[ srkyy @ 28.10.2005. 08:14 ] @
Proveo sam vise noci citajuci teme na ovom sajtu i nisam upeo da nadjem ono sto je meni potrebno.Moj probleem je sledeci: imam proizvodnju i komercijalu koje su udaljene oko 10km.U proizvodnji imam lan sa 4 racunara povezanih P2P . U komercijali imam 8 racunara isto povezanih P2P.Na svim racunarima je win XP i LAN je 1G. Do sada sam imao potrebu samo za file transferom i to sam resio pomocu ultr@VNC-a. Medjutim sada imam potrebu za povezivanjem te dve mreze u jednu (max 2h dnevno). Program za vodjenje proizvodnje je pisan u kliperu i potreban mi je serovan disk..Interesujeme najjednostavnije resenje dial up ili ISDN, pod uslovom da ne moram da zakupljujem parice ili opticko vlakno, i sta mi je potrebno jos od opreme (ruteri i sl..)
[ broker @ 28.10.2005. 14:17 ] @
Ne gine ti VPN, mada to ume da ispadne prilicno komplikovano, narocito zato sto ti je bitan windows File Share, koji je zestok komplikator za takve primene (citaj: ne buni se samo ako je domenska mreza)
[ srkyy @ 03.11.2005. 07:49 ] @
Pokusao sam preko incoming connections sa jedne strane i dial up sa druge.Podesio u incoming-u da ip adrese idu od 192.168.10.35 do 192.168.10.36 (racunari u LAN imaju ip 192.168.10.xx) i uspeo sam da uspostavim konekciju. Server (host) dobije ip 192.168.10.35 a klient ip 192.168.10.36.Sta sad dalje? Kada na hostu u IE ukucam ip //192.168.10.36 nista se ne desava. Da li nesto nisam dobro setovao ili moram pomocu nekog programa i koji je to program?
[ dragancesu @ 04.11.2005. 09:51 ] @
Sto se tice windows u njemu postoji mogucnost za dial-up server (tako pise u knjizi, nisam probao). A sto se tice klipera potrebno je mapirati disk.

[ neks @ 07.11.2005. 11:49 ] @
Ima vise nacina ,to bi trebalo da ide sa Cisco VPN client,a citao sam ovdje i neka alternativna rijesenja kao npr HAMACHI ja ga nisam jos isprobao, za ovaj Cisco-ov softver sam siguran da funkcionise,mada ne vjerujem da si naisao na konkretan primjer jer sam to trazio u vise navrata.
[ srkyy @ 08.11.2005. 11:02 ] @
Pokusao sam sa hamachi-em, kreirao svoju mrezu uspostavio mreznu konekciju i proradeo mi je samo chat.Sta jos treba da podesim da bi mogao da pokrenem file sharing, file transfer i ostale pogodnosti koje nudi hamachi. Da li je u pitanju podesavanje nekog drugog protokola ili sve ide preko TCP/IP.