[ ||NeX|| @ 31.10.2005. 17:26 ] @
Vidio sam sticky. Da odmah znate i našao sam neke stvari, ali mi je to plaho zakomplikovano kada moram raditi sa ovoliko materijala kao što ga ja imam.

Naime interesuje me mogu li nekako drukčije osim kao VCD da omugučim gledanje na SDVD?

Može li se smanjiti rezolucija voba pa tako i veličina?
Ili je bolje nekompresovani avi ili mpeg2 snimiti kao takav vob. Ako da, kako?

Cilj mi je oko 5 sati strpati na DVD da ipak se može gledati na SDVD, ali sa DVD menijem.

Hvala unaprijed.
[ Cileinteractiv @ 31.10.2005. 18:10 ] @
Pitanja su mi prilicno nejasna! Sta je SDVD...?
Malo ispisi sta konkretno imas i sta treba da uradis!
Imam utisak da hoces da napravis VCD na DVD medijum?
[ ||NeX|| @ 31.10.2005. 18:29 ] @
SDVD=standalone dvd player

Imam više kaseta u DV kameri i imam Matrox RX10.
Želim da snimke sa 4-5 kaseta naguram na jedan DVD, a da pritome mogu napraviti dvd meni što je jedino moguće ako su fileovi kako ja kontam u vobu, a da to sve radi na SDVD. Kako to sada izvesti najbolje?
[ Mister_rap @ 31.10.2005. 21:47 ] @
Pazi ovako...
Sto se tice menija naravno da nije moguce napraviti meni za avi film na dvd-u (banalizujem) ali ako radis sa nekim programom konverziju tog avija onda ti taj program moze napraviti i meni za isti fajl bez ikakvih problema. Isto vazi i za vise fajlova.
Programi toga tipa su resenja iz uleada, pinacle, windvd...
E sad drugi dio:
Moguce je ''teoretski nabiti'' 4-5 sati materijala na jedan dvd od 4.7gb. Ali to je zaista glupost jer ce se odraziti na kvalitet snimka, i to znacajno. Zbog toga je bolje napraviti dva ili tri dvd-a.
A vjerujem da ce ti zadovoljavajuce softversko resenje biti neko od gore pomenutih!
Recimo ulead video studio ima podrsku za direktno grebovanje sa mini dv kamere pa to nije problem. A slicna je situacija i sa ostalima.
Pozdrav-nadam se da sam ti bar malo pomogao:)

[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 31.10.2005. u 22:50 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 01.11.2005. 01:17 ] @
Slazem se da je lose ici sa 4-5 kaseta na jedan DVD, uradi to na 2-3 DVD-a to je optimum...

Koja je to kartica Matrox RX10?
[ ||NeX|| @ 02.11.2005. 14:30 ] @
Koji software za editovanje vobova bi mi preporučili?

Evo o kartici: http://www.matrox.com/video/products/rtx10hw/home.cfm
[ Cileinteractiv @ 02.11.2005. 17:22 ] @
Axa kartica je Matrox RTx10 koja mi je poznata ali gore si naveo njeno nepotpuno ime pa sam mislio da je neka druga... Nije bitno...

Za editovanje vobova koristi pva strumento za odvajanje slike i zvuka radi kasnijeg DVD authoringa, takodje mozes ih editovati u MpegVideoVizard-u pa onda eksportovati montiran mpeg, zatim demux pa DVD authoring (DVD LAB npr..)
Inace sa tom karticom nagrebujes trake, izmontiras (verovatno u Premiere-u...) pa eksport sa premiereovim Mpeg encoderom, sliku u m2v a ton u wav ili mpa pa posle opet DVD authoring. Predpostavljam da si sa RTX-om dobio i kompletan softver za kreiranje DVD-a i grebovanje u Matroxov hardverski mpeg2, file konverter, efekte i knjizicu sa detaljnim uputsvima... Ima dosta informacija i na forumu, sa pretragom mozes naci odgovore na sva pitanja! Srecno i pozz... Pomalo ti zavidim na Matrox-u )
[ ||NeX|| @ 04.11.2005. 20:10 ] @
Hvala, ali muči me to da ne mogu nikago capturing uraditi. Preko firewire ide, ali preko chicnh nikako. Ima li šta osim Premiere da radi "pouzdano" sa ovom Matroxicom?
[ Cileinteractiv @ 06.11.2005. 16:21 ] @
Moras preko premierea! Kada otvaras premiere u load settings imas da izaberes Matrox FireWire 1394 ili Matrox analog capture!!!! Samo ako izaberes jedan od ta dva preseta dostupan ti je matrox kao kartica za grebovasnje i RT efekte!!! Takodje imas i BlooBox na koji kachish analogne video uredjaje sa kojih grebujes ili na koje snimas izmontiran materijal (input-grebovanje sa analognog/output-snimanje na analogni uredjaj!!) POgledaj malo settingse u projektu, da se ne desi da hoces da grebujes analogno a da su podesavanja ostavljena na 1394 i obrnuto...
[ ||NeX|| @ 26.11.2005. 20:16 ] @
Baš ću sutra da probam i ovo i audio. Nešto mi kablovi krče na audio. Mora da je do dužine (20ak metara). Nadam se makar ovaj video ići kao sa pjesmom. Stvarno više sramota da se prebacuje sa ovakvom opremom, umjesto da ide live.
[ ||NeX|| @ 01.01.2006. 15:59 ] @
Nije ni to proradilo, tako da sam izludio i našao iuVCR.
Sa njim (program od 3MB sve radi perfekt)!!!