[ Extremko @ 29.09.2002. 19:37 ] @
Ne znam sta cu sada... smorio sam se opasno pokusavajuci da provalim zasto mi ne radi skripta...
Kukiji mi trebaju da bih pratio korisnika kako se krece po sajtu i da provalim da li je admin ili obican user. Kao i da bih znao njegov username da znam koje podatke da vadim iz baze kad mi zatrebaju, a ne da ga stalno smaram da unese username kad mi nesto treba. Ili, jos gora varijanta, da imam hidden forme, pa da stalno prebacujem varijable sa stranice na stranicu.

Dakle, evo problema:

<?
header ("Set-Cookie: ID=$xuser|$xadmin; domain=office.net.yu; expires=Thu, 31-Dec-2050 00:00:00 GMT");

$cookie = explode("|", $ID);
echo ("User: $cookie[0] Admin: $cookie[1]<br>");

?>

<html><head>
<meta http-equiv="Cache-Control" content="no-cache">
<title> ... blah blah...

Eto, i problem je u tome sto je stranica uvek u kesu, iako ja kazem browseru da je ne kesira ;( A ovo $xuser i $xadmin su cisto primeri za dve promenljive koje cuce u kukiju... I ja njih mogu da procitam tek posto refreshujem stranicu ;((

Ne znam sta da radim...

HELP! :(
[ Goran Rakić @ 29.09.2002. 20:58 ] @
koristi magičnu setcookie funkciju... radi isto ali lakše. I da kada postaviš cookie, on je vidljiv tek prilikom drugog učitavanja. Znači uvek proveri da li ima cookie, pa ako nema onda ga postavi i refresh-uj (ili dodeli vrendost ručno pa teraj), a ako ima cookie, radi dalje.
[ Jbyn4e @ 30.09.2002. 13:34 ] @
A sto se tice kesiranja, probaj da dodas ovo na pocetku php stranice
Citat:

Header( "Expires: Wed, 11 Nov 1998 11:11:11 GMT");
Header( "Cache-Control: no-cache");
Header( "Cache-Control: must-revalidate");

Sto se tice postavljanja kukija - hint:
Citat:

setcookie ($kuki, time(),time()+3600);
if (isset ($HTTP_COOKIE_VARS[$kuki])) {...}
else { die "nije omogucen cookie!"; }

... ukoliko nisam negde nesto lose napisao, mrzi me sad da proveravam.

BTW. Uvek je dobro pomoci ljudima u provajderu, hehe... (office.net.yu? pa sto nisi lepo pitao Dzonija ili nekog drugog iz yu.net?)

[ Extremko @ 10.10.2002. 07:43 ] @
Pomogli ste mi obojica...
Tek je setcookie resilo problem

A problem sa refreshom sam izbegao tako sto sam usera posle logina poslao na set.php koji ide ovako:

<? setcookie ("xuser", $senduser); ?>
<META HTTP-EQUIV="REFRESH" CONTENT="0;URL=menu.php">

Znam da nije bas elegantno resenje, ali nisam znao kako drugacije da izvedem refresh...

P.S.
Ko je Dzoni?
... a ostali su mi isto vikali `setcookie!`
[ CONFIQ @ 10.10.2002. 08:26 ] @
Citat:
<? setcookie ("xuser", $senduser); ?>
<META HTTP-EQUIV="REFRESH" CONTENT="0;URL=menu.php">



hum... možeš ovako
Code:

<? setcookie ("xuser", $senduser); 
header("Location: menu.php"); 
?>
[ Extremko @ 10.10.2002. 08:44 ] @
Jao daaaaaaaa!
E, ja blesav... nisam mogao da nateram cookie da radi iz prve, nego je morao refresh... i onda sam se uhvatio za taj meta tag i nikako da pustim...

Hvala
[ Jbyn4e @ 14.10.2002. 16:57 ] @
Citat:
Extremko:
P.S.
Ko je Dzoni? :) :) :)

Ko je Dzoni???? KO je Dzoni?!?
Pa veliki mag.... ;))) (si cuo za Nikolu Kljukovnicu, verovatno se jos uvek odaziva na [email protected]...)
[ Goran Rakić @ 14.10.2002. 20:26 ] @
a šta on više nije tamo? na [email protected]...
[ Extremko @ 15.10.2002. 07:20 ] @
Ummmm... a ako ti ja kazem da ne znam apsolutno nikoga iz EUneta?
[ Jbyn4e @ 15.10.2002. 18:20 ] @
E pa to je tvoj problem. KOliko ja znam SC Net za koji ti ocigledno radis (office.net.yu) i EUnet su koliko ja znam "sestrinske" firme, tako da.. ako se obratis na pravu adresu... osim ako se nije nesto drasticno promenilo u poslednjih par godina... dok sam ja bio u EUnetovom web timu -davno - bilo je tako...
BTW. Jel ko je webmaster sad u SC Net-u? Ako se dobro secam poslednji put je bila Jelena ... ali to je bilo mnogo davno.
[ Extremko @ 16.10.2002. 15:21 ] @
Pazi, mogao bih ja da odem dole i da pitam sta mi nije jasno... Ali isto tako bih mogao da pitam i ovde nekoga... Stvar je u tome sto mi to nije trebalo toliko ocajnicki da bih davio ljude oko sebe
Postavio sam pitanjce na forumu, pa ako neko zna, zna... ako ne... boze moj, provalicu sam
[ Extremko @ 23.10.2002. 14:11 ] @
Citat:
CONFIQ:
Citat:
<? setcookie ("xuser", $senduser); ?>
<META HTTP-EQUIV="REFRESH" CONTENT="0;URL=menu.php">



hum... možeš ovako
Code:

<? setcookie ("xuser", $senduser); 
header("Location: menu.php"); 
?>


Ne moze...

<?
setcookie ("xuser", $senduser);
?>
<meta http-equiv="refresh" content="0; URL=menu.php">

... i dalje izbacuje vrednost kako treba, i radi pravilno...

Kada to zamenim sa:

<?
setcookie ("xuser", $senduser);
header ("Location: menu.php");
?>

.. kukiji mi se pogube... ? Onda je $xuser = ""
?

Zna li neko zasto se ovo desava?
[ -zombie- @ 23.10.2002. 23:32 ] @
kada posaljesh location heder, stranica ni ne ode do browsera, vec sam apache jednostavno "zanemari" ovaj poziv, i odma se prebaci na drugi (i korisniku vrati drugi).

u toj guzvi se taj kuki izgubi (ustvari ni ne ode dobrowsera).

sa meta tagom kuki odlazi do browsera, i tek on radi refresh...
[ Extremko @ 25.10.2002. 16:41 ] @
E, to mi je trebalo Hvala