[ zgubidan @ 22.06.2001. 09:45 ] @
Imam lucent modem i nije bilo problema da da nateram da radi ali radi samo sa kppp-om.
U GNOME sam koristio isto kppp i sve ok, a onda juce kad otvorim kppp ne mogu da promenim podatke, user ... pass ... ne mogu nishta da upishem, ni novi nalog da dodam .....?????
Iz KDE-a sve rado normalno.... kao i ranije ...?????
[ tOwk @ 25.06.2001. 05:53 ] @
Citat:
zgubidan je napisao:
Imam lucent modem i nije bilo problema da da nateram da radi ali radi samo sa kppp-om.
U GNOME sam koristio isto kppp i sve ok, a onda juce kad otvorim kppp ne mogu da promenim podatke, user ... pass ... ne mogu nishta da upishem, ni novi nalog da dodam .....?????
Iz KDE-a sve rado normalno.... kao i ranije ...?????


Da li su ti kppp konfiguracioni fajlovi u+rw??? Da li si pod istim korisnikom radio????

Nešto tu smrdi, a to (ovaj put) nisam ja.

Toliko.
[ zgubidan @ 25.06.2001. 08:29 ] @
Dozvole su dobre i pod istim sam userom radio !!!
Radilo je dobro u GNOME a pod KDE i sada radi normalno ...znaci isti kppp u KDE radi a u GNOME ne .... tj. konektuje se i u GNOME ali ne mogu da menjam setovanja !!!!
[ tOwk @ 26.06.2001. 23:09 ] @
Onda je sigurno razlog to što nisu startovani svi servisi koje KDE koristi za pristup fajlovima, podešavanja i tako dalje. U KDE-u sve to ide preko KDE-ovih servera i API-a, pa je najverovatnije potrebno startovati neke od osnovnih kde aplikacija da bi to radilo i u GNOME.

Nisam probao, ali pošto znam da ovako ide, pretpostavljam da je to razlog.

Toliko.