[ Oroku @ 17.11.2005. 22:04 ] @
Sta mislite o jeftinim elektricnim gitarama i pojacalima?
Verovali ili ne nasao sam neka i za 89e(kompletno pojacalo sa gitarom).Naravno sve je novo.Evo nekih primera:ARIA AK-20+KORG MN1 89E
ARIA XL-STD+VOX PATHFINDER 10 179E
[ Ni ten ichi ryu @ 18.11.2005. 02:34 ] @
U ogromnoj vecini slucajeva ce biti "koliko para toliko i muzike". Ti kompleti su namenjeni ljudima koji zele da pokusaju da pocnu da uce da sviraju gitaru, i kvalitet zvuka je srazmeran ceni.
[ Oroku @ 18.11.2005. 18:17 ] @
Dobro tako sam i mislio.Ali da li ipak da kupim neku od tih jeftinih gitara ili ne?U velikoj sam dilemi da li da kupim tu jeftinu,novu ili za iste pare neku polovnu.
[ vindic8or @ 18.11.2005. 21:20 ] @
bolje vidi da uzmes neki polovan squier strat i neko malo (par desetina vati) pojacalo.
[ acaradio @ 19.11.2005. 11:42 ] @
Citat:
vindic8or: bolje vidi da uzmes neki polovan squier strat i neko malo (par desetina vati) pojacalo.


Ovde bih ja hteo da dodam - stariji polovan Squier, japanac, neki od onih koji su se pravili na pocetku osamdesetih, to su opasno dobre gitare......nikako ove nove kineske dascare koje se usudjuju da nose ime Squier...to su krsevi do bola (naravno, naleti i neka solidna, ali to je retkost)

Ja trenutno imam Hamerovu kopiju Strata, solidna, nije losa...struja joj je bila slabija strana, pa sam nabacio Seymor-Duncanove "duckbuckere" (single verzija humbucka) i sada je "kick-ass"

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 19.11.2005. u 12:54 GMT+1]
[ Oroku @ 19.11.2005. 20:01 ] @
Verovatno cu to i uraditi.Kupicu neku polovnu gitaru i pojacalo.Ipak bolje je to nego da se njakam za ovim jeftinim kineskim shitovima.
[ Illiron @ 19.11.2005. 23:54 ] @
U svakom slucaju poslusaj pre nego sto kupis, ma sta uzeo...
[ KnightOfDoom @ 20.11.2005. 14:06 ] @
Probao sam dve Arie (bile su preko 200e) i ne mogu ni da prismrde mom (jeftinom) Ibanezu gsa60. Tako da mogu da zamislim kako zvuci ovo gitara + pojacalo = 180 e
[ milanche @ 20.11.2005. 23:34 ] @
Ne postoji instrument sa boljim mogucnostima dorade nego elektricna solid-body gitara.

Ako je vrat prav i ergonomija zadovoljavajuca (da nije preteska ili da telo vuce na dole),
sky is the limit:
- ako pragovi ne stimuju, mozes da ih skines, presmirglas drvo, mozda napravis novu
povrsinu od epoxy smola i sam definises nove i tacnije pozicije pragova.
- civije mozes da uvek zamenis boljim (Shaller, Grover, ...)
- magnete mozes da zamenis boljima (Seymour Duncan, kao sto neko rece).
- mozes da ugradis svoju malu elektroniku (predpojacavac koji se napaja baterijom od
9V), cak i izlaz za slusalice.
- pedale za efekte se kupuju na kilo po vecim muzickim radnjama, tako da mozes da
znatno ulepsas ton. Ako ubacis malo vise love za bolje masine (guitar synth-ove i/ili
multiefekte) sve moze jos i bolje.
- drvo tela mozes da sam oblikujes u sta god hoces, a takodje i da sam uradis
farbanje i lakiranje.

Zadatak ti je daleko laksi nego vlasniku bilo kog drugog instrumenta. Osoba sa smislom
za rucni rad i tehniku moze da napravi neuporedive stvari.





[ Gooto13 @ 03.05.2006. 18:26 ] @
koliko bi mogao da trazim za jipson solton polovna.
[ sikter @ 03.05.2006. 19:30 ] @
Opet ja ko Shvabo trajlala!
Pazi da gitara KOTIRA. (Da se moze nastimati) Ako nisi siguran da znas sam testirati onda OBAVEZNO povedi nekog iskusnijeg sa sobom.
To je prvo i najvaznije kod instrumenta. SVe ostalo ti nista nece vrijediti ako ne bude stimala.

Neko je pisao o kvaliteti starih japanskih Squierova. Slazem se u potpunosti.
Ne potcjenjuj ni Ibanez gitaru. Ibanez je marka.
Sretno!
sikter
[ stigma @ 04.05.2006. 17:43 ] @
Ponesi stimer i gledaj da ima koliko-toliko sustaina...
[ matejrock @ 03.06.2006. 01:36 ] @
Hey...
Zanima me nesto,ljudi.
Nemam blage o gitarama a sada na ljeto hocu kupiti elek.i uciti svirati pa mi treba nekoliko odgovora.
Zelim kupiti polovnu elek.gitaru pa bas sam porcitao u oglasu:Polovna elek.gitara+pojacalo i papucica-150 eura,
pa me zanima dali valja ta gitara.???
I dali se moze uciti svirati preko DVD ono na tv vidis covjeka koji goori kako i sto treba da se ucini.???
MOLIM VAS DA MI KAZETE KAKO I STO.UNAPRIJED HVALA...
[ sekulicB @ 03.06.2006. 11:26 ] @
Citat:
matejrock: Hey...
Zanima me nesto,ljudi.
Nemam blage o gitarama a sada na ljeto hocu kupiti elek.i uciti svirati pa mi treba nekoliko odgovora.
Zelim kupiti polovnu elek.gitaru pa bas sam porcitao u oglasu:Polovna elek.gitara+pojacalo i papucica-150 eura,
pa me zanima dali valja ta gitara.???
I dali se moze uciti svirati preko DVD ono na tv vidis covjeka koji goori kako i sto treba da se ucini.???
MOLIM VAS DA MI KAZETE KAKO I STO.UNAPRIJED HVALA...



ne mozesh znati da li ta gitara valja dok ne probash. ona moze da bude ekstra dobra(ako je neko prodaje ko nema pojma, ili moze da bude krsh); znachi dogovori se sa tim likom koji prodaje, ako je u blizini da probash, i naravno da povedesh nekog ko zna znanje! To nije puno za sve to,ali kada bi barem znao koje su komponente u igri.

Shto se tiche uchenja, imash na netu dosta shkola gitara, preko lime wire-a takodje mozesh da nadjesh shkole, a moze i preko video kurseva! Samo je bitno da imash volju, a ostalo ce samo doci po sebi!
[ matejrock @ 04.06.2006. 00:03 ] @
Hvala na savijetu Boki,a dali bi mi ti mogao preporuciti nesto za pocetak...npr.neku dobru gitaru ili moze li se poceti svirati sa elek.gitarom umijesto akusticne posto jaaako volim elek.gitaru.I neki dobar sajt koji sadrzi video ucenje sviranja gitare i sajt s notama za rock pijesme za gitaru???TAKODER,UNAPRIJED HVALA...
[ sekulicB @ 04.06.2006. 10:56 ] @
Ovako, ja bih ti prvo preporuchio uchenje na akustari! barem 6 meseci, pa i vishe i tek onda da uzmesh elektrichnu, jer onda kada uzmesh elektrichnu, ona ce ti biti kao igrachkica, na njoj ce biti toliko lako svirati.

Sto se tiche nota, imash jednostavnije reshenje! program Guitar Pro! na sajtovima www.911tabs.com i www.2akordi.net mozesh naci veoma mnogo tablatura, shto u pisanom, shto u .gp formatu. kontaktiraj me ili preko pp ili preko msn-a [email protected], pa ti mogu i poslati, ja imam toga silu.

Shto se tiche video sviranja, ne znam sada tachno nijedan sajt, ali ima u lime wire-u kada ukucash gutar lesson, imash od raznih gitarista. Ja npr. imam dosta od Satrianija, imam od Adriana Smith-a, i josh nekih, ali to ti nije toliko nepohodno, jer oni pokazuju svoje neke fore itd, a ne uche te od pochetka.; koliko bi ti dobro doshla jedna knjizica sa akordima, da prvo akorde nauchish, pa tek onda sve ostalo. jer akordi su osnova. nemoj da se zajebesh kao ja i vecina koju poznajem!

Shto se gitara tiche, ja bih ti preporuchio paket behringerov, gitara+kucno pojchalo, inache gitara je kopija Strata, pa sad bash ne znam koju marku preferirash, i koju muziku mislish da svirash, ja mislim da se cena krece do 150 Eura, nije vishe od toga sigurno, a za pochetak to nije loshe,, ili da vidish sa nekim ko zna negde polovnu gitaru sa pojachalom, ili chak i procesorom za neke manje pare, jer ima ljudi koji ne znaju shta prodaju!!!



Recimo ja sam ljubitelj stratocastera, ali sam kupio kopiju Les Paul(Japanac) za neke skroz jeftine para josh sa pojachalom. mislim choveku su trebale pare, i eto, ja sam proshao odlichno. I da kazem da se nisam ni najmanje pokajao shto sam uzeo les paula(black beauty '57).

Kada bi vec uzimao sve trebao bi ti i procesor neki,ne bih ti preporuchio zoom ni u kom pogledu, osim ako mislish sam za sebe da svirash u svojoj sobi. nije on toliko bash losh, samo je shit, ali koliko para toliko muzike! recimo neki polovan Digitech ili recimo nov Behringer V-AMP 2 kojeg svi hvale, a nije toliko skup, nekih 125 Eura ja mislim, shto je za procesor skroz malo.



eto ja mislim da sam ti koliko toliko prosvetlio put.



[Ovu poruku je menjao sekulicB dana 04.06.2006. u 12:23 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 05.06.2006. u 21:41 GMT+1]
[ bancika @ 05.06.2006. 15:27 ] @
Slazem se za Vamp, solidna stvarcica za te pare. Kao i sve ostalo od Behringera.
a za tablature pogledaj www.mysongbook.com, tu imas puno za Guitar Pro. Tako je mnogo lakse nego tablature u text formatu jer ti svira preko MIDI-ja
[ Dzidzabidza @ 05.06.2006. 16:13 ] @
Ne razmisljaj o tim jeftinim kresevima jer to nije vredno para.Mada naidje i tu po koja fina gitara ali to je ko da trazis iglu u plastu sena.Danas su polovne gitare jako jeftine a medju njima imas mnogo vece sense da nadjes nesto sto valja i sto ti odgovara po ceni.Pojacalo ispod 30w jendostavno nije vredno para...Ako nemas para za njega onda je Vamp 2 odlicno resenje :)
[ stigma @ 05.06.2006. 16:50 ] @
Mozda ima jedno pojacalo ispod 30w - (Mesa/Boogie Studio 22) - a da zvuci mrak...
[ bancika @ 05.06.2006. 17:38 ] @
Dzidzabidza, to nema ni 1% veze sa stvarnoscu.
ima puno pojacala ispod 30w a da zvuce super:
laney LC15
laney LR15
fender blues junior 15W
taj mesa/boogie

ne mozes da pogresis sa lampaskim pojacalima...samo sto kostaju vise.

razlika izmedju 10w i 100w sa istim zvucnikom je tek dupla u glasnoci. glasnoca ide sa log10, a ne linearno. znaci 100w je tek 3 puta glasnije od 1W na istom zvucniku.
ja sam napravio jedno oko oko 1W (http://storm-software.co.yu/diy/index.php?project=amps) i super radi. sa 12" celestion zvucnikom je cak i previse glasan za mene.

a ako si mislio na tranzistorska pojacala onda se slazem
[ wht @ 05.06.2006. 20:01 ] @
Jeftino=kvaliteno
*************

to je redak slucaj. Ipak bi se drzao izreke:

"kolko para tolko i muzke"
[ stigma @ 05.06.2006. 20:02 ] @
Ne zelim biti brutalan ali tko ne plati ku..u plati doktora. Samim tim ulozi sve sto imas + pozajmi pare da budes miran neki period... Sta ne kosta i ne vrijedi...
[ bancika @ 05.06.2006. 20:11 ] @
A da, a sto se "kvaliteta zvuka" tice, ljudi su 100% u pravu. kolko para tolko muzike. Moj savet je da nadjes neku gitaru koja ti skroz odgovara (osim zvuka) za sto manje pare. Da bude sto zgodnija i tako to..onda uzmi neke dobre magnete i dobices super gitaru. U mix music imas DiMarzio po ~90eu za humbuckere ili jos bolje ako imas VisaVirtuon poruci iz amerike. Mene su ToneZone i PafPRO sa postarinom kostali ukupno 130eu, skroz novi (www.guitarsam.com)...
[ matejrock @ 05.06.2006. 22:23 ] @
hvala lijepo...
Ja bih svirao Rock na gitari pa valja li ova Behringer za to???
Cijena je uredu i gitara je super.
Zanima me jos samo:cemu sluzi ovaj procesor???
UNAPRIJED HVALA.
[ sekulicB @ 06.06.2006. 10:20 ] @
procesor obradjuje zvuk gitare koji se prenosi do pojachala! koliko znam za pochetak bi ti bilo dovoljno i to pojachalo(behringer), jer na njemu imash osnovne efekte i distorziije! tako da ti je bitno gitara i pojachalo, a zatim nekad u buducnosti i procesor!
[ ton_majstor @ 06.06.2006. 11:41 ] @
Momci, dođe mi da se upišem u muzičku školu kada vidim stradžu i amp za 150 e!!!

Šta god da je, jadni Kinezi!

Dalje, to neko MORA da čuje. Tek onda da preporučujemo ovde!!! Dotada, jako zanimljivo!

Behringer RULEZ!

[img][att_url][/img]

Pozdrav!
[ bancika @ 06.06.2006. 15:14 ] @
za pocetak ce ti biti ok ta kombinacija...ako imas para kupi nesto bolje, inace imas par godina dok ti ne dosadi. ja sam svirao 5 god. squiera i dok je bi za deep purple i slicno dobro je radio. kad sam poceo da se mlatim sa satrianijem nije mogo nista da odradi kako treba.
nemoj da ocekujes previse, a posto tek pocinjes mane nece ni da ti smetaju.
poz
[ stigma @ 06.06.2006. 15:48 ] @
jOS DA KINEZI krenu u proizvodnju pensa gitara i messa boogie ampova u kompletu za 150 eura, fjuuu...
[ ton_majstor @ 06.06.2006. 19:29 ] @
@bancika: hihihi, satirao si se od Satrijanija!

@stigma: aj' se kladimo da hoće, al ne za baš 150 evra. Recimo 300.

Pozdrav!
[ matejrock @ 06.06.2006. 21:27 ] @
aha.znaci za to je to.Ok,hvala,Boki.Znaci ovo pojacalo je dovoljno.Hvala.Mogu li poceti svirati odmah sa elektricnom???
I dali valja ova gitara za rock???I sto ti imas od nota rock muzike???I otprilike sta ti mislis Boki za koliko cu vremena nauciti svirati???
Hvala..na svemu.
[ bancika @ 07.06.2006. 13:02 ] @
Citat:
ton_majstor: @bancika: hihihi, satirao si se od Satrijanija!

Pozdrav!


pravo mucenje :)
[ sekulicB @ 10.06.2006. 12:40 ] @
Citat:
matejrock: aha.znaci za to je to.Ok,hvala,Boki.Znaci ovo pojacalo je dovoljno.Hvala.Mogu li poceti svirati odmah sa elektricnom???
I dali valja ova gitara za rock???I sto ti imas od nota rock muzike???I otprilike sta ti mislis Boki za koliko cu vremena nauciti svirati???
Hvala..na svemu.


za rock ti ne treba neka ekstra jaka gitara, ono, za pochetak ti je dovoljno to! mozesh pocheti odmah sa elektrichnom, shto da ne?
Od nota imam svashta. ni sam ne znam shta imam! imam samo u jednom fajllu oko 20.000 stranih rocke i metal gp fajlova. a imam i vako u tekstualnom obliku dosta mnogo! imam fino i domacih! ako hocehs mogu ti to sve poslati! obrati se na pp!

A to za koliko cesh vremena nauchiti, to je relativno! prvo, zavisi od telenta, drugo, josh vaznije zavisi od vjezbanja i rada! zavisi shta hocesh uchiti, mislim na koje tehnike, da li cech uchiti skale, ili samo akorde, i tako to! znash! imam i shkolu gitare u tekst. obliku pa ti mogu i poslati. ne znam kakav net imash, shkola je oko 2 MB, a oni tabova onih zajedno ima sigurno preko 100 MB!
[ matejrock @ 10.06.2006. 23:46 ] @
hvala,borise....
Hvala na savjetima mozes mi poslati tu skolu gitare,a ovo ostalo od 100MB nemoj jos jer mi net nije bas brz ali za 2 tj cu dobiti novi pa cu ti javiti pa ako ti nije mrsko da mi posaljes to od 100MB.Gledao sam neke gitare koje se mogu kupiti ovdje najeftinija je 225 eura ista kao i ova sto si ti predlozio mozes ju vidjeti na googlu zove se SX SST62K.Pa reci sta mislis.A sto se tice nota nisam ja totalni pocetnik jer sviram klavijature 9 godina do nedavno sam imao bend...pa dali ce ista pomoci sto se tice ucenja gitare???
[ matejrock @ 11.06.2006. 00:21 ] @
Jos sam ti zaboravio reci da uz tu ponudu gitare dolazi pojacalo od 10W...dali valja???i koliko se ono cuje od 10W???
[ sekulicB @ 11.06.2006. 10:51 ] @
10W bi bilo dovoljno za kucnu upotrebu!.


ali ako je ova gitara za 225 Eura, je jako mnogo, ne netu sam nashao cijenu od 99Dolara shto nije ni 100 Eura. tako da. znam moj frend je kupio, sada ne znam tachno koji tip, behringer paket, gitara+pojachalo(20w ili chak i 15W, nisam siguran) i koshtalo je oko 150 Eura, dakle dosta jeftinije od tih 225 Eura. Ovu bi gitaru mogao koristiti po kuci i mozda za neke manje svirke, ali za neku pro upotrebu, nije neshto.


To shto kod tebe ima za 225 E moze biti squier(kopija fendera), ali ti savjetujem da povedesh nekog iskusnijeg sa sobom, da isproba gitaru,takodje pogledaj da li na pojachalu imash efekata, jer imash pojachala bez ef. npr. ja imam pojachalo od 22 W i nema distorziju uopshte, a u tom sluchaju bi ti trebao neki procesor!


znash kako, shto se tiche nota, moze ti pomocim, ali recimo ja nisam uchio preko nota, ono do,re,mi,fa, i to, nego ono, kao i vecina, imash akorde, riffove, skale, morash znati koje su note na vratu, na svih 6 zica, odnosno 5, jer su prva i zadnja iste, do 12 praga, posle 12 sve se opet ponavlja. i tako, naravno morash imati talenta, a poshto si svirao klavijature, to ipak neshto govori, zatim morash puno vjezbati i raditi!

poshalji mi mail na pp pa cu ti poslati shkolu!


p.s.

najbolje bi ti bilo kada bi otishao u nekiveci grad, npr, sarajevno, banja luku, beograd, novi sad, i tamo uzeo opremu, jer ipak je veca ponuda, dok u manjim gradovima, i sam znash kako je, nemash ni neki izbor, a cijene....
[ hadza @ 20.10.2006. 16:02 ] @
Drugari,
Ja sam pocheo da sviram akustaru pre 2 meseca i lezi mi. Ali mi je veca zelja da uzme el.u ruke. Bio sam u mitrosu i tamo cene otkidaju. Svidja mi se gitara koja je gore postavljena ali bih hteo neku koja ima zatezanje zica. E takve nove nishta ispod 20000. Ako moze neko da mi objasni malo shta mi znache magneti, oni reduktori ili shta su vec i kakav zvuk treba da daje dobra el.gitara. Ima li neko mozda da ima neku polovnu na prodaju do 10000. To je sve.
[ Rocket Roll @ 20.10.2006. 19:37 ] @
Ne znam šta tebi tačno znači "gitara koja ima zatezanje žica", i to takvo koje imaju samo gitare od 20 000 din? Floyd Rose tremolo? Ako bi jeftinu gitaru sa Floyd Roseom, traži u Mitrosu da ti pokažu Ibaneze i Jacksone - ako su oni preko 20 000, onda štedi, šta drugo da radiš...

Takođe nisam siguran na šta misliš kad kažeš "reduktori" - magneti? Na gitari su to elektro-magneti koji pretvaraju fizički pokret žice u napon koji pojačalo pretvara u zvuk. Tipičan materijal za njih je legura aluminijuma, nikla i kobalta, mada se u modernim (i jeftinim) gitarama uglavnom koristi keramika (jedna vrsta keramičke zemlje sa dosta metala u sebi). Magneti sami ne stvaraju ton, ali ga "boje"; što su bolji, više ti olakšavaju život - signal je čist, frekventni opseg je pun, hvataju se harmonici. Kako prepoznati dobre magnete? Dobri magneti su skupi magneti. Skupi magneti koštaju otprilike 20 000 dinara.

Kakav zvuk daje dobra električna gitara? Da postoji jedan odgovor na to, ovaj topic ne bi imao toliko postova i sve bi kompanije pravile taj jedan model te jedne "dobre" električne gitare. Dobra gitara je gitara koja je dobra za tebe - pre svega možeš da je sebi priuštiš (Gibsonovi "Historic" modeli su sjajne gitare, ali bi morao sebe da prodaš u belo roblje za jednog), zatim odgovara stilu muzike koji sviraš (Sepultura bi zvučala mnogo manje moćno da sviraju Stratokastere, ali bi zato gitarista Džejmsa Brauna izgledao i zvučao kao idiot da svira B. C. Richa), i na kraju da ta gitara može da se svira (nasuprot mogućnosti da se raspadne čim je malo jače čukneš, ili da joj čivije popuštaju štim i na "Nakraj sela žuta kuća", a kamoli na "Thunderstruck"). Ostavi se, dakle, "zvuka" čiste električne gitare, to dolazi puno kasnije u jednačini - kada budeš naučio puno o el. gitari, budeš je dugo svirao, i budeš - kao Erik Džonson - mogao da kažeš koliko ti je tačno istrošena baterija u FuzzFaceu, koliki je trenutno napon na bini u toku tvoje tonske probe, i da li te je tonac ozvučio Shureom 57 ili 58 - i sve to mogao da zaključiš iz JEDNE odsvirane note na toj bini.

Progooglaj stvari kao "parts of the electric guitar", pročitaj "Basics" na sajtu www.12bar.de , i puno pozdrava.
[ KnightOfDoom @ 21.10.2006. 00:49 ] @
Mislim da su sa floydom svi ibanezi i jacksoni preko 20000. Aria ima za te pare, opet MISLIM... Ima u sky-u aria.
[ hadza @ 21.10.2006. 14:51 ] @
thanks.

mod warning> ne piši tek da bi nešto napisao! Koristi Forum kvalitetnije!

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 21.10.2006. u 21:46 GMT+1]
[ hadza @ 30.10.2006. 19:15 ] @
E proverio sam za taj behringer i od njega je i bog digo ruke. Radnje su prestale da ga uvoze jer se cesto kvario. A predlazu mi squier strat pack ili squier se 100. Ima li neko komentara u odnosu na ove dve gitare.
[ Jedi Master @ 31.10.2006. 01:28 ] @
ZA Ibaneza GSA 60 i pojacalo Ibanez TB15R dao sam mislim oko 400 e, pre nekih god dana.
Super sam zadovoljan. Koristim zice dadario 011 radi masnijeg zvuka.
Svirao sam i na skupljim fenderima i starijim itd ali jednostavni mi se dopala ta boja zvuka i to je to. Ocu reci da treba sesti, odsvirati nesto na bilo kojoj gitari i ako ti se svidi zvuk ostalo su finansije.
Sviram i klavjature kod kojih vec ipak vazi pravilo koliko para toliko muzike, bar kod aranzera.
Gitara mora da prodje kroz prste, pa cak i kada je sklapaju, a ostalo su kalupi!!!
[ KnightOfDoom @ 31.10.2006. 12:15 ] @
Eto jos neko da kaze koju lepu rec za gsa60.Mislio sam da sam ja jedini koji je poseduje/probao/cuo za nju .
Po mom iskustvu za te pare nema nista bolje da se kupi.A dosta toga sam isprobao.
[ GOGY-ST @ 06.12.2006. 03:17 ] @
NIKAKVE PARE NIKAKAV ZVUK,NIKAKVA KVALITETA,jedino što je dobro, to je dobra prevara usvakom pogledu!!!!
[ korsakov @ 22.06.2007. 14:31 ] @
Zna li ko koliko danas odprilike kod nas košta ovaj Ibanez gsa60?
[ KnightOfDoom @ 22.06.2007. 18:27 ] @
Oko 250 evra.
[ aljosap @ 25.11.2007. 16:36 ] @
Posto sam ljevak,da li je moguce na el.gitari zamjeniti zice tako da mi odgovaraju,posto sam to uspio na klasicnoj..ako je moguce jel samo dovoljno zicama zamjeniti mjesta ili jos je nesto potrebno uraditi?hvala!!
[ kristi1 @ 25.11.2007. 16:40 ] @
Mozes samo sto ti potenciometri i preklopnik dodju gore ali i na to mozes da se naviknes.
[ sriverfx @ 04.04.2008. 15:02 ] @
De ste bre ljudi, ewo da vratimo malo ovu staru temu u zivot. Dakle, citao sam ovu temu i svasta naucio iz nje, ali imam i par pitanja.

1. Kako se zove ona ruchka pored samih zica koja pomeranjem gore dole daje vibrato, odnosno menja ton, to je valjda neka vrsta potenciometra ili sta vec.

2. da li svaka fender gitara i svaka kopija fender gitare(konkretno stratocaster) ima to, posto sam gledao slike po netu raznih fenderki i ustanovio da to nema bas svaka fenderka, pa me zanima da li se to opciono dodaje.

3. Da li postoji stratocaster koji je kopija, ali fenderova kopija, dakle, da je sam fender izradio neku ediciju za manje love i kakva je ta gitara.

4. dao bih do 350e za gitaru i pojacalo, pa me zanima vasa preporuka, Naravno voleo bih da je to stratocaster u svakom slucaju.

Hvala!!!
[ acaradio @ 04.04.2008. 17:22 ] @
Citat:
sriverfx: Kako se zove ona ruchka pored samih zica koja pomeranjem gore dole daje vibrato, odnosno menja ton, to je valjda neka vrsta potenciometra ili sta vec.

da li svaka fender gitara i svaka kopija fender gitare(konkretno stratocaster) ima to, posto sam gledao slike po netu raznih fenderki i ustanovio da to nema bas svaka fenderka, pa me zanima da li se to opciono dodaje

Ta rucica se zove tremolo (tremolo arm) i nije "vrsta potenciometra", vec mehanizam kojim se omogucuje spustanje odsviranog tona za polustepen, ceo stepen, pa cak i nize...kada se rucica mrda na dole i nazad u nekom brzem ritmu, dobija se interesantan vibrirajuci efekat. Ova rucica je popularisana jos 50-tih od strane Fendera, a posebno je prepoznatljiva na svima poznatom Stratocasteru. Vise o tremolo rucici mozes procitati OVDE.

Citat:
Da li postoji stratocaster koji je kopija, ali fenderova kopija, dakle, da je sam fender izradio neku ediciju za manje love i kakva je ta gitara.

Ne postoji Fenderova kopija Fendera, ali....
Postoji firma Squier (ciji je vlasnik Fender) koja proizvodi mnogo jeftinije gitare od originalnih Fenderovih modela...tokom osamdesetih proizvodnja Squiera bila je samo u Japanu i odatle su cesto izlazile veoma dobre gitare za relativno male pare. Sada su Squierovi pogoni smesteni u Kini i ono sto se tamo pravi je u vecini slucajeva najgori krs.
Od nesto jeftinijih originalnih Fender gitara, postoje one koje su pravljene u Meksiku i u Japanu (pod originalnim imenom Fender) dok se najvisa klasa, kao i jubilarne i specijalne serije, proizvode u Kaliforniji.

Citat:
dao bih do 350e za gitaru i pojacalo, pa me zanima vasa preporuka, Naravno voleo bih da je to stratocaster u svakom slucaju

Nova Squier gitara u fazonu Stratocastera se moze nabaviti za oko 100 evra, u vecini slucajeva je katastrofalna i sto se tice izrade i materijala.
Nesto kvalitetnije gitare koje lice na Stratocaster, drugih proizvodjaca (Hamer, Ibanez i sl.) se mogu nabaviti po ceni od 150-300 evra (tu se moze naleteti na nesto sto valja).
Cena pojacala zavisi od proizvodjaca, izrade, snage itd...tu ima modela od 70-tak evra pa navise (ako pricamo o low-budget varijanti)