[ aleksandaraleksandar @ 14.11.2005. 15:23 ] @
Citat:
We think every online business can benefit from knowing the answers, so today we’re launching Google Analytics.
The same service (which used to be called Urchin from Google) used by dozens of Fortune 500 companies is now available to every business on the web. We’ve integrated it with AdWords, it’s easier to use –- and it’s free. We hope that Google Analytics will help improve the overall web –- one site at a time.


http://www.google.com/analytics/

[ kupidisk @ 15.11.2005. 13:55 ] @
Registrovao sam se malopre. Iskreno na prvi pogled deluje fantasticno... Toliko mogucnosti, razlicitih statistika itd...

Sa druge strane malo je i zastrasujuce, ali...

za sada jos uvek mi nije verifikovao postojanje scripta, ali mu je verovatno poptrebno vremena, i mozda su jos uvek u frci posto je mlad servis.
[ igors @ 15.11.2005. 14:22 ] @
Citat:
kupidisk: Registrovao sam se malopre. Iskreno na prvi pogled deluje fantasticno... Toliko mogucnosti, razlicitih statistika itd...


Koju si zemlju stavio posto Srbije nema na spisku?
[ bojan_bozovic @ 15.11.2005. 14:37 ] @
Tacno, a ako predjes 5M page impressions pokusace naplatu (i vijati te dok te nadju) ;) Svakako u tom slucaju sudski troskovi nece pasti na njihova pleca ;) Nisi procitao da moras da das tacne i ispravne podatke o sebi, ukljucujuci i prebivaliste ;)
[ kupidisk @ 15.11.2005. 14:37 ] @
Stavio sam Hrvatsku. Valjda ce uvrstiti i SCG....
[ kupidisk @ 15.11.2005. 14:46 ] @
Hm... nisma toliko detaljno citao... Pa ako do toga dodje preselicu se...

Nego nije mi jasno zasto ne moze da mi verifikuje ubacivanje koda?

Da li je nekome uspelo?
[ bsaric @ 15.11.2005. 15:10 ] @
pročitajte komentare ispod posta:

http://www.seomoz.org/blogdetail.php?ID=543
[ kupidisk @ 15.11.2005. 15:22 ] @
Interesantni komentari.... Ali i pored njih ne nameravam da sklonim googlov kod odatle...

Iskreno iako smatram da google svakim danom zna sve vise o nama, tacnije previse, svaki put mu svesno dozvoljavam da sazna jos vise, i to mi za sada nimalo ne smeta...

Videcemo sta ce od svega ovoga biti... Ali jedno je sigurno, a to je da nas google svakim danom iznenadjuje nekom uslugom vise...
[ Nemanja Dubravac @ 15.11.2005. 15:34 ] @
postavio sam, verifikovano je da je kod postavljen, ali još uvek (više od 12h) nije prikazao nijedan report (jer kao sakuplja podatke)
[ bsaric @ 15.11.2005. 15:36 ] @
evo i odličnog protukomentara:

http://forums.seochat.com/showpost.php?p=288517&postcount=7

Poanta je ako si čist ništa ti ne može :)
[ Bhamby @ 15.11.2005. 15:49 ] @
Da postavljam ili ne? Tamni vilajet
[ bojan_bozovic @ 15.11.2005. 18:58 ] @
O dragi moji, mislite li da AdSense ne moze da radi isto sto i Analytics za Google? ;)
[ kupidisk @ 15.11.2005. 19:07 ] @
Naravno da moze, ali malo paranoje nikad ne skodi :-)


--
Best regards,
KupiDisk mailto:[email protected]
[ kupidisk @ 15.11.2005. 22:06 ] @
Uljudno sam dobio sledeci odgovor, na mail u kome sam se zalio na verifikaciju (koja je inace sredjena):

Citat:
Hello,

Thank you for your email and your patience.

We have received your report regarding the problem with the "Check Status" alert update. Our engineers are currently working to solve the problem and hope to reach a resolution shortly. This will not affect data collection or report generation if you have already tagged your website with the Google Analytics Tracking Code.

Additionally, I understand that you aren't seeing data in your reports, even though your tracking code has been set up for over six hours. We apologize for any inconvenience. We have collected your data since you installed the tracking code on your site, and are continuing to collect this data throughout the day.

We are currently in the process of creating reports from your data. You should be able to see your reports populated with data later today. Please note that this reporting delay is associated with unexpected demand for Google Analytics. Under normal circumstances, the data in your reports will be at most six hours old.

For additional questions, please visit the Analytics Help Center at http://www.google.com/support/analytics. If you're unable to find an answer to your question on our site, please feel free to reply to this email.

Sincerely,
Analytics Support

*************************
Share your knowledge and learn from others at the Google Analytics Help forum: http://groups.google.com/group/analytics-help
*************************
[ zli_podstanar @ 27.02.2006. 14:40 ] @
Ima vec nekoliko meseci kako sam na listi cekanja, a na mail mi ne stize nista. To deluje pomalo neozbiljno. Postoji li neki nacin da zaobilaznim putem dodjem do usluga koje ovaj servis pruza?
[ crews_adder @ 27.02.2006. 21:37 ] @
Citat:
zli_podstanar: Postoji li neki nacin da zaobilaznim putem dodjem do usluga koje ovaj servis pruza?


Postoji - da nadjes/zakupis webhosting paket koji ukljucuje Urchin.
[ kupidisk @ 16.04.2006. 18:08 ] @
Napokon su se setili da stave da sam mozes izabrati vremensku zonu...
[ Sauron @ 02.05.2006. 11:20 ] @
Da li je neko skontao kako dobijaju ime grada?
Pošto je kod mene 80% iz beograda.
Možda ceo smin baca tamo?
[ Jelcha @ 06.10.2006. 18:32 ] @
Meni ne radi.
Insertovao sam onaj kod na početnu stranicu (čisto da vidim da li radi) i ne radi.
Kako ste vi uspeli?
[ WawaHOO! @ 06.10.2006. 18:53 ] @
Citat:
Sauron: Da li je neko skontao kako dobijaju ime grada?
Pošto je kod mene 80% iz beograda.
Možda ceo smin baca tamo?


Pa preko IP adrese !?

Citat:
Jelcha: Meni ne radi.
Insertovao sam onaj kod na početnu stranicu (čisto da vidim da li radi) i ne radi.
Kako ste vi uspeli?


Moras da sacekas nekoliko sati, idi na Settings pa proveri status. Ako ti pise Waiting data moras jos da cekas, sve u svemu sutra ces videti rezultate.
[ Jelcha @ 09.10.2006. 15:36 ] @
Boga mi, stoji vec vise od nedelju dana :(
Cekacu, sta drugo...
[ WawaHOO! @ 09.10.2006. 20:04 ] @
Gde si postavio kod ? U head ili...?
[ Jelcha @ 11.10.2006. 09:26 ] @
Ovo ce možda biti smešno...
Sajt u firmi je uradila neka druga firma i nemam pravo da menjam bilo šta sem sadržaja (izuzev da se nakacim na FTP i da menjam u kodu, ali to bi bilo krsenje ugovora). Provajder nam je Verat i na Standard paketu nemamo ništa više sem FTP. Ni PhpMyAdmin, ni Bilo kakvu vrstu panela, a ni obećani webalizer...
Sajt je Mambo i jedini način da unesem kod u skladu sa ugovorom je da ga smestim u sadržaj. To sam i uradio, u sadržaj na homepage-u sam smestio kod i ponadao se da će ga Google prepoznati (s obzirom da u odjašnjenju nije bilo precizirano gde ga konkretno staviti). Šta više posle ovoga mi je ispisao "Waiting for data" i mislio sam da je to to. Ali...

Očigledno da to ne funkcioniše... Gde bih u stvari ja trebao da zalepim taj kod?
[ Sauron @ 11.10.2006. 10:16 ] @
Citat:
Jelcha:
Očigledno da to ne funkcioniše... Gde bih u stvari ja trebao da zalepim taj kod?

Treba da ubaciš u deo koda koji se učitava na svakoj stranici.
U Mambu/Joomli ideš na Site > Template manager > Site Templates
Tamo izabereš svoj template i klikneš na Edit HTML.
Na dnu pre
Code:
</body>
</html>
ubaciš kod od googla.
[ WawaHOO! @ 11.10.2006. 12:57 ] @
Kod treba da se ubaci izmedju <head> tagova !
[ Sauron @ 11.10.2006. 13:56 ] @
Citat:

Copy the following code block into every webpage you want to track.
Click in the box below to select all code. Copy and paste the code segment into the bottom of your content, immediately before the </body> tag of each page you are planning to track. If you use a common include or template, you can enter it there.


Ne treba u head. Kao što sam i rekao... na sam kraj... pre body...