[ maxmagnus2 @ 27.10.2005. 18:26 ] @
Poz,
imam par pitanja tj
u kom formatu se tex salju na net, tj koji je standard (jpg, tiff, tga, ...)
znam da je standard da budu stepen dvojke ali ne znam koliku tex da stavim uz model.

Da li treba da postavim sve tex na jednu sliku (56 vrsta cigli i stakala) ili one mogu da idu na odvojene slicice?

Da se sajtovima koji prodaju tex ili daju na nekomercionalno koriscenje enkriptuju
slike i sta vi koristite?

MM
[ pailhead @ 27.10.2005. 20:05 ] @
Ja ne razumem bas pitanje...
Na kakve teksture mislis, jel su u pitanju teksture za neke virtuelne modele, kao za recimo neku prezentaciju objavljenu u vrml-u ili je nesto drugo u pitanju?

Ako planiras da zakacis neke teksture koje si sam nacinio na tvoj sajt i da das ljudima da skidaju, ne mora da bude stepen dvojke, ne mora da bude tiff, jer je tiff ogroman, dovoljno je da uz teksturu koja je u jpg formatu stavis odgovarajuce alfa mape i bump mape i sve ostalo sto bi trebalo da ide uz tu teksturu a moglo bi da se nadje u nekom glomaznijem formatu.
[ maxmagnus2 @ 27.10.2005. 21:56 ] @
ne en ne ne ....
mislim na tex koje idu uz model radjen u maji koji
bih recimo dao na prodaju na turbosquid posto mi deluje (a i jeste vala)
mnogo komplikovano da jurim uv-ove na tex na kojoj bih imao i staklo i cigle od
zamka (bio je slican zahtev za neki projekat ranije, pa sam tako i radio)
nego sam mislio da ih jednostavno ostavim da uv idu do br vecih od (0,1) tj da se tex
ponavlja prirodno. Tu bi isle u i v od
-5 do 5. Ovako pokrivam vecu povrsinu zida i ne moram da vodim racuna ni o cemu
i tako imam ceo zid pod ciglama.

(imao sam problem da bi mi ako bih to pokusao upalo recimo staklo ili drvo na deo zida pa sam se sa time cimao, doooosta cimao)
mm
[ pailhead @ 27.10.2005. 23:33 ] @
U tom slucaju, uradi objekat da dobro izgleda, i samo lepo spakuj zajedno sa modelom da moze da se koristi bez neke muke i gresaka, nebitni su formati i odnos strana.
[ MOHOK7 @ 28.10.2005. 19:05 ] @
>
odi na www.studio-medison.com sve ti je tamo
Pozdrav
MOHOK
[ pailhead @ 28.10.2005. 19:32 ] @
Sta je tacno tamo?!
O_o
[ MOHOK7 @ 28.10.2005. 22:01 ] @
>
Ono sto trazis pogledaj crepove na krovovima :-)
Pozdrav
MOHOK
[ maxmagnus2 @ 30.10.2005. 12:07 ] @
Fenomenalno :))
gomile referenci