[ Toni @ 02.10.2002. 23:18 ] @
Znači treba mi za server dual ploča.
Server će da bude 24h na net.

Gledao sam ASUS A7M266-D ali ne znam koliko MHz kod nje mogu najviše da budu procesori MHz-a pošto će ovi biti čini mi se između 1800+ do 2200+.

Memorija DDR

netreba scsi nego raid ali on moze i na dodatnoj ide kartici



Hvala,

Toni
[ Miroslav Cvejić @ 03.10.2002. 00:27 ] @
Nisam nešto upućen, ispravite me ako grešim, ali otkad to AthlonXP može da radi u multiprocesorskom sistemu??? Zar nije AMD zato napravio AthlonMP???
[ Toni @ 03.10.2002. 15:44 ] @
ma moze i XP
napravili su posle chipset gde mogu svi da se turnu u dual mode :)

chak sta vishe mozesh da stavish i dva razlichita procesora i ima da rade :)
[ Marvin Freestyle @ 14.10.2002. 08:51 ] @
Pazi kad ja za ovu varijantu nisam chuo ... nikako ... u kombinaciji sa XPom ide MP ... as far as i know ... ali boze moj ... shto ja moram swe da znam ...

ali mi nije jasna jedna druga stwar ... zar je za Web Serv potrebna dual mashina i to sa dva XP-a (ako eventualno ta tvoja kombinacija proradi) ?!
[ Toni @ 14.10.2002. 21:28 ] @
pa niko nije rekao da ce to biti webserver

a i da nemogu dva XP [a mogu]
niko mi nije odgovorio tj. predlozio neku plocu ?
[ Krsta @ 15.10.2002. 00:53 ] @
Toni uzmi ti lepo neki PIII ili PIV procesor, AMD XP nije procesor za te stvari.
Ipak Intel je Intel.
[ Aleksandar Bosanac @ 15.10.2002. 14:42 ] @
Pogledaj si ovaj link http://www.pcekspert.com/articles/81-1.html
na kojem se nalazi jedan review serverske maticne ploče za AMD procesore.

Tekst je hrvtasko-srpskom jeziku.

Pozdrav!
[ Marvin Freestyle @ 16.10.2002. 12:46 ] @
Ewo, da nebude da nishta niko konkretno nepricha ...

Asus A7M 266 D, 4 x DDR, Full ATX, ATA-100, w/Sound -- 260 - 275 Eur

Znachi ova plocha po defaultu koristi dwa MP procesora, a serviser mi objashnjawa da mogu da se zabodu i 'stari oni zuti procesori' shta god to bilo ... ako nadjem josh neq pametnu ... biche josh neki post.

Pozdraw
[ Marvin Freestyle @ 16.10.2002. 14:04 ] @
Ewo josh jedne ... MSI K7D Master
AMD 731 Chipset Via SouthBridge ... DDR koristi ... moze i ECC da bude ... Po defaultu plocha radio sa dwa MP procesora ... a na kwarno mogu da se zabodu i XPovi ali iskljuchiwo 1600+ i 1500+. Znachi samo owa dwa modela i nijedan drugi (owo iz razloga shto to nije preporuchno odnosno kao shto sam gore napisao na 'kwarno' - testirano, ni na jednom drugom neshljaka).

Cena je okvirno oko 240 - 260 Eur

Pozdraw
[ kUdtiHaEX @ 16.10.2002. 23:13 ] @
ne znam kako da ti kazem ali zar nije bolji dual intel (iz mnogo razloga da sad ne navodim) i zasto bas AMD???
[ MoHicAn @ 16.10.2002. 23:20 ] @
Cemu tolka diskriminacija AMD-a a guranje SHINTELA ???
Mislim neka mi neko da konkretne razloge ... na primer losh rad u multiprocesorskom radu zbog arhitekture procesora/ploce(za taj proc) a ne samo ma intel je intel.
[ Marvin Freestyle @ 17.10.2002. 09:40 ] @
E ... dugujem izvinjenje ovom dechq Toniju. Znachi probao sam ovaj Asus sa XPowima i to shljaka. Saswim ok. Medjutim ono shto hochu da napomenem je owo : testirao sam na istoj plochi dwa MPa, i rezultati jednostawno nemogu da se porede. Znachi MP definitiwno prlji XP. I to je swe shto mogu da kazem o tome ... :)

Ali ... ima josh jedna stwar koju zelim da qtznem. :) Probao sam josh jednu stwar juche. A to je Asus TR DLS. E owo je prawo reshenje za Dual Mashinu.

- Server Set 3 Chipset
- Integrisana grafika 4 MB
- SCSI
- 2 64bitna PCI slota i 5 32bitnih PCI slotowa
- znachi Socket370
- i mali za*** (shto se tiche cene) ali veliki plus shto se tiche samog rada a to je shto koristi iskljuchiwo ECC memorijske module

Cena owakwe ploche je 725 Eur

Ono shto mogu da wam kazem je da je owa plocha sa dwa PIII na 1.3 znachi bukwalno unishtila dualku sa dwa XPa 2100+.

E zbog owoga je werowatno AMD zamislio uparivanje MPova na dula plochama a ne XPowa ... ;)
[ Toni @ 17.10.2002. 22:13 ] @
hvala :)

razmislicu sta cu i kako da odradim

gde mogu da se nabave kod nas MP i do koje "MHz+" su doshli i koliko para

kod nas naravno
[ Marvin Freestyle @ 18.10.2002. 01:26 ] @
Nabawish ... kod mene ... trenutno najwechi MP 2100+ ... kod mene ... :)
[ kUdtiHaEX @ 18.10.2002. 08:13 ] @
Citat:
MoHicAn:
Cemu tolka diskriminacija AMD-a a guranje SHINTELA ???
Mislim neka mi neko da konkretne razloge ... na primer losh rad u multiprocesorskom radu zbog arhitekture procesora/ploce(za taj proc) a ne samo ma intel je intel.


Ma kakav crni AMD, kad se zna da je Intel u svakom slucaju mnogo stabilniji u radu npr.
[ MoHicAn @ 19.10.2002. 08:49 ] @
Izvini al ja ne znam posto je za desktop xp na istoj hercazi brzi od shintela + je jeftiniji .... pojasni mi molim te.




Zadrti ljudi ...... lepo sam rekao daj neke suvisle informacije ...
[ silverglider @ 19.10.2002. 14:43 ] @
Citat:
kUdtiHaEX:
Ma kakav crni AMD, kad se zna da je Intel u svakom slucaju mnogo stabilniji u radu npr.


Kudi, ne pricaj svasta. AMD-ov MPX cipset nije isto sto i shit-VIA-in KT cipset sa PCI latency bagovima. Jednom daaavno, kada se nekim konfiguracijama sa AMD procesorima uopste i moglo prigovoriti, to je bilo zbog nekadsnjih ploca, ne zbog procesora. Dakle, on nije nimalo "nestabilniji u radu" od intela. A cipsetovima koje pravi sam AMD do sada nije imalo nista da se prigovori.