[ kefalo @ 17.11.2005. 12:28 ] @
skoro sam instalirao ubuntu 5.10
nakon nekoliko dana normalnog koristenja nautilusa u pretrazivanju lokalne mreze to vise nisam mogao da radim. kad odem na PLACES>network servers otvori mi se nautilus sa ikonom windows network i kad kliknem na ikonicu otvori mi se prazan prozor koji je inace(prije) bio ispunjen imenima drugih kompova u mrezi. kada pokusam iz terminala smbclient -L <ime-kompjutera-koji-je-u-mrezi> dobijem spisak njegovih share-ovanih direktorija... znaci da samba radi ali u kombinaciji sa nautilusom nece... pokusao sam da reinstaliram nautilus sa synapticom i nista se nije popravilo...

imate li ideja kako da rijesim problem ili mi predlozite neku alternativu...
[ tarla @ 18.11.2005. 01:20 ] @
http://us3.samba.org/samba/GUI/


pogledaj pa odluci. moja preporuka smb4k i konqueror ali ubntu ga nema ako se ne varam.
[ kefalo @ 19.11.2005. 13:53 ] @
pa znam i sam da mogu da instaliram nesto od kde ali mi onda treba dodatno josh 100MB prostora samo da bi mogao da "konquerisem" lokalnu mrezu! sto mi izgleda malo previse jer nemam puno prostora na disku....
postoji li kakva mogucnost popravka nautilusa? pokusao sam sa LinNeighborhood-om i xsmbrowser-om ali su stvarno komplikovani za pocetnika... tako da bi ipak najradje volio nautilus... a ne reinstalira mi se linux samo zbog toga.... kontao sam da je linux sto se toga tice bolji od wina da necu morati da ga redovno(periodicno) reinstaliram.

hints?