[ R A V E N @ 01.11.2005. 03:41 ] @
Naime ne radi CD player(uglavnom).Kad sam je nosio u radnju gdje sam je kupio,player radi normalno,uspješno očitava CD i reprodukuje ga,no kod mene u kući radi upravo suprotno:nemože da ga očita(pokazuje poruku:"NoCD"),a i kada ga očita u emitovanje ubacuje nekakvo šuštanje koje varira od povremenog pa do onog koje ima toliki intezitet da je CD neslušljiv.Ovo se povećava postepeno od početka CD-a pa do njegovog kraja da bi obično na sredini CD-a ili negdje u njegovoj drugoj polovini razina ovog šuma bila tolika da bi CD jednostavno zablokirao i pojavila se poruka "NoCD".

Inače,nekada player radi sasvim normalno,ali ako stavim ruku ispred zadnjeg dijela muzičke linije(dio sa prorezima za hlađenje) šum se trenutačno vrati i zablokira uopšte čitanje CD-a(potpuno zamre bilo kakav zvuk iz zvučnika) i sve se vrati na normalno kada sklonim ruku(uopšte ne dodirujem kućište,koje je inače od plastike,a dno linije je od metala).

Ponekad player normalno radi ako je linija orjentisana pod uglom od 45° u odnosu na smijer(ovim redom) zapad-istok(obično u svakom drugom položaju ne radi).Isto tako, player se poremeti ako upalim televizor ili je katodna cijev televizora pod naponom(televizor je ugašen,samo je dugme "Power" na televizoru uključeno).Nekad je obrnuto:moram uključiti to dugme da bi sve bilo OK.Isto tako,rad playera se poremeti ako se u kuhinji npr. uključi mikser.Zadnja bitna stvar je da bi radilo bez problema ja moram staviti prst na metalnu šasiju pri dnu.Dalje,player ne radi ni pod kojim uslovima ako prenesem liniju sa prizemlja na sprat.

Inače,živim u blizini predajnika radio stanice,pa je vjerovatno to elektromagnetno polje uzrok.Je li ima način da njegov uticaj poništim?

Eto toliko,prilično iscrpan opis,potrudio sam se da sve uključim.Model linije je Daewoo AMI-308M.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 05.11.2005. u 02:42 GMT+1]
[ bole_61 @ 07.11.2005. 07:32 ] @

Ja sam imao sličan problem kada sam instalirao
(postavljao) računare u jednoj prodavnici. Problem
sam rešio postavljanjem antistatičke podloge
ispod računara. Podloga je no name (nije imala
oznaku proizvođača) i izgleda kao tanka podloga
za miša samo velikog formata. U svakom slučaju
proveri i uzemljenje u utikaču, a možda ne bi bilo
loše i da nabaviš neki filter za napon (ja imam
APC Surge koji mi je prenaponska zaštita i filter).

pozdrav