[ melkiot @ 20.11.2005. 21:36 ] @
Dali ikako mogu sam izraditi zvučnik?Ako da,što je SVE potrebno?
Vidio sam od čega se sasotoji zvucnik,i vidio sam da nije neki preveliki problem...
[ vlada071 @ 20.11.2005. 21:50 ] @
Samo ti probaj, pa ces da vidis koliko to "nije preveliki problem"!!!
[ apex @ 20.11.2005. 23:30 ] @
Citat:
Samo ti probaj, pa ces da vidis koliko to "nije preveliki problem"!!!

HAHAHAAHAHAHAHHAHA!!!!!!!11
Ja sam licno rasklopio ceo zvucnik neku SOMOGYI 12" u nadi da cu da napravim neki woofer. Znaci ajd da kazem da sam imao sve gotove delove za sklapanje zavucnika.
Jedino sto nisam skinuo sa membrane vesanje. Skiuo sam namotaje sa kalote, reko ajd da namotam deblju zicu posto je zvucnik ionako bio jako slab.
Avaj - Napravio sam celu novu kalotu sa ne znam koliko tacno namotaja racunao sam u nekom programu sve podatke, napravio sam aluminijumsku kalotu, namotao je sa jacim namotajima i posto nije htela da udje pravio sam novo jezgro magneta od cistog celika kod caleta na poslu. Posle sam posto sam kupio dva ista zvucnika skinuo magnet sa drugog vucnika kao bih dobio jace magnetno polje i spojio dva magneta zajedno. nakon par dana zajebavanja i gubljenja zivaca konacno sam sve sklopio nazad iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii GADNO SAM SE ZAJEBAO dobio sam 2 neupotrebljiva zvucnika AHAHAHAHAHAHAHAHA
Jel se ja to mozda samom sebi smejem - Boze svasta
[ miljan nis @ 26.11.2005. 20:11 ] @
Kupis na pijaci PIONER (ili PEEONIR) zvucnike za 500 kinti, i nema sta da se zajebavas.