[ garfild112233 @ 30.10.2005. 13:10 ] @
hteo bih da motor spojim van masine i zanima me raspored zica odnosno sema spajanja ovog motora ako neko ima neka mi posalje na mail ili na forumu neka stavi semu!!!


Model masine:GORENJE wa 583
[ JOJO847 @ 30.10.2005. 14:40 ] @
http://www.vesmasine.ing.ba/
idi na zamjenu dijelova -> ispitivanje pogonskog motora

Negdje je nedavno RexBlanco objasnjavao izvode za motor s 5 ili 6 izvoda, malo pretrazi.
inace bijela je obocno zajednicka, plava je radni namotaj velike brzine, crvena je pomoćni namotaj velike brzine, zelena i žuta su manja brzina ( pomoćni i radni kod manje brzine ovise o tome kako ih spojiš, jer su isti zbog promjene smjera vrtnje)
[ aleksandarmitrovic @ 30.10.2005. 23:22 ] @
moras poslati oznaku programatora postom ima razlike u bojama provodnika.Negde je umesto zelene plavo-bela.Takodje napisi da li je motor sa 5 ili 6 izvoda.
[ garfild112233 @ 31.10.2005. 11:39 ] @
motor je sa 5 izvoda a programator ne znam koji je posto nissam msad
umogucnosti da vidim ali mislim da ima zelena
pozdrav

--
Best regards,
bokan mailto:[email protected]
[ veselinovic @ 31.10.2005. 22:19 ] @
Motor sa 5 izvoda ima dva ista namotaja za sporu brzinu, jedan radni za centrifugu i jedan pomocni za centrifugu. Zajednicki kraj sva 4 namotaja je u jednoj tacki. Uzmi ommetar u ruke i prvo pronadji zajednicku tacku. Kad to uradis nadji dva namotaja sa istim otporom ( oko 40 oma) i to su dva namotaja za sporiju brzinu, ostala dva su za centrifugu ( 29xx obrtaja) Dalje je klasika.
[ slomar @ 11.11.2005. 23:38 ] @
kad pogledas dzek odozgo vidis sest polja od kojih jedno je prazno a do njega je bela ili crna zica na nju vezes fazu,nulu vezes iznad nje na plavu,na crvenu vezes jedan kraj kondenzatora a drugi na onu samu(belu ili crnu)
to ti je za centrifugu za sporiju brzinu je isto samo sto zice pomeris sa plave i crvene na zutu i zelenu