[ vejin @ 30.10.2005. 17:53 ] @
Pre mesec dana sam poceo da koristim bezzicani internet, i sve je islo bez problema do pre neki dan. Uglavnom otvorio sam postu i kada sam klknuo na link prema E.S. (pracenje teme) IE me je obavestio da ne moze naci tu stranicu. Ja ga lepo zatvorim i kao ono kasnijecu. Posle pola sata ukljucim Outlok on kaze da ne moze naci proxy, probam IE kada ni on nece. Ukljucim Firefox a on kaze

"The proxy server you have configured could not be found. Please check your proxy setings and tray again"

Proverim ja proxy i sve u redu krenem da proveravam da se negde nije izgubio kontakt, sve izgleda u redu. Tada lepo nazovem provajdera i kazem neradi, a on odgovori da dobija signal od mog kompijutera, to jest IP adresu. Preporuci mi da jos jednom pregledam instalaciju kod sebe, sto sam ja i uradio. Ali i dalje neradi uzmem ja lepo pa izbrisem Zone Alarm i Kasperskog, medjutim i dalje nista.

Nije mi jasno kako on ima vezu sa mojim kompom, a ja ne sa serverom. Jos mi ostaje mogucnost da srusim sistem, ali me zanima dalije moguceda je nesto pregorelo na kartici ili tako nesto, uglavnom da sam normalan, vec bi poludeo.

[mod trooper: izmenjen naslov teme]

[Ovu poruku je menjao trooper dana 31.10.2005. u 20:09 GMT+1]
[ Milan Andjelkovic @ 31.10.2005. 18:57 ] @
Koju opremu koristiš? Da li vidiš SSID svog provajdera? Da li radi ping do default gateway-a? Da li ti je izlazak na Internet inače organizovan preko proxy-a?
[ Milos Stojanovic @ 31.10.2005. 19:07 ] @
Citat:
vejin: Tada lepo nazovem provajdera i kazem neradi, a on odgovori da dobija signal od mog kompijutera, to jest IP adresu.

Lekcija br. 1: Nikad ne veruj osobi iz tehničke podrške :)

Probaj ovo što je Milan predložio, možda ti stvarno nemaš vezu do ISPa, iako oni "tvrde" da imaš.