[ zrnoo @ 08.11.2005. 13:50 ] @
Pozdrav svima,

zelim da naucim da povezem svoju recimo web stranu sa bazom (izlistavalje podataka iz baze), a sobzirom da sam naucio SQL server 2005 (express), zelieo bih da naucim asp.

e sada koja je razliak izmedju ASP i ASP.NET-a. Sta je to ASP a sta ASP.NET

Video sam da microsoft daje do 7.novebra 2006 besplatno koriscenje Visual Developer studia 2005 express i besplatnog sql server 2005 express. E sada u studiju se korisni ASP.NET

mozete mi poslati i na memail adresu odgovor: [email protected]

Znaci interesujeme osnovna razlika u 2 recenice sto se kaze. Mislim jel se razlikuju puno njihovi kodovi. Odnosno ako naucim da pisem recimo kod ASP da li ja to mogu da korisnim u VD2005 expres-u jer on koristi kao sto sam napomenuo ASP.NET.

Zanm da je mozda pitanje glupo ,a li sta cu !!!
Pozdrav svima, i nadam se da ce neko naci malo vremena da mi pomogne. !!!

POZDRAV !!!!1
[ aleksandarpopov @ 09.11.2005. 12:12 ] @
Mislim da ti pitanje nije bas za ovaj forum.....
ASP ti je stariji, script jezik, mesa kod za prikazivanje i programsku logiku HTML & npr.kod za pristupanje bazi ti je u glavnom u istom fajlu...kao php...
ASP.NET je baziran na .net frameworku, pravis aplikacije kao da su obicne windows aplikacije ali u stvari su aplikacije za web...(prevlacis komponente,,,)
Kod ti je razdvojen u fajlove sa .aspx extenzijom (korisnicki interfejs) i u recimo .cs fajlove koji sadrze programski kod....
Procitaj malo o ASP.NET -u uopste.
Ali ako znas nesto o ASP u nece ti biti tesko da predjes na ASP.NET...
poz
[ Fedya @ 11.11.2005. 16:19 ] @
Osim toga, možda i osnovna razlika je što se kod u ASP-u se interpretira a u .NET kompajlira (upload-uješ kompajliranje dll-ove a ne kod).
[ Shadowed @ 11.11.2005. 17:02 ] @
Ne znam bas da li je osnovna ali je vrlo bitna razlika. Cisto, u vezi toga, u ASP.NET 2.0 je moguc rad i bez kompajliranja.