[ pero peric @ 04.11.2005. 14:48 ] @
imam jedan telefunken tv i na njemu se na ekranu vide dvije ljubičaste fleke. da li bi pomoglo demagnetiziranje i kako to napravit?
[ skyline-GTR @ 04.11.2005. 14:52 ] @
pero pericu naj jeftinije da prodjes jeste da uzmes ili pozajmis od nekoga PISTOLJ-automatsku lemilicu i sa njom rijesis slucaj.

pozz
[ BD-electronic @ 04.11.2005. 17:33 ] @
Ugasi tv na glavni prekidač i ostavi ga ugašenog 1-2 sata pa ponovo upali i vidi jesi li riješio problam ,pa javi .
[ Lalemajstormoler @ 04.11.2005. 18:34 ] @
Posto vidim da se nerazumes u popravke TV aparata najbolje resenje ti je da tv odneses u najblizi servis,neka oni to rese,moze biti svasta.Ptc,pomerena otklonska,neki magneti ,ili zvucnici pored.Preporuka Tv servis.
Poz......Lale
[ p.cudic @ 04.11.2005. 18:59 ] @
Svi predlozi su dobri, i ja bih najpre poceo sa "totalnim" iskljucenjem naime iskljuci kabl za struju iz zida, ostavi tako par sati, ponekad pomogne (PTC se dobro ohladi i opet funkcionise) ako to ne pomogne, koristi optereceni trafo, pistolj lemilica nije lose resenje mada je mali, ja sam sebi napravio de-magnetizer od stare radio antene, tj na plasticni okvir namotao sam lak zicu redno povezao sijalicu i zna se mahanje ispred ekrana. Postupak je stopostotno uspesan, ako nisi strucan, nemoj ovo sam pokusavati, vec otidji u neki servis da ti to oni odrade, nekada je tako najjeftinije !
[ BD-electronic @ 05.11.2005. 15:56 ] @
pero pericu šta bi?
od dva odbačena tv-a ili tri skineš demagnetizatore i spojiš i to je to.
[ pero peric @ 06.11.2005. 13:32 ] @
hvala svima na odgovorima! to je nasatalo tako sto mi je neko svijetlio u ekran sa svjetiljkom. probat cu iskljucit pa vam javim rezultat
[ damiru_2 @ 06.11.2005. 13:55 ] @
Citat:
bobicbranislav2000: Ja nisam TV serviser.
Nije mi jasno zbog čega neki članovi ESa kriju svoje podatke,čak i mesto stanovanja?
ČEGA SE BOJE?

Lala, kakve to veze ima sa servisiranjem? Ja na primer ne dajem sve svoje podatke zbog privatnosti na koje imam pravo.
[ pero peric @ 06.11.2005. 20:09 ] @
hvala svima problem rijesen isključenjem tv iz mreže. pozdrav!
[ BD-electronic @ 06.11.2005. 20:30 ] @
Eeeee !!!
[ FREEMAN II @ 07.11.2005. 03:18 ] @
____________________________
Ja nisam TV serviser.
Nije mi jasno zbog čega neki članovi ESa kriju svoje podatke,čak i mesto stanovanja?
ČEGA SE BOJE?
------------------------------------------------------------
Pa boje se recimo poreske inspekcije to jest da im nebi narezali porez i zbog učešća na forumu jer kakvo je vrijeme danas oni uvjek traže novi izvor prihoda a nama ostaju uglavnom samo mrvice,a mi radimo i radimo i tako iz dana u dan a oni se vozikaju u službenim autima koje smo im mi kupili.
Ha,ha,ha šala mala.
Pozdrav za druga Laleta.

[Ovu poruku je menjao FREEMAN II dana 07.11.2005. u 04:22 GMT+1]
[ brandzerka @ 12.11.2015. 14:30 ] @
Imam problem, ne radi mi osvetljenje na telefunkenu, ne može u meniju da se pojača, prosto je slika zatamnjena. Šta bi to moglo da bude?