[ BBS @ 29.10.2005. 15:14 ] @
Koristim sbb kablovski internet i od pre nekoliko dana imam problem koji ne uspevam da resim:

- modem radi (svetle lampice na modemu) ali nema protoka. TCP i IP protokoli su dobro podeseni.
- tehnicka sluzba kaze da "ne vidi modem" i da je najverovatnije problem u USB kablu i da predjem na povezivanje modema sa mreznim sto sam i uradio ali je problem i dalje ostao.
- njihovo sledece resenje je ponovna instalacija Windows-a ali mi se to cini suvise radikalnim jer dial-up pristup radi bez problema

Molim Vas za pomoc
[ Milan Andjelkovic @ 29.10.2005. 17:01 ] @
Deluje mi malo verovatno da ne radi ni usb ni ethernet komunikacija zbog problema u windowsu.

Ako imaš mogućnosti testiraj modem kod nekog prijatelja koji je takođe na sbb-u, ili testiraj modem na nekom drugom računaru kod sebe (možeš i da pozajmiš laptop od nekoga).

U krajnjem slučaju, možeš da kažeš podršci da si reinstalirao windows i da je i dalje sve isto, pa će onda da ga zamene. Ne bi to bio veliki greh pošto tipujem da je problem do modema :)
[ BBS @ 12.11.2005. 02:07 ] @
Problem resen

Posle podesavanja svega sto se moglo podesiti i proveriti i posle pucanja filma podzovem tehnicku podrsku ponovo i oni rese problem za par sekundi a sastoji se u sledecem:
ZAUZAIMANJE ODNOSNO KRADJA IP ADRESA koji oni resavaju skidanjem sa mreze onog ko setime bavi i to je sve.
Na internom forumu inace dobija lakonski odgovor da im je to poznato i da ce situacija biti resena sistemom koji će proveravati da li je adresa dodeljena preko DHCP-a ili ručno, i shodno tome odbijati ili prihvatati konekciju i navodno uskoro ulaze u test fazu
[ medjutim @ 12.11.2005. 02:48 ] @
ako koristis neki od paketa flat(light,home ili bussines0moras u browseru da ukucas proxy proxy.sbb.co.yu
[ TtuEd @ 25.11.2005. 23:33 ] @
Citat:
medjutim: ako koristis neki od paketa flat(light,home ili bussines0moras u browseru da ukucas proxy proxy.sbb.co.yu

To vazi samo za flat light paket, sto bas i nema veze sa ovom temom :)