema ih ni kada signal uzimam sa mog satelitskog risivera...Pored televizora na istom strujnom vodu su mi i Sat risiver dvd i av risiver, wofer i vdeo pokušavao sam da sve njih isključim sumnjajući da nešto od njih uzrokuje smetnju ali bez uspeha... Ima li neko ideju?
[ BD-electronic @ 27.10.2005. 20:24 ] @
Obrati se svom kablovskom operateru !
Pošto probleme imaš samo na pojedinim kanalima a ne na svim .
[ Bojsane @ 28.10.2005. 00:20 ] @
Obratio sam se odmah, i oni su doneli svoj monitor kod koga nema problema, na mom drugom Philips televizoru, takođe je sve u redu, na tuneru videa takođa, na tv kartici isto ok...
[ skull @ 28.10.2005. 01:22 ] @
..da ne mozda ti je problem ednonasocni napon koji pustaju kroz kablove za napajanje njihovih pojacivaca...probaj ga "filtrirati " sa jedan blok u seriju...
[ Bojsane @ 28.10.2005. 12:47 ] @
... nisam te baš najbolje razumeo...
[ Lalemajstormoler @ 28.10.2005. 23:58 ] @
Citat:
skull: ..da ne mozda ti je problem ednonasocni napon koji pustaju kroz kablove za napajanje njihovih pojacivaca...probaj ga "filtrirati " sa jedan blok u seriju...

Mozda ti je problem u jednosmernom naponu koji oni pustaju kroz kablove za napajanje njihovih pojacivaca,probaj ga filtrirati sa blokom u seriji.
[ zoran @ 29.10.2005. 00:45 ] @
imamo i prevodioca.....
[ Lalemajstormoler @ 29.10.2005. 01:10 ] @
Seme i prevodi by Lale
Poz......Lale
[ skull @ 29.10.2005. 02:37 ] @
Citat:
bobicbranislav2000: Seme i prevodi by Lale
Poz......Lale



Izvinite zbog loseg izrazivanja...trudim se.

Ali svaku cast na Lale,on zaista ima sve opcije sto i google (language tools,pretrazivanje najvecu bazu podatka...)