[ mrki @ 01.10.2002. 03:46 ] @
Imam dve ist m. kartice: ISA Longshine (BNC). Prvi pc prepoznaje obe kartice (plug&play) kao Ne2000, cini mi se da je to neki Novellov standardni driver za kartice? A instalacija protice bez problema. Obe kartice sam probao na ovom pc-u iz razloga sto drugi nije mogao da ih prepoznaje (plug&play). Ustvari kod ovog drugog pc-ja pokusao sam rucnu instalaciju sa Ne2000 driverom, medjutim stalno dolazi do nekakve greske. Trazio sam original driver pod win98, ali ne nadjoh, ima samo za 95-cu. Znaci kartice se mogu instalirati, e a pitanje kako to da uradim na ovo drugom pc koji ih ne prepoznaje. Predlozi?
[ B o j a n @ 01.10.2002. 08:22 ] @
Da li imas PnP OS Installed opciju ukljucenu u BIOS-u na oba racunara ?
[ mrki @ 01.10.2002. 17:22 ] @
Na prvom koji je prepoznao obe kartice, nema takve opcije u BIOS-u na drugome opcija je ukljucena.
[ Goran Rakić @ 01.10.2002. 19:11 ] @
a ti onda stavi NO, kako bi BIOS sve sam podesio...
[ mrki @ 01.10.2002. 23:06 ] @
Ma probao sam obe varijante, i ukluceno i iskljuceno...
[ mrki @ 07.10.2002. 03:14 ] @
To je sve ???
[ Goran Rakić @ 07.10.2002. 13:18 ] @
da li imaš onaj driver za novel-ove kartice, tako da nezavisno od OS-a mozes da proveris IRQ kartice kao i da li lepo radi....
[ mrki @ 10.10.2002. 03:02 ] @
Nisam te bas razumeo?
[ someone @ 11.10.2002. 04:12 ] @
postoji programcic ( file ) koji se obicno zove diag.exe i preko kojeg mozes konfigurisati kartice ( odrediti IRQ broj, testirati da li kartica "radi" , slati i primati pakete podataka )...iz mog iskustva sa NE2000 kompatibilnim karticama ( bnc mreza ) na win95 mislim da je bez prethodnog setovanja kartice na ovaj nacin neces moci da je podesis da radi...potrazi na net-u diag.exe , ili probaj ovaj link

ftp://ftp.brooktrout.com/support/diag.exe
[ mrki @ 12.10.2002. 03:56 ] @
Mislim da nisi razumeo moj problem. OS (win) ne moze da prepozna karticu odnosno ne vidi istu, znaci ja uopste nisam ni stigao do koraka kada podesavam IRQ i I/O. Kad je rucno isnstaliram dolazi do nekog problema, jer nakon sto nanovo butjem sistem, iskace mi poruka : da sa mrezom nesto nije u redu da izvadim NIC i da je ponovo instaliram. Da nebi smarao, jer verujem da je neka glupost u pitanju, a i kartica ima verovatno 100 god. probcu drugu karticu.
[ someone @ 12.10.2002. 18:03 ] @
bas sam i ja imao isti problem, karte ispravne, ali u windowsu nikako nismo mogli da podesimo dok nismo slozili IRQ-ove kartica :)...na primer, pod DOS-om je sve radilo kako treba ( ipx protokol - igre recimo ) ali windows ne bi uspevao da instalira kartice, sve dok nismo procackali IRQ-ove pomocu diag-a...to je problem sa starim NE2000 karticama :), i ako imas priku uzmi druge kartice, puno je jednostavnije - gurnes i ne mislis - pod uslovom da kabal radi
:)
[ Goran Rakić @ 12.10.2002. 21:04 ] @
zato ti i kazem da proveris onim programom iz dos-a karticu. ako on kaze failed, bacaj to u kantu. ako kaze da je sve u redu, onda imas irq konflikt ili slicno, pa iz istog programa mozes to da sredis.