[ 3MAJ86 @ 14.11.2005. 19:55 ] @
da, znam da sam milioniti koji se javlja sa ovim problemom, koristio sam search, ali nisam video da je neko imao problem ove vrste koji se meni javlja...

evo u chemu je stvar: znachi instalirao sam Slackware 10.2 i sve radi bez peoblema, skinuo sam u medjuvremenu i gomilu raznih drivera dok nisam potrefio onaj koji odgovara mom kernelu (2.4.31).

instaliram ja modem, uradim modprobe, sve radi ok.
onda pokrene kppp da konfigurishem konekciju i modem i evo shta se deshava:
podesim modem device /dev/ttyS0, flow control: software... itd. i odem na modem commands i lepo sve tamo popunjeni oni stringovi (samo unesem ATX3 u init string) itd. i na kraju query modem... kazhe modem ready, ali vrati sve one stringove prazne (ATI ATI1 - ATI 7).
i kada stavim da zove, prvo se ispishe modem ready, i zatim pishe initializing modem... i tako stoji i nishta se ne deshava (dok ne prekinem operaciju).

dizao sam slushalicu telefonsku, i naravno nikakvih indikacija da se bilo shta deshava sa modemom...

stvarno ne znam o chemu se radi, ako neko mozhe da pomogne bio bih veoma zahvalan
[ tdjokic @ 14.11.2005. 20:30 ] @
Mozda ce pomoci da umesto /dev/ttyS0 izaberes /dev/modem, to je sasvim na vrhu, iznad ttyS0. Koliko je meni poznato, ttyS0 je ekvivalent seriskom portu Com 1, a tvoj modem tamo nije. Jeste da se prave i neka preusmerivanja, ali se toga trenutno ne secam.
[ 3MAJ86 @ 14.11.2005. 22:08 ] @
pokušao sam i to, i nažalost isti problem. znači potpuno ista stvar, kaže modem ready, ali ne reaguje...