[ ivanini @ 11.11.2005. 00:45 ] @
Nadam se da ce neko biti ljubazan da mi objasni da li je moguce postaviti neki uredjaj /nesto kao bubice/,za prisluskivanje ili snimanje razgovora,u mobilni telefon,a da korisnik tog telefona ne primeti u toku razgovora.
[ Deda_Mraz @ 15.11.2005. 11:43 ] @
Program za snimanje razgovora, ti imaju maltene svi noviji telefoni (proizvedeni od početka 2004-te, pa na dalje).
A za prislužkivanje....ima i to ali skupa je to igranka... više stotina evra su u pitanju
[ ivanini @ 16.11.2005. 22:35 ] @
> Da li mozes da mi objasnis o cemu se radi,odnosno kakva je ta
"igranka"?Vrlo sam zainteresovana.Hvala,unapred!
[ pajaja @ 16.11.2005. 22:43 ] @
cini mi se da je prisluskivanje telefona ilegalno
[ ivanini @ 17.11.2005. 00:16 ] @
> I meni se cini da je prisluskivanje ilegalno,ali informisanje o tome je
sasvim legalno i ustavom zagarantovano pravo.Mogu da se informisem o
cemu god hocu,a mene interesuje bas ta tema.
[ privrednik @ 17.11.2005. 08:00 ] @
Prvo:1.onaj ko bi tako nesto ugradjivao,mora da "uzme",a da se to ne sazna,doticni telefon;2.zatim ,da se ne primeti da je ista radjeno na aparatu;3.pitanje -cene(u svakom pogledu).Mozda ,za pocetak,cena nije problem,ali...Kasnije?Sta sa onim sto se tako sazna?Sta ako se i to sazna ,sto je neko tako saznao?Sve u svemu-treba se dobro preracunati...Za ,nesto vise informacija ,na google ukucati spy oprema ili tehnology...A,o ovome je ,vec,bilo na ES-u.
[ privrednik @ 17.11.2005. 08:03 ] @
O ovome na http://www.elitesecurity.org/tema/23563-PRISLUSKIVANJE ...
[ ivanini @ 17.11.2005. 20:47 ] @
> Jednostavno,pokloni se nov telefon koji je vec sredjen,a ja posto se "
ne razumem" u to nemam pojma sta prodaju...
[ DrJekyll @ 20.11.2005. 22:49 ] @
Mirno spavaj, ne prisluskuju se ni mnogo mnogo mnogo vazniji ljudi od tebe, tako da..
[ ivanini @ 21.11.2005. 15:42 ] @
> Nisam ni mislila da neko mene prisluskuje...
[ X3L4 @ 08.12.2005. 01:18 ] @
Poz:)
Prisluskivanje telefona ja moguce,i te kako moguce....:0)
Samo zavisi koji telefon ima "doticna osoba",i koliko je pametna(sto znaci ako ima malo mozga,moze se sa manje truda prisluskivati).......:):):)
Imas na sajtu www . spy007 . tk svu potrebnu opremu za prisluskivanj,snimanje....ma sve.......Imam nekih dobrih stvarcica,pa se javi na PVT ako zelis......
Ali kao sto rekoh sve zavisi ko je,sta je....Posto je "TELEKOM" mnogo pametan,sada moze da prisluskuje ko koga hoce....Otkada su uveli ove stubice PTT....zaebali su se mnogo.......
PozdraV
[ ivanini @ 09.12.2005. 03:52 ] @
> Konacno , nesto konkretno!Ne mogu da kazem da osoba ima malo mozga,ali
se moze reci da je nezaineresovana , pa joj ne bi palo na pamet tako
nesto.Molim te,pomozi,da resim taj problem!Ne znam sta da trazim i gde
da trazim.
[ Atos @ 10.12.2005. 12:09 ] @
Ne zanosite se.
[ privrednik @ 10.12.2005. 21:57 ] @
"...Ne zanosite se."
Ma...znosite se ...slobodno.Ali ,u edukativne svrhe.Samo.
[ X3L4 @ 13.12.2005. 00:09 ] @
poZ:)
Kao prvo "ATOS",ako mislis da prisluskivanje nije moguce....Evo jednog saveta pa proveri...
:Telekom je uveo podzemne takoreci telefone...i skoro na svakom cosku postavio stubice PTT...Esada ti lepo (kao sto smo mi) otvoris to...uz pomoc neke alatke...nije tesko...i (jos ako imas srece da stub bude blizu kuce) nakacis jedan obican kabal kao ovaj za net na glavnu paricu(svaka parica ima posebnu centralu) onda lepo...do kompa....slusalice na usi...ITD
(Mi smo imali pristup celoj nasoj centrali,i dzabaka net..sada nije bito koji grad i sta..ali je iteako moguce..)
-------------------------------------------------------------------------------
Citat:
ivanini: > Konacno , nesto konkretno!Ne mogu da kazem da osoba ima malo mozga,ali
se moze reci da je nezaineresovana , pa joj ne bi palo na pamet tako
nesto.Molim te,pomozi,da resim taj problem!Ne znam sta da trazim i gde
da trazim.

OK
Sada ti trebas da kazes koji telefon ima doticna osoba....i da li bi zelela da je prisuskujes u kuci ili i van kuce....postoji mnogo nacina.....Imas sajt koji sam ti dao...pa vidi sta ti najbolje odgovara...
Poz:)
[ Atos @ 19.12.2005. 08:55 ] @
@ivanini
Evo ovde imas neka konkretna resenja sto se tice mobilnih telefona, pa ti vidi, ako si u mogucnosti da narucis ili nadjes nekog da ti napravi ( ima i shema da se nadje ).
Pozdrav, Atos.
[ ivanini @ 20.12.2005. 19:56 ] @
> Hvala,Atos!Ti si genije!
[ Trajkovic @ 21.12.2005. 02:57 ] @
Evo i ovde:

http://www.terorizam.users.cg.yu/spyphones.htm
[ Milos Dedijer @ 27.12.2005. 10:19 ] @
Jaoj, moram da se ubacim... Sinoc sam gledao emisiju na RTS(cini mi se da se zove "Kljuc", ili tako nesto) u kojoj su gosti bili Fila(poznati Advokat) koji tvrdi(zna) da je godinama prisluskivan(jer je i sam dobijao transkripte njegovih privatnih razgovora), Suvlasnik kompanije koja se bavi prodajom opreme(za prisluskivanje, pracenje i slicno...) u Srbiji i ujedno ima neku funkciju u ministarstvu bezbednosti ili tako necemu, Neki lik iz Bezbedonosno Informacione Agencije a.k.a. BIA i jos par ljudi...

Uglavnom likovi su brbljali o prisluskivanju u Srbiji... Jako "strucno", tek da napomenem...

Jel gledao ko?

Uglavnom pominjali su mogucnosti BIA sto se tice prisluskivanja a i rupe u zakonu su pominjali...

Uglavnom lik koji prodaje opremu je rekao da mobilni telefon moze da sluzi samo kao mikrofon, sa dometom obicnog mikrofona u mobilnom telefonu - Za sta svi mi znamo(ja se bar nadam da svi znamo) da nije tacno. Tvrdi da oprema za efikasno pracenje kosta 50 000 000$ i da srbija ne moze da je priusti(sto nije tacno), da je maksimum ljudi koje BIA moze da prati 50(sto je tacno, BIA sa svojih 2000 zaposlenih ima tolike mogucnosti) i jos par gluposti za smo 5 minuta...

A to prisluskivanje u vidu snimanja razgovora je moguce, cak sta vise lako je, postici cisto software-ski bez nekih velikih ulaganja...

Necu vise da brbljam, vidim da me niko ne slusa... :D
[ X3L4 @ 27.12.2005. 18:00 ] @
XAxaxaax...I ja sam gledao tu emisiju...
LoL
Samo ih slusam ako brbljaju kako je prisluskivanje nemoguce....i kako je za to potrebno mnogo sredstava ( 50000 i ovoliko novca ) .....I kako oni nemaju sredstva....LoLoLoLoLoLLLL
Danas moze da se prisluskuje ko kako hoce..A i ruku na srce ima dosta ljudi koji su ,da ih tako nazovem malo "priglupi"...sto znaci lepo ih pozoves,predstavis se kao neko drugi i trazis ono sto te zanima...i uglavnom to i dobijes::::)))Malo Sociala E.
nije na odmet:::)
LoL


PoZdRaV::::))
[ nerozero @ 27.12.2005. 22:57 ] @
moram da se ukljucim i da kazem da ima dosta onih koji grese, i resenja za dobro prisluskivanje traze u jeftinim spravicama koji prave neki lokalci itd... pritom ne zelim da uvredim nikoga....

ali ako neko stvarno zeli da prisluskuje onda se to radi malo drugacije....

kupi se radio amaterska stanica ne starija od 1998, i naravno ako je moguce japanska "Yaese" koja je vrh za takve i slicne stvari.... te stanice, a pogotovo ova koju sam napomenuo sadrzi polu otvorene cipove koji se sa malo truda mogu prekonfigurisati da rade u dosta sirem spektru nego sto je to deklarisano od strane proizvodjaca(50-1800MHz), i sto je najbitnije od svega, te stanice se kod na mogu nabaviti sasvim legalno (svake poslednje srede u sali vatrogasnog doma u zemunu, se odrzava skup radio amatera koji razmenjuju ili prodaju svoju opremu, ovakva stanica kosta izmedju 200-500eura u zavisnoti od modela i marke). I na taj nacin vam je postalo dostupno to famozno prisluskivanje.....

OVO SAM LICNO PROBAO I GARANTUJEM DA RADI.....

[email protected]
[ X3L4 @ 05.01.2006. 03:07 ] @
Sve je to tacno sto ti "nerozero" kazes..ali veruj da je moguce da sa sto manje novca priustis sebi vrlo efikasne prisluskivace.....i ostale spravice........
"Osim ako naravno neces da prisluskujes "HAVIJERA SOLANU",e vec za to ti treba ultra mega giga herca...para i svacega....vec..."

poZ
:0)
[ ivanv100 @ 12.02.2006. 01:03 ] @
prisluskivanje mobilnih telefona je itekako moguce,posebno preko radio uredjaja i stanica koju koriste radio amateri,u ovo sam se licno uverio,slusajuci razgovor u jednoj detektivskoj agenciji. medjutim,nisam imao mogucnosti da pitam neke stvari koje su mi ostale nepoznate...
- kako se prisluskuje odredjeni broj..za koji su zainteresovani,ako recimo u krugu od 50 metara ima 5 korisnika ,od toga recimo 2 iz 063 mreze,3 iz 064???
-ko moze da prepravi konfiguraciju radio stanica kako bi bile sto svrsishodnije ovom poslu?
mozda su pitanja glupa...ali ja sam pocetnik...a interesuje me...

pozdrav
[ skymobile @ 22.02.2006. 23:54 ] @
Ne moze se slusati razgovor koji 2 lica obavljaju mobilnim telefonima uz pomoc klasicne radio stanice. Nije to tako kako vecina misli, nadjes frekvenciju, zavalis se u stolicu i slusas. Mobilna telefonija je daleko od klsicnih radio stanica, da bi se istim mogla prisluskivati. Moglo je nekad, sada ne moze, i to mogu da tvrdim! Ko god zeli da tvrdi suprotno dokazacu mu da gresi i to vrlo jednostavno i lako.
Imala je tema ovde u vezi ovog pitanja, i tu je bilo malo pojasnjeno kako se moze prisluskivati odredjeni broj i slicno. Moze, najlakse uz blagoslov policije.
Svaki razgovor obavljen putem gsm-a se cuva po zakonu 3 godine, ranije je bilo 6 meseci. Svaki korisnik se moze vrlo lako locirati i pratiti se svi njegovi razgovori, poruke i bilo sta drugo vezano za odredjeni broj telefona ili IMEI telefona.Ako koga interesuje kako, neka pita, pojasnicu. Sve ovo je naravno uz nalog policije mobilnom operateru.
Citat:
[Ded4]: Uglavnom lik koji prodaje opremu je rekao da mobilni telefon moze da sluzi samo kao mikrofon, sa dometom obicnog mikrofona u mobilnom telefonu - Za sta svi mi znamo(ja se bar nadam da svi znamo) da nije tacno.

Nisi u pravu, ne razumes GSM tehnologiju

Citat:
[Ded4]: A to prisluskivanje u vidu snimanja razgovora je moguce, cak sta vise lako je, postici cisto software-ski bez nekih velikih ulaganja...

Nisam te razumeo kako si mislio da se snima razgovor? Hvatanje zvukova u etru ili nesto drugo?
[ Srki__ @ 10.03.2006. 10:49 ] @
treba mi sto jednostavniji a efikasan prisluskivac za mob i za prostoriju ...sta preporucujete?
[ BobMarley @ 10.03.2006. 14:59 ] @
ima vise topica na vise stranica koje razradjuju upravo ovo sto je ovdje razradjeno...
ali ovakva pitanja nakon X stranica truda , "gdje da nadjem prisluskivac za sobu i telefon" ... naci ces ga u X drugih tema na ovom forumu.
[ Srki__ @ 13.03.2006. 00:10 ] @
treba mi konkretna marka koja moze da se nadje u BG, po mogucstvu necija iskustva, nesto provereno...
[ BobMarley @ 07.04.2006. 23:16 ] @
Molim da sve buduće zanimacije za ovu temu izrazite na drugoj srodnoj TOP-ovanoj temi ovoga foruma "PRISLUSKIVANJE"