[ jeremy @ 05.10.2002. 19:04 ] @
koristim flash 5

Kojom funkcijom mogu da zaustavim izvrsavanje filma, ali na odredjeno vreme, najvise bi mi odgovaralo za odredjeni broj frameova..

evo sta mi konkretno treba..

npr. u 5-om frejmu glavnog filma ubacujem neki objekat koji je animiran i ima 10 npr frejmova, zelim da se u sledecem frejmu na glavnom filmu pojavi nesto drugo, ali tek posto se zavrsi animacija od 10 frejmova, to mogu uraditi tako sto cu osloboditi frejmove od 5-og do 15-og, pa ce se posle u 15-om frejmu nastaviti izvrsavanje kako sam zamislio.. verujem da postoji neko elegantnije resenje, kao npr delay(10 frames) da se stavi u 5-om frejmu ( a da se za to vreme izvrsava sve ono sto je ubaceno unutra..)

mislim da nisam bio previse zbunjujuci ?!?

nadam se da neko moze da mi pomogne.

Pozdrav, Igor
[ krvopije @ 08.10.2002. 20:10 ] @
Probaj ovako:

u 5-om frejmu glavnog filma stavi za frame action stop(), tada se stopira glavni film i izvrsava se film koji je ubacen u tom(5-om) frejmu.Na kjraju 10-og frejma ubacenog filma za frame action stavi _root.gotoAndPlay(6) pa ce tim pozivanjem da se nastavi izvrsavanje glavnog filma. Napomena imenuj ubaceni film u 5-om frejmu da bi ti proradilo....

Valjda je to to!
[ jeremy @ 10.10.2002. 17:59 ] @
To bi moglo da posluzi ali je opet to previse konkretno, ja taj filmic zelim da pozovem iz 6-og pa iz 18-og frejma, onda bi trebalo pozivati dva razlicita filma iste sadrzine koja se zavrsavaju sa _root.gotoAndPlay(7) i _root.gotoAndPlay(19) ..

ovo bi moglo biti resenje, samo jos da znam kako da iz glavnog filma prosledim informaciju o tekucem frejmu koju cu zadrzati u nekoj promeljivoj a posle bi se vratio sa _root.gotoAndPlay(startfr+1) npr..

zna li neko kako ovo da uradim?

Igor

[ krvopije @ 10.10.2002. 20:53 ] @
Hmm u pravu si onda se stvari komplikuju!
Pokusaj da se funkcijom startfr=_root.currentframe (nisam siguran za sintaksu provjeri) da pokupis tekuci frejm tj. onaj frejm u kome se stopira glavni film a pocinje ubaceni na cijem ce kraju da bude _root.gotoAndPlay(_root.strfr+1)...

Mozda ovo radi nisam siguran pisem napamet.

Ali generalno razmisli o promjeni koncepcije....
[ sszgo @ 12.10.2002. 22:48 ] @
ovako :

napravis movie clip..

ubacis 3 frejma...

movie clip mora imati instancu , naprimer nazovi ga "komande"

na prvom frejmu imas akciju
stop
a=0
b=_root.b
c=_root.c

na drugom i trecem imas potpuno iste komande
a+=a
if a=c onda
gotoandstop1
telltarget _root
gotoandplay frame number b

u _root ces na svaki put kad treba biti pauza, da stavis
b= pa ime trenutnog frejma (gde ce se film vratiti posle pauze)
c = broj frejmova za koliko ce biti delay
zatim " telltarget komande (play)

movieclip "komande" naravno mora biti prisutan u toku celog filma...
to je to...