[ dc43 @ 06.11.2005. 18:12 ] @
Da li je neko vec koristio Skype za PocketPC? Koji procesor je imao? Na sajtu Skype-a pise da je minimum 400MHz, ali se ja nadam da je to samo teoretski minimum, tj. da radi i na malo slabijem (recimo 312 MHz?). Druga stvar koju zahteva je Windows Mobile 2003.

Zna li neko za takav Pocket PC koji je dovoljno snazan za Skype, a da ima podrsku za GSM i za Wi-Fi, i da nije neki najnoviji i najskuplji model?

Znam da ispada kao da trazim crnu macku bele boje :)
Neko bi rekao "ne moze i jare i pare" :)
[ petarta @ 07.11.2005. 20:57 ] @
Uvek me zanima zasto se postavi pitanje, a ne citaju se raniji postovi.
Recimo Qtek 9090 ispunjava te uslove GSM + WF + 400 MHz.
Gprs nije dovoljan da propusti kvalitetno glas pa dobijate iseckan zvuk, ali je dovoljan da tekstualno komunicirate. Naravno sa WF je sve drugacije.
Mislim da i HP IPAQ 6340 radi na 400 MHz, a njemu koliko vidim pda cena.
[ HonestWorkingMan @ 25.11.2005. 10:40 ] @
Ja sam koristio skype na Asus A716 na WiFi
[ ranko @ 27.11.2006. 01:08 ] @
312Mhz nije dovoljno, probao sam na jednom HP i nije se culo, il me nisu culi...
Ja imam Fujitsu Siemens LOOX560, ima wifi, 600Mhz i jos svasta nesto... a koristim skype na njemu bez problema
[ zorst @ 15.01.2007. 06:04 ] @
Cela stvar zavisi od
a) brzine preuzimanja i slanja podataka (ova druga je kod ADSL obicno mnogo manja, GPRS lose, WiFi ko moze)
b) brzine CPU u kompjuteru - u ovom slucaju u PDA

Skype od nedavno ima novu beta verziju programa, tzv "low CPU" koja znacajno bolje radi na mom Qtek9100 (CPU 200Mhz) - probano sa GPRS ibez overklokanja.
[ ivcha1976 @ 21.01.2007. 12:05 ] @
Isprobano na HP 6340 koji je na 400mHz,sa WiFi koji je na lokalni wireless na 2Mbs i radi xtra!!!
[ dexxx @ 01.02.2007. 08:52 ] @
Iz prve ruke: Qtek 9100 sa O2 XDA IIs (Qtek 9090) ----- radi savršeno!
[ Twilight Zone @ 12.03.2007. 20:59 ] @
HP h3640 kucka na 168 MHz a ne na 400. Nema veze,uz pomoc malog hack-a sa foruma na Skype sajtu http://forum.skype.com/index.php?showtopic=51915 moze da se namesti da radi sasvim zadovoljavajuce, ja ga koristim preko wi-fi mreze bez problema.
[ Vebratim @ 19.04.2007. 11:01 ] @
Pozdrav!
Postavih slichnu poruku i u odeljku Smartphone al tek sad nadjoh ovu temu.

Planiram da provedem u Americi 4 meseca na Work&Travel-u, pa razmatram mogucnost da koristim VOIP u pokretu i nabavim uredjaj koji ce to da mi omoguci. (PocketPC, Smartphone ili PDA)

Pa bih hteo da se informishem u sledecim pravcima:

1. Da li mogu da racunam da cu koristiti besplatne hot-spotove za Voip (sa uredjajem koji podrzava Wifi b/g), i npr. drzhati u njemu moju 063 karticu , ili cu morati da da nabavim americku karticu i koristim 3G,EDGE i sl. (kolike su otprilike nameti za prenos podataka u USA, postoji li flat-rate opcija?)
2.Da li bi pored Skype mogao da koristim i npr. VoipStunt zbog neshto povoljnijih tarifa ka Srbiji?
3.Da li mogu da ochekujem konstantan kvalitet usluge bitan za neshto ozbiljnije poslovne razgovore? (unutar USA)
4.Odakle nabaviti takav uredjaj najpovoljnije (iz Amerike!), da li trebam da vrshljam po nekim azijskim sajtovima ili mogu da se oslonim na amazon, ebay i sl.?
5. Videh u domacim oglasima i-mate JAQ4 za 170€, deluje mi da bi on mogao da izgura Voip, da li bi to bila dobra kupovina?
6.(Apropo 1.) Znam da Wifi srche bateriju, na koliku autonomiju uredjaja mogu da rachunam, tj. da li to u praksi podrazumeva da bi mogao da ga aktiviram samo za odlazne pozive?(npr. ukoliko sam konstantno u dometu hot-spota?)
7. Uvazhavajuci gore pomenuto koji uredjaj bi mi preporuchili, s osvrtom na povoljnu cenu :), i eveventualnom podrshkom za GPS, i mozhe li se predvideti koji ce uredjaji znacajnije pojeftiniti tj. u skladu sa eventualnom najavom nekih novih modela? (Da li je za ocekivati da ce iPhone napraviti znacajnija tumbanja u ovom segmentu trzista?)

hvala unapred,
[ nmilosev @ 19.04.2007. 13:15 ] @
1. za Hotspot to ne zavisi od tebe već od toga u kom ćeš gradu biti i kakvi su tamo uslovi! Bolje kupi njihovu karticu, neki net paket ili nešto tako!
2. Ne! Samo Skype ima podršku za PPC
3. Da! Dosta je kvalitetno to!
4. Osloni se na Ebay itd.
5. To zavisi od toga šta ti još treba!
6. Hmm zavisi od uređaja. WiFi ne troši bateriju toliko kao ekran. Teorijski oko 1, 1,5 sat bi trebalo da izdrži!
7. Ponovo zavisi šta ti treba (Axim otpiši zbog one fore sa mikrofonom )

Pozdrav.