[ ddddeba @ 07.11.2005. 06:38 ] @
Pozdrav svima
prije nekoliko sedmica sam pitao koji bsd da instaliram i uz pomoc savjeta koje sam dobio i vodjen onim sto sam mogao da nabavim instalirao sa freeBSD i radi.
Instalacija je prosla ok , textualna kao kod debiana ili slacka i sa tim nisam imao nekih proeblema, grefiku sam nastimao i radi, ali sam dobio neki window menager koji mi se bas i ne svidja, zelio bih ako je moguce instalirati gnome, ...
racunar na kojem je bsd nije na mrezi ...mislim bice ali sada jos nije, pa me zanima da li se moze ne neki nacin instalirati gnome sa instalacionih diskova ili je on u inicijalnoj instalaciji vec i instaliran.
alat pkg_add sam skontao ali kada kazem pkg_add gnome tada dobijem da ne moze da nadje gnome....

Fasciniran sam da na mojoj PIII masini na 866 MHz treba cca 12 sec do login prompta i najvjerovatnije da cu nakon slacka i debiana preci na freeBSD, jer mi se cini jako zanimljivim, ali prije toga moram nastimati gnome jer mi nekako nedostaje

Pozdrav svima, ako neko zna kako da sredim gnome da mi prorati bio bih zahvalan.
[ cume @ 07.11.2005. 09:37 ] @
Ubaci taj disk sa koga si instalirao i kucaj sysinstall, kad izadje meni idi
configure > packages , čekiraj gnome, izaberi opciju install.
Ako ga nema tu na packages listi, ubaci DISC2 na njemu ima sigurno.
[ ddddeba @ 07.11.2005. 13:10 ] @
probacu danas poslije podne, ako zapnem opet se javljam sa pitanjima

Hvala
[ BojanBG @ 07.11.2005. 22:37 ] @
I koliko me sećanje služi trebaš u fajlu .xinitrc da ubaciš jedan exec gnome-session...

[Ovu poruku je menjao BojanBG dana 07.11.2005. u 23:38 GMT+1]
[ cume @ 07.11.2005. 22:40 ] @
Da, obavezno
echo "gnome-session" >> ~/.xinitrc

[ HisteriX @ 09.11.2005. 02:34 ] @
Citat:
dddeba:alat pkg_add sam skontao ali kada kazem pkg_add gnome tada dobijem da ne moze da nadje gnome....


koliko se secjam...pkg_add -r ime_aplikacije cje da ti reshi posao (naravno za gnome ne morash jer ga imash na drugom disku)...mada bolje da se posvetish ports collectionu malo...
[ dado_k @ 10.12.2005. 20:14 ] @
ok ista priča imam sve instalirano i gnome i kde samo ja bi želio kde što da upišem kamo?
[ dado_k @ 10.12.2005. 22:04 ] @
ok sredio sam to evo rješenja
treba otvoriti /etc/ttys
i promijeniti liniju koja počinj sa ttyv8 ovom
ttyv8 "/usr/local/bin/kdm -nodaemon" xterm on secure

al kako da stavim da se i root može loginati ili bar da mi user može koristiti sudo naredbu! ili su
[ tweeester @ 16.12.2005. 19:57 ] @
Mozda gresim ali cini mi se da user-a moras da dodas u grupu "wheel" da bi mogao da radi "su".

A za root ligin preko kdm-a nadji kdmrc (konfiguracioni fajl za kdm, zaboravih gde je tacno ali naci ces ga ..) i videces unutrra nesto kao "permitRootLogin=No", promeni u "yes" i gotovo.

Pozdrav