[ acim @ 22.11.2005. 14:52 ] @
Da li neko ima konkretna iskustva sa homeplug uređajima? Konkretno, Ovislink HP-1000E ili Pheenet PL-103R, dakle uređaji koji se kod nas mogu nabaviti. Ono što sam mogao da saznam je da u nekim zgradama rade, u nekim ne rade, dakle nisu previše pouzdani. Ovo sam bar čuo za Pheenetovu verziju, ali bih voleo da neko iznese konretna iskustva iz realnog okruženja.
[ markom @ 22.11.2005. 21:04 ] @
Iz našeg iskustva, rade fino ukoliko se istovremeno ne koriste mikrotalasna rerna, fenovi, liftovi i slični uređaji.

Marko.

P.S. Oruglega, þú veit að ég er að tala um raflinu orkuveitunar ;-)
[ acim @ 23.11.2005. 00:08 ] @
Marko, ti si izgleda baš progovorio islandski?

Koju opremu ste koristili? Da li je ovo što se kod nas može kupiti u klasi sa proizvodima na Zapadu?

U ovom konkretnom slučaju, radi se o omanjem hotelu sa liftom, bez mikrotalasnih po sobama, sa možda po kojim fenom. Zgrada je nova, pretpostavljam da je instalacija kvalitetna. Možda postoji mogućnost da se mreža po sobama za iznajmljivanje uradi pomoću homepna, jer postoji mreža internih telefona, ali bi homeplug svakako bilo jeftinije rešenje, a razvlačenje UTP kabla je otprilike nemoguće (neme bušenja, kanalica i sličnih stvari). Od dobro poznate beogradske firme koja prodaju mrežnu opremu sam dobio informacije da ova oprema ne radi kako treba, da postoji gomila problema tipa u ovoj zgradi radi, u sledećoj ne radi, problem faza i tako dalje.