[ MAGICAL @ 27.10.2005. 23:08 ] @
Treba mi jedan prijateljski savet za kupovinu zvucnika za potrebe ozvucavanja prostora od 60m2 za kafic ili klub...
Neki kazu BOSE, neki JBL...
Ima li neka dusa neki predlog sta je naj...???
Hvala!
[ Azzrael @ 28.10.2005. 16:36 ] @
Navedi malo preciznije podatke...
Kog tipa je kafic, planiras li zive svirke, zurke, rodjendane... Mnogi vlasnici prilikom kupovine kazu "ma treba nam nesto da lagano svira, na uvce, nema potrebe da gruva". U stvari slazu sami sebe da bi ustedeli pa onda iznajme kafic za neki rodjendan i u ponedeljak nose zvucnike na motanje, dok se ovi jos uvek dime. U prostor od 60m2 moze da stane 200 ljudi u slucaju zurke i za to ti trebaju bar dve kutije od po 300-400W. Preporucujem ti dvosistemce (15" bass + 2" horna). Sto se proizvodjaca tice, mislim da ne trebas bacati pare na skupe brendove, vec da uzmes nesto sto ce da pravi pare.
Nadam se da sam bio od pomoci.
Pozz
[ Boki4u @ 31.10.2005. 01:15 ] @
Ako imas para, kupi neke od Jamo zvucnika, neces zazaliti.
Ortakovi roditelji drze poslasticarnicu u Garden Centru, i uzeli su za tamo Jamo zvucnike. Zvuce super!
[ Azzrael @ 31.10.2005. 14:54 ] @
Poslasticarnicu! Ovo je KLUB-Kafic
[ vladd @ 09.11.2005. 16:51 ] @
Pa dovoljan je par zvucnika, profi razglas, JBL, Yamaha, ili Eminence. Mozda ne bi bilo lose neku mikseticu, da eliminises efekat prostora, mislim na staklo-metal, izloge...
[ apex @ 26.11.2005. 19:53 ] @
JBL definitivno. Neces pogresiti (Ali nemoj ni kretati u kupovinu ako ti je razmisljanje tipa "ne treba mi neka velika snaga...").