[ gh0st @ 05.10.2002. 13:44 ] @
Zanima me je li ko zna kako isrogramirat bach tj skriptu koja ce recimo pokrenuti neki program i raditi one funkcije koje mu ja zadam..
Kao naprmjer automatska instalacija ...

ako je moguče neka jednostavnija skripta !!!

Pokušao sam sa ... start c:\file.exe |N|n|i -- > s tim da ovo onačava next i install ,ali ne uspjeva ..

Ako ko zna neka mi kaže !

Hvala unaprjed
[ Gojko Vujovic @ 08.10.2002. 22:56 ] @
Ako je setup interaktivan, nece moci.

Mora da podrzava automatizovane instalacije, ili makar samo da prima komande sa stdin-a.
[ random @ 09.10.2002. 12:34 ] @
Moglo je ranije (DOS 5.0 i noviji, čini mi se) i interaktivno čitanje sa standardnog ulaza, pomoću komande CHOICE. Posle CHOICE komande skript bi se granao u zavisnosti od ERRORLEVEL-a (povratne vrednosti) koji bi CHOICE vratila. Ovu komandu NT Command Processor nema.
[ Gojko Vujovic @ 09.10.2002. 18:37 ] @
Ja sam drugačije shvatio pitanje, mislim da nije tražio interaktivno čitanje sa ulaza već prosleđivanje unapred zadatih izbora tom interaktivnom čitanju, radi automatizacije instalacije na primer.
[ random @ 10.10.2002. 13:16 ] @
Aha, kapiram na šta misliš. Onda može ovako: napraviš fajl "skript", sledećeg sadržaja

Code:

N
n
i


tj. u njega ukucaš ono što bi kucao na standardnom ulazu prilikom interakcije sa programom (i "enter", tj. novi red kucaš samo ako ga kucaš i pri interakciji sa programom). Onda pozoveš program sa

C:\NEKIDIR> program.exe <skript

Jel to bilo pitanje?
[ gh0st @ 14.10.2002. 18:31 ] @
Ja sam probao napraviti taj bat skript da mi otvara winzip ..

U bat skriptu sam napisao

N

n

n

to sam stavio pod save proba.bat

Oda sam u run ukucao c:\Windows\Desktop\Falj.zip <c:\skript.bat

Ne radi ..

U čemu sam pogriješio !
[ Goran Rakić @ 14.10.2002. 20:23 ] @
Moras prokenuti .exe fajl WinZip-a, zatim mu proslediti parametar ime fajla, a onda postaviti "< skript.bat"
[ gh0st @ 15.10.2002. 22:14 ] @
Sve sam to napravio ..
I upisao sam
n
n
I kad pokrenem falj samo jedan put nexta , a kad stavim novi red koliko sam ja razumio to je kao enter opet ništa ne radi..

Ako ko ima volje nek mi objasni malo opširnije !
Ili još bolje neka mi da web stranicu gdje ima takvih tutorijala bas za tu automatizaciju !