[ darkos @ 22.06.2001. 22:59 ] @
Ovako,prije dvije godine dobije moj fakultet
novi SGI ORGIN 200 (kuciste mu je strava, a unutra nedaju zavirit)i on
od tada nikad vise nije radio, naime admini nemaju pojma ni sa linux-om a kamoli sa ovim IRIX-om i sada ga nude studentima da se igraju i pokusaju nesto instalirat na njega posto su IRIX obrisali i pokusali instalirat Linux na njega. Interesujeme dali je moguce instalirat ista drugo na ovo cudo osim IRIX-a, mozel neki savjet...

zahvaljujem se unapred na savjetu, predlogu...

PS Dobili smo mi prosle godine neku graficku stanicu za 3D iz amerike novu, ne znam o cemu se radi jos, za to sam cuo danas, ali i ona stoji, niko je nedira, cekaju da prodje dvije godine i onda ce je izgleda opet dati nama, studentima- stoci. Jebem ti komunizam.
[ tOwk @ 25.06.2001. 06:26 ] @
Nemam iskustva sa SGI mašinama, pa čak i ne znam ništa o njima.

Pretpostavljam da postoji port Linux-a za SGI procesore (makar starija verzija), i onda bi trebalo naći stranicu gde se distribuira tako nešto. U svakom slučaju, pretpostavljam da je najlakše napraviti boot diskete za to (ima li to čudo floppy drive???), i kompajlirati kernel na nekom i386 sistemu za SGI (takozvani cross-compile). Naravno, ovo je sve pod pretpostavkom da postoji port Linux-a na SGI.

I ovo je najbolje što je meni palo na pamet.

Toliko.

ps. kod mene postoji dir ./arch/mips/sgi u kernel source-u i još mnogo toga što sadrži sgi u imenu
[ djk494 @ 02.07.2001. 17:17 ] @
Sto se tice Irix-a treba nabaviti instalacione diskove koje imaju veci graficki studiji (Komp@ni; Pixel) ili od admina na ETF-u (oni imaju 6.2 verziju), posetiti par strana na netu kao

http://www.geocities.com/SiliconValley/Pines/2258/4dfaq.html

gde je objasnjeno kako se radi sa diskovima i instalacijom iz PROM-a...i eventualno pitati ako nesto nije jasno : )

Pozdrav
[ misa @ 08.07.2001. 18:24 ] @
Imam ja Origin 200 na poslu (IP27 hardver). Ajde iscupaj mu jedan disk, i prosetaj se do Nisa, presnimicu ti IRIX 6.4 za njega. Posle ga samo utaknes, i sve radi
[ BaCkSpAcE @ 02.08.2001. 04:27 ] @
inace, da ti napomenem, na tom kompjuteru se nalazi minimalna instalacija SCO OpenServer uz neke dodatke jer je on bio namenski instaliran....

p0zdrav
[ leka @ 02.08.2001. 07:55 ] @
Uz svaki SGI racunar obavezno dolazi i operativni sistem. Ako je to nov racunar, onda sto posto imas IRIX na njemu, ili je na CD-ovima.

Inace IRIX je jedno bagovito g****, tako kazu oni koji su ga koristili (i koji ga jos uvek koriste)...

Leka
[ uLtracode @ 15.08.2001. 11:22 ] @
kao i za ostale procesore razvija se LINUX za SGI mislim da je pod nazivom Hard Hat slicno RED HAT-u

znam da pre nisu imali X ali je moguce da su ga dosad nabudzili posto je kako kazu veoma tezak projekat


ima vise informacija ovde http://www.linux.sgi.com/
[ Jovan Marjanovic @ 23.09.2001. 23:12 ] @
Ja sam jos pre oko 3 godine instalirao linux na jedan stari SGI Indy, tako da znam da moze da se sredi. X-i su radili, sve je radilo,
samo sto je procedura za instalaciju bila prilicno ruzna. Morao sam da napravim boot disketu, i da na istoj mrezi imam drugu makinu
koja je imala NFS share sa celom instalacijom linux-a sa SGI.
Koja je distribucija bila, ne pitajte me jer pojma nemam.

_BLue
[ haarp2 @ 03.08.2004. 16:15 ] @
Linux Debian ima jednu verziju za SGI platforme - http://www.debian.org/ports/mips/