[ twb @ 02.10.2002. 15:35 ] @
Imam problem, ne znam kako da napisem skript koji ce da natera browser da uvek downloaduje fajl a ne da ga ucitava.

Na netu sam nasao uputstva da Header-i treba da se definisu sa npr:

Header("Content-type: application/pdf");
Header("Content-Disposition: attachment; filename=downloaded");
include $filename;


... ali to mi nije u potpunosti pomoglo, jer se npr. slika lepo snimi na disk, dok pdf fajlovi ne.


Moze pomoc?

Hvala unapred.

[ _owl_ @ 02.10.2002. 15:50 ] @
Da li ti se startuje Acrobat Reader (ili sta vec imas za gledanje PDF-ova) ili pocne da ti prikazuje djubre u browser-u??
Ako se startuje Acrobat onda si namestio da ti automatski otvara PDF-ove a ne da ih downloaduje (sto ce reci saljes dobre headere).
Ako pocne da ti prikazuje djubre u browseru headeri su losi, najjednostavnije resenje ti je da umesto svih onih silnih header-a stavis nesto kao:
Code:

header("Location: " . $url_do_fajla);


i pustis da sam browser odluci sta ce da radi dalje. U svakom slucaju mislim da ti je drugi poziv header-u los tj da treba da posaljes jos nesto.
[ Jbyn4e @ 02.10.2002. 16:01 ] @
Iz jednog antileech skripta:
Citat:

Header ("Content-Type: application/octet-stream");
Header ("Content-Length: ".filesize($total));
Header("Content-Disposition: attachment; filename=$filenames[$i]");
readfile($total);

Dakle, zameni umesto $total - potpunu putanju do fajla, umesto $filenames[$i] stavi kako hoces da ti se zove fajl kad se snima.... (valjda tako, probaj pa javi).
[ twb @ 02.10.2002. 16:11 ] @
Tako je
:-)

Greska je bila ta sto je umesto

include "$filename";


... trebalo da stoji

readfile($filename);

[ twb @ 31.10.2002. 13:44 ] @
Navodno postoji neki bag, kada je u pitanju download Internet Explorerom sa secure servera, i kontam da mi ovaj skript opet ne radi.

Kako da to prevazidjem?



[ Jbyn4e @ 01.11.2002. 16:40 ] @
Naravno bug je do IE-a...
http://bugs.php.net/bug.php?id=16173