[ GIGS @ 08.11.2005. 10:34 ] @
Konfiguracija je sledeca:
AMD Duron(tm) Processor 996MHz
Mainboard
Bus(es): ISA AGP PCI USB i2c/SMBus
MP Support: No
MP APIC: No
System BIOS: American Megatrends Inc. 062710
Total Memory: 247MB SDRAM
Video System
Monitor/Panel: StudioWorks 563N
Adapter: SiS 300/305/630/540/730
256MB SDRAM (2*128 )
Hard Disk: Maxtor 6Y080L0
-------------
CMOS bateriju sam zamijenio jer je bila losa.
Nekako uspijem da podignem sistem i racunar radi nekih 2-3min i blokira i tu je kraj .Kada ga resetujem nece da podigne sistem,samo crn ekran.Posle nekih 2-3h ponovo mogu da podignem sistem, ali se ista stvar desava.Jednostavno ne znam sta je u pitanju,ali sumnjam da je graficka (koja je inace integrisana) pri kraju.
Ako je u pitanju graficka,koju graficku da nakacim na ovu konfiguraciju? :(

Unaprijed svima hvala.


[ pctel @ 08.11.2005. 12:07 ] @
Koji procesor imas? Ne postoji Duron na 996 MHz, mozda "u tom grmu lezi zec".
[ srleb @ 08.11.2005. 12:39 ] @
Procesor na 1GHz se prikazuje kao 996MHz.
[ GIGS @ 08.11.2005. 14:35 ] @
AMD 1GHz i sve je bilo OK samo me sad interesuje koju graficku da isprobam na ovu konfiguraciju da bih bio siguran jel to taj problem ili treba da mijenjam komplet maticnu plocu?
I zasto posle 2-3h sistem moze da se podigne i "glumi" neku stabilnost 2-3min i onda cap tu je kraj BLOKADA sistema.
Ne vjerujem da je do hard diska jer bih vjerovatno mogao da udjem u BIOS posle toga.
Mozda je komplet ploca pri izdisaju :(
[ xyster @ 08.11.2005. 15:57 ] @
Prvo probaj sa drugim napajanjem...
...a ako ne uspe probaj nekako da flashujes bios ploce...

ako ne mozes da udjes u bios, uradi ovako...
nabavi jos jedan kompjuter koji ima bios istog proizvodjaca (i oblika), na njemu ubaci disketu sa programom za flash i pokreni ga. Onda sa obe ploce skini bios (sa ove gde si pokrenuo flash na zivo dok komp radi) i stavi tvoj bios u masinu na kojoj si pokrenuo flash, a onda ga flashuj. ugasi komp i vrati biose svaki na svoje mesto!

napomena: razglavi malo iz lezista biose pre nego sto pocnes...

[Ovu poruku je menjao xyster dana 08.11.2005. u 17:08 GMT+1]
[ GIGS @ 08.11.2005. 16:30 ] @
U bios mogu da udjem kad se racunar ne "dira" par sati, a i taj vremenski period je kratak mozda 2-3 min i reklo bi se da je sve OK ali onda slijedi blokada.
Problem je taj sto ja mogu da pokrenem sistem nekih 2-3min svakih 2-3h,i mislim da je to cisto mucenje samog racunara dok jednog trenutka skroz ne otkaze.Mozda treba nesto u biosu podesiti za taj kratak period od nekoliko minuta da bi sve bilo ok.
A sto se tice flasha maticne bolje da to ostavim nekom ko se u to bolje razumije. :)
[ matory @ 09.11.2005. 23:00 ] @
Iamo sam slucaj sa jednom plocom ( naesecam se tacno, bio je to neki celeron na 500MHz) gde je nakon par minuta otkazivala tastatura i mis. Kasnije sam sa USB misem i tastaturom pokretao konfiguraciju, sve dok nisam primetio da su neki od elektrolita na ploci natekli. lako se menjaju.
[ GIGS @ 12.11.2005. 09:13 ] @
Proradio malisa
Prvo sam ga rastavio na komadice,pa sve to lijepo precistio i previzitao...Posle ukljucivanja stoji poruka
CMOS batery low i da postoji neka greska u BIOS-u...u BIOS-u sam podesio DRAM Frequency na 133 MHz umjesto stare 100 MHz i sad radi kao lud bolje nego i kad je kupljen mozda prividno ili ne proradio je.
[ StORM48 @ 12.11.2005. 13:46 ] @
Promeni bateriju, pošto Ti je stara na izdisaju (ustvari izgleda da je već izdahnula :)

Pozdrav
[ GIGS @ 14.11.2005. 11:25 ] @
Pa rekao sam da sam promijenio bateriju i da nije radio kako treba,ali sad radi kako treba.

Hvala u svakom slucaju svima.