[ igos @ 15.11.2005. 14:23 ] @
prilikom konverzije u avi ili mpg -rezultat je manje boja tj. original izgleda super
a u konverziji dobijam "koncentricne krugove" na povrsinama koje su u originalu
naizgled iste boje (kao kad neku sliku koja je u 16m boja konvertujes u 8k-paletu)

P.S. Ovu poruku sam promenio radi boljeg razumevenja (nadam se da sam sada
bolje objasnio problem), jer je nemoguce da se niko nije "igrao" sa ovim i da resenje ne postoji.
Pomagajteee!
P.P.S. Imam gomilu jazz-koncerata,spotova u wmv formatu (odlicnog su kvaliteta)
pa bih da ih gledam i na klasicnom dvd kucnom player-u koji wmv format uopste ne
prepoznaje.

[Ovu poruku je menjao igos dana 21.11.2005. u 10:38 GMT+1]


RESENJE PRI DNU OVE STRANE
Pozdrav ;)

[Ovu poruku je menjao igos dana 06.12.2005. u 12:43 GMT+1]
[ igos @ 21.11.2005. 09:47 ] @
... e da! Sonic myDVD je nesto kao i uradio(ne bas skroz bez gubitka ukvalitetu) ali je to islo sporo u odnosu na recimo SuperVideoConverter koji je dosta brzo zavrsio konverziju ali su rezultati bili ocajni.
[ Cileinteractiv @ 23.11.2005. 15:43 ] @
Radio sam to sa nekim klipovima koje drugar nije mogao da gleda iz Linux-a u wmv formatu, kvalitet dobijenog AVIXvid klipova bio je isti kao i wmv ali su Xvid klipovi skoro skoro duplo veci!!! Ne znam kako si ti radio konverziju i koliko je trajala? Ja sam u Premiere pod setingsima 'Multimedia for Windows' importovao wmv klipove i renderovao ih (napravio prewiev fajlove), zatim sam iz foldera gde je Premiere napravio prewiev fajl isti ucitao u Vdub i kompresovao u Xvid. Problematicno je bilo to sto je Premier dekompresijom napravio pwv fajl koji je bio OGROMAN zato sto je ceo klip 'vracen' u nekompresovan format...
[ igos @ 29.11.2005. 08:47 ] @
@Cileinteractiv
... ma sve je to jedna velika (dugotrajna) z***bancija!Kapiram, Premijer je super alat ali za neke mnogo ozbiljnije stvari( i ja ga poekad koristim kad mi treba npr.
"30-ak malih klipova u jednom prozoru"-znam da kontas o cemu picam) ali ovde govormo o jednom us**nom wmv formatu (koji btw ne cita ni jedan stariji kucni
divx plejer) i prosto mi je nemoguce da ni jedan mali utillity koji sam skinuo sa neta
nece da odradi poso valjano(brdo ih je na netu i svi se zovu super, ultra ,mega-nesto wmv konvertor).Ovih par sto sam probao samo se razlikuju u brzini procesiranja (neznatno) i u vizuelnom gui-u(isto neznatno),i nista vise.
Kao da su bre klonovi istog jezgra.A rezultat....OCAJ ZIVI >koju god kompesiju
da sam probao tu su bili ti "krugovi" (kao izohipse i zobate na geografskoj karti)
Ma...ponavljam ocaj zivi!!! Ma da makar imam vremena i prostora na hardu...

Pozdrav za tebe i hvala na trudu :0)
...ali ipak idemo dalje u potragu za resenjem... valjda...
[ Cileinteractiv @ 29.11.2005. 13:55 ] @
Oket! Evo jos jednog predloga samo sto i on zahteva hardver! Mozes videti da li neki tvoj prijatelj ima komp sa TV karticom koja grebuje u mpeg2. Ako ima mozes sve klipove pustiti preko TV izlaza i muzicke karte na ulaze njegove TV kartice i muzicke karte pa uraditi 'capture' u mpeg 2 na njgov komp i zatim prebaci ceo 'capture' na svoj komp i eventualno kompresovati u mpeg4(DivX/Xvid).
[ igos @ 02.12.2005. 10:30 ] @
@ Cileinteractiv
Druze, cenim tvoj napor da mi pomognes u resavanju problema ali (nemoj pogresno
da me shvatis...nije "oket".Tvoj predlog je kao onaj vic o cigi koji je prodavao otrov za bubasvabe:
Ciga:"Uhavtis bubasvabu ,sipas joj otrov u usta i pustis je da crkne!"
Kupac:"Pa sto je samo ne ubijem, kad sam je vec uhvatio?"
Ciga:"Pa mooooze i tako" :0)))))))
Elem,da ne skrecemo sa teme...ono sto si pomenuo "o dva kompa+Tv kartica"...
moze da se zavrsi i bez "druga" tj. samo na jednom kompu.Uzged,kucni dvd koji
imam je ujedno i snimac (snima sa bilo kojeg analognog izvora+1394 ulaz za kameru
,narodski receno fajerver).

ALI,to sve nije resenje,jer ceo proces tada ide 1:1 tj.u REALNOM VREMENU,
+ postoji i gubitak u kvalitetu dobijenog u odnosu na original.A trajanje celog
procesa -da osedis.
Iz mog prvog posta mozes da vidis,da imam gomilu materijala(a malo vremena)
da sve to izkonvertujem.Cak sam pomenuo i "Sonic" koji posao donekle zavrsava
ali je spor i "robustan"(oduzima dosta resursa),pa samim tim ne dozvoljava da
radis jos nesto pametno na kompu u isto vreme.

PS> Tebi HVALA na trudu,u sustini si jedini za sada koji je pokusao da pomogne
(pitam se gde su moderatori itd...).
Prosto ne mogu da verujem da se niko ne pati sa ovim problemom (sada kada smo preplavljeni WMV formatom sa net-a, a s druge strane gomilom low-end kucnih dvd/x aparata koji ne pdrzavaju wmv).
Prema tome... potraga se i dalje nastavlja...valjda...hm...?
Pozdrav ))

[ Cileinteractiv @ 02.12.2005. 14:02 ] @
U redu je, i Ja cekam odgovor od jos Nekog jer moji predlozi su bili zahtevni i/ili kompromisni. Nacin na koji sam ja to odradio funkcionise ali trazi performanse masine posebno prostor na HDD-u. Iskreno se adam se da jos Neko ima resenje jer i ja zelim da ga znam.
[ Mladen_Perisic @ 03.12.2005. 15:02 ] @
Evo ti riješenja: www.microsoft.com i malo pročačkaj za Windows Media encoder, kaO i za codec packs itd. Naravno, WMP10 je imperativ kao i Movie Maker 2.0. Sve to lije instaliraš i podesiš, učitaš WMV film u WM Encoder i PONOVO ga snimiš u WMV fajl (što bilji kvalitet, to bolja slika ali ne idi na 2048kb/s). Zatim preuzmeš ASF converter sa www.boilsoft.com i fino ga pretovriš u šta želiš.... Malo zapetljani zvuči, ali je stvarno lako!
[ igos @ 05.12.2005. 14:16 ] @
@ Cileinteractiv
... jos jednom izvini,ako sam bio mozda malko grublji u odgovoru na tvoje pokusaje da pomognes...nisam imao zlu nameru :0)
P.S. Sto se vica tice - isto - samo (meni simpaticna) sala.
Pozdrav :)


@ Mladen_Perisic
... ma ne zvuci zapetljano,probao pa znam...ali opet traje ceo proces(pojedinacno
setovanje za svaki fajl-siguran sam da ces me razumeti)
Hvala u svakom slucaju :)


....nego (setih se toga pre neki dan) ,da li slucajno neko ima staru verziju
VirtualDub-a koja ucitava i asf(i wmv),ili mozda link ka programu?
Guglao malo,pa odusto!

Pozdrav svima :0)

[ Mladen_Perisic @ 05.12.2005. 15:16 ] @
Pri dnu strane pogledaj ;)
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=9649
P.S. Ovo je ipak video kompresija :) Nije to na brzaka ka neke rabote :)))
[ igos @ 06.12.2005. 11:41 ] @
@Mladen_Perisic
... ma jeste (u ovom slucaju) nabrzaka:))))) (i brze nego "neke druge rabote":))))))

Konacno nadjoh odgovor na svoje pitanje pa ...`ajd da ga podelim sa vama!

Potreban software:
1.Microsoft MPEG-4 V1/2/3 VKI Codec for ASF
evo i linka:
hxxp://files.divx-digest.com/software/codec/mpg4vki.zip

2.VirtualDub v1.3c (koga nema po "zvanicnim" dl linkovima ,iz razloga sto je
podrska za *.asf fajlove,na zahtev Microsoft-a izbacena iz narednih verzija
VirtualDub-a, zbog krsenja blablabla...)
...elem evo i ovog linka:
hxxp://www.geocities.com/miniportal/virtualdub1.3c.zip

Instalacija:
Instalira se kodek pa onda VirtualDub (on se ustvari i ne instalira nego se samo
raspakuje u zeljeni folder i startuje )

Upotrba:
Otvori zeljeni (asf,wmv) u VirtualDub-u
I u "video" i u "audio" meniu cekiraj "Direct Stream Copy" (sem ako ne zelis
dodatn da menjas npr.rezoluciju videa,kvalitet zvuka i sl.)
SAVE as avi - i TO je TO !
U koliko neko ima gomilu fajlova (kao ja) moze da prilikom snimanja cekira
"don`t run this job now..." i da kasnije (kada se podese svi fajlovi)
, pusti "Job Control >start".Time ce svaki fajl (jedan po jedan) biti konvertovan
automatski (znaci ostavis da radi i odes...hehehe)


P>S> Sve ovo sam naravno isprobao i "RADI KO BLESAVO " :)))))


Pozdrav svima ;)