[ srle1 @ 30.10.2005. 09:19 ] @
Od pre par nedelja dobio sam na testiranje "Triple play" paket Telekoma.
ADSL 2+,VOIP i IP TV i Video on demand.IP TV I VoD jos nistu pusteni ali se ucekuje i to za neki dan.

ADSL 2+ za sada radi na oko 12 Mbit/sec efektivno maksimalno mada bi trebalo da gura do 24 Mbit/sec.

VOIP telefon je marke Polycom,u principu radi vrlo dobro,ponekad se javi eho ili veoma mali prekid ali u sustini radi veoma dobro.Posle nove godine ce u principu poceti sa prodajom "Triple play" servisa.
[ srdjansto @ 30.10.2005. 13:11 ] @
Hajde podeli malo sa nama i iskustvo sa cenama. Ja naprimer imam dial up oko 42kbps, skype out, i radi dosta dobro, malo se nekada prekine, ali za te pare (1.7 centi/minut) je zaista super.
Pozdrav
[ srle1 @ 04.11.2005. 12:56 ] @
Nista ne znam o cenama ovo je za sada samo test - besplatno!
[ digisatplus @ 05.11.2005. 02:37 ] @
A na koju si foru ti to dobio besplatno
[ tdjokic @ 05.11.2005. 08:24 ] @
Citat:
digisatplus: A na koju si foru ti to dobio besplatno
Ma nije fora u besplatnosti - cim je izabran za testiranje normalno da je besplatno, ali se postavljaju druga dva pitanja:

- kako se biraju "testeri" (manje vazno)
- koji su tehnicki preduslovi za te usluge (mnogo vaznije), gde moze da radi taj ADSL 2+ (centrala, geografska lokacija u Bgd.?) i kroz koju zicu se to vuce? Da li je uopste zica ili je optika do kuce ili skoro do kuce?
[ optix @ 12.11.2005. 02:49 ] @
Gde se nalazis srle1? Kakvu instalaciju (preko cega sve to ide) imas u kuci? Pretpostavljam da sve ide preko pstn linije, ali ipak da proverim?

[Ovu poruku je menjao optix dana 12.11.2005. u 03:51 GMT+1]
[ optix @ 13.11.2005. 22:21 ] @
videh... za 20-tak takvih korisnika telekomu treba jedan oc3 :D
[ DusanSukovic @ 18.11.2005. 14:53 ] @
Licno bi me najvise obradovalo testiranje tipa "kako razbiti srbijanski telekom na sto manje telefonskih preduzeca koja ce biti zestoka konkurencija jedno drugom". Od tog propalog komunistickog preduzeca nikad nece biti nista.
[ hehadbgd @ 23.11.2005. 22:08 ] @
I ja imam Triple play komplet koji sam dobio na testiranje,ali kod mene stvari ne idu tako glatko.Naime, za 20 dana koliko ima od kada su prvi put dosli momci iz telekoma,pre nekoliko dana su postavili vec cetvrti modem,posto na prosla tri nismo dobijali nista,odnosno veza nije uspevala da bude permanentna duze od 2-3 min.Utvrdili smo da na liniji imam veliku kolicinu suma.Na kraju je pojacan signal ka meni,i drasticno smanjene frekv. margine, a samim tim i protok,tako da ja sada imam realnih oko 2.5 Mbps,ali bez pucanja.Medjutim Voip nikako da proradi,a sto se tice IP TV protok mora da bude minimum 4.1 Mbps da bi stream isao bez problema.
Sto se ovog kompletnog programa tice testiranje se vrsi samo u krnjaci zato sto je verovali ili ne u zgradi poste bio slobodan sprat u koji je ekipa mogla da se useli.
Testira se oprema nekih devet proizvodjaca (siemens,erricson,paradyne,huawey...).
Dobra stvar u celoj prici je sto i pored postojanja Dslam-a adsl jos nije krenuo u krnjaci,tako da nas nekolicina ima mogucnosti da malo oseti draz "brzog" internet pristupa.Toliko od mene,pozdrav.
[ ironman @ 23.11.2005. 23:26 ] @
@Srle 1
Ajde, majke ti, reci nam , ako hoces naravno, preko kakvih se veza dobija to testiranje?
Meni se sve cini da je to jedan vid besplatnog koriscenja tehnologije grupice povlascenih, i da se to sprovodi vec godinama, prvo sa ISDN-om, pa ADSL-om, pa sta ti ja znam cime jos, a da od uvodjenja istog za sire narodne mase nema nista , barem ne dok nam je ovakvog Telekoma.

Pozdrav od dvojnika u XXI veku
[ tdjokic @ 05.01.2006. 09:35 ] @
@srle1 - Ima li sta novo o ovome? Kako radi itd.....