[ melkiot @ 21.11.2005. 18:44 ] @
Imam jedno pitanje al ne znam jel cu ga uspeti objasniti.
Imam neki philipsov TV (72 cm).On ima 4 zvučnika,stereo sistem.
Nemam pojma koje su snage zvucnici,ali kada pojačam bass,prozori se "tresu".
Bas i visoke tonove pojačavam preko daljnjiskog.
E sad,razmisljao sam ako TV "rikne",uzet cu zvucnike i pojačalo iz TV-a i evo mi muzike za auto npr...
E tu je jedan problem.Pošto se bassovi pojačavaju preko daljnjiskog i nikako drugacije (nema potenciometra na Tv-u),kako cu ja njih pojacavati ako izvadim pojačalo iz TV-a???

Da jos malo pojasnim,danas sam uzeo neki auto-radio sa kazetofonom.On ima 2 izlaza,mislim 20 W.Mozda i vise.
Spojio sam te izlaze na scart na TV-u u mjesto gdje se spajaju zvucnici (crna rupa i crvena je za zvuk,a zuta za video;e ja sam spojio na onaj crni i crveni).
Ukljucio sam radio,ukljucio scart na TV-u,nabio glasnocu do kraja na radiju i šta sam dobio?Zvuk je čist,bez krčenja,savrsen,ali bassovi su jako slabi,gotovo nikakvi.
Onda sam pojačao bassove na TV-u preko daljinskog.I eto zvuka!!!Prozori se tresu.
E problem je,ako izvadim to pojacalo van,kako,ali kako cu ja pojacavati onda basove????Daljinski više ne vrijedi....
[ Boki4u @ 21.11.2005. 21:30 ] @
Pa nikako...
Jedino da izvadis samo zvucnike, bez pojacala, a da pojacalo kupis posebno.
[ melkiot @ 22.11.2005. 21:11 ] @
To sam i mislio...
Ali gle ovo,kada sam kompjuter spojio na taj scart audio ulaz i isto pustio neku pjesmu sa kompjutera,zvuk je isto bio s*****,bez ikakvog basa.
E,onda sam mogao na kompu pojačati bas,i ispalo je isto ljepo kao da sam bass pojačao na TV-u.
Ali na radio nemogu tako jako bass pojačati.Radio ima regulaciju bassa,ali nema takvu jako da se na TV-u osjeti.
Mozda bih mogao upotrijebiti to pojačalo,ali na foru da kupim neki auto radio koji moze jako pojačavati bass???Mišljenje???
[ Boki4u @ 22.11.2005. 21:34 ] @
E po mozes tako da probas. Da na auto plejeru pojacas niske frekvencije.
[ melkiot @ 23.11.2005. 20:24 ] @
E hvala..Budem probao naći neki radio sa dobro bass regulacijom ili cu si nabaviti neki manji ekvilajzer.Pa ga spojim izmedu pojacala i radija i to je to...
[ miljan nis @ 26.11.2005. 19:56 ] @
Ako radio ima pojacavanje bass-a, na TV-u pojacaj bass na maksimum, pa ga onda regulisi na radiu da vidis da li moze.

POZDRAV