[ milanp @ 29.09.2002. 15:16 ] @
Mene zanima da li postoji tv kartica koja moze da snima u realnom vremenu u rezoluciji koja pokriva ceo ekran i to relativno kvalitetno. Ja hocu da kupim karticu koja ce da mi sluzi kao video, tj. nesto snimim pa prebacim u neki divx i na cd. Nikad nisam imao tv karticu pa se izvinjavam ako je laicki.
Da li za karticu koju mi preporucite postoji neka zvucna,video ili nesto trece sto nece moci zajedno?
Cena treba da bude podnosljiva- do 150 evra
Unapred hvala
Pogledao sam stare poruke i nisam nasao nesto slicno.
[ Miroslav Cvejić @ 29.09.2002. 19:58 ] @
Maksimalna rezolucija u kojoj može da se snima na TV Tuneru je 768*576 (PAL). To skoro svaki TV Tuner može. Većina tunera snima u sirovom obliku pa jedan sat zautima oko 40GB (znači NTFS obavezan). Znači treba ti TV Tuner koji ima sveže WDM drajvere pa može da se koristi i drugi softver za grebovanje i real-time pakovanje u DivX. Da bi pakovao u DivX (5.02) poreban je P3 600MHz.

Sa zvučnom nema problema jer se povezuju kablom (line in). može se klati sa ostilim komponentama oko IRQ ali to opet zavisi od ostatka konfiguracije.
[ jc denton @ 30.09.2002. 17:49 ] @
KoleZa je u pravu ;), ali ne zaboravite i VFW (uh, ovo je vec ko zna koj put kako pominjem ovo).

Dakle, neke capture kartice (u stvari vecina, osim nekih debilnih ATI kartica) bilo sa tjunerom ili bez njega imaju i 'stari' VFW drajver, pa onda moze i tako da se grebuje.

Preporucujem pinnacle studio PCTV u bilo kojoj verziji, zato sto je odnos cena/kvalitet sasvim zadovoljavajuci. Ako pak nadjes genius video wonder pro2 v2, uzmi obavezno. Jedino ogranicenje je sto nema (valjda) WDM podrsku - w2k itd. Znaci samo w98, mada ako legacy capture proradi na w2k (sto je retkost), jos bolje.

Pozdrav
[ broker @ 30.09.2002. 17:52 ] @
Meni pinnacle PCTV nesto slabo radi od kaok sam presao na Win2000. U stvari kartica radi ali programi ne.
[ jc denton @ 30.09.2002. 19:06 ] @
Koji to programi ne rade? Interesuje me.
[ broker @ 01.10.2002. 09:17 ] @
Na win98 sam koristio Pinnacleov TV program i JTV. NA Win2000 ova dva programa ne rade. Sad koristim neki MyTV koji je prilicno skorman ali bar radi...