[ ilDuceo @ 23.11.2005. 18:05 ] @
Da li je i kako moguce da prebacim forum ili samo bazu podataka (post, user, password...) sa postojeceg foruma na novi. Forum sam hostovao pomocu www.forumer.com , ali mi sad smetaju neke stvari, pa bih da prebacim na host koji se placa.

pozz.
[ broker @ 23.11.2005. 18:08 ] @
Uradi bekap baze na forumu i snimi to kod sebe.
Onda na drugom serveruisntaliraj forum (glej da bude ista verzija kao ona koja je bila na starom) i ubaci mu bekapovanu bazu.

Zvuci jednostavno ali ima dosta prostora da podje po zlu.
[ Danilo Cvjeticanin @ 23.11.2005. 18:08 ] @
Pa uradis backup foruma i na drugom samo odradis restore.
[ neca @ 24.11.2005. 08:42 ] @
I naravno, nista ne brises sa starog foruma, dok novi ne namestis da radi kako treba ;)
[ ColdKeyboard @ 24.11.2005. 08:57 ] @
Znaci kao sto su rekli odradish backup na forumeru,
i na drugom hostu instalirash isti forum i odradi backup.

Nisam siguran ali mislim da free forumi na forumeru ne dozvoljavaju
backup baze...
[ bojan_bozovic @ 24.11.2005. 10:06 ] @
I ja mislim da na free forum hostingu (forumat.com forumer.com i sl.) ne mozes da uradis backup baze da bi se preselio... U svakom slucaju, ako je istina ovo sto kazem, a ne bi trebalo da nije, vidite zasto nema niceg 'besplatnog' ;)
[ ilDuceo @ 24.11.2005. 13:22 ] @
Moze malo pomoci oko toga kako da uradim BackUp? Ovo mi je prvi site, pa nisam bas najvestiji u tome!
[ Danilo Cvjeticanin @ 24.11.2005. 13:30 ] @
na free phpbb hostinzima moras da kontaktiras admina za backup baze. I kada on odbori posalje ti backup na mail i onda radis restore baze.
Preporucujem ti sve iz pocetka.
Evo dobar freephpbb host.

http://www.twospots.com/free-phpbb-forum-hosting/
[ ilDuceo @ 24.11.2005. 14:22 ] @
Hvala, ali ja sam planirao da prebacim forum na host koji se placa! Jer ovde ne mogu da menjam neke stvari!

[ ColdKeyboard @ 24.11.2005. 14:44 ] @
Pa onda posalji mail Administratoru i zamoli ga da ti posalje backup baze...
Preporucujem ti da izmislis neki dobar razlog jer ako kazes da zelis da se
prebacish na drugi host vjerovatno ti nece dati bazu pogotovo jer oni
zaradjuju na svim tim 'besplatnim' forumima preko reklama i naravno
josh nude da kod njih kupish forum hosting...

[ Danilo Cvjeticanin @ 24.11.2005. 15:13 ] @
Citat:
ilDuceo: Hvala, ali ja sam planirao da prebacim forum na host koji se placa! Jer ovde ne mogu da menjam neke stvari!


Smisli dobru pricu i dobro zamoli za backup. Kada dobijes backup onda cemo da nastavimo diskusiju kako da je prebacis na novi hosting.
Sretno.
[ ilDuceo @ 24.11.2005. 17:13 ] @
Ok, poslao sa "molbu"!:)

pozz.
[ NenadS @ 24.11.2005. 19:22 ] @
Jedan moj drug je imao forum na free hostu i onda je hteo da se prebaci na placeni, zatrazio je backup baze (ne znam sta je naveo kao razlog) i oni su mu trazili $30-ak da mu to urade... pa je odustao, ugasio taj i poceo od nule :)

Nije sve sto pise free bas tako :)
[ broker @ 25.11.2005. 11:47 ] @
Besplatno nije nikad besplatno :)
[ bojan_bozovic @ 25.11.2005. 12:26 ] @
Ulozis vreme u SEO (a dobar SEO vredi jako, jako puno para), mesece da razvijes community (na jednom od foruma admin se godinu dana muci sa 20 aktivnih od 200 clanova i ima 1/4 svih postova na forumu sto je sasavo visoko, iako je mali community vec razradjen!), i nikome se ne isplati da radis za sebe, a ne vise za njega (priupitajte se zasto se vrte reklame na forumima i kako te firme ili pojedinci mogu da plate 40 ili vise dual-core servera koji su $200 mesecno svaki minimum dakle, da pokriju mesecne rashode od $8000 minimum

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 25.11.2005. u 13:27 GMT+1]
[ inzenjer2005 @ 20.05.2006. 18:54 ] @
I jesi li uspeo da prebacis forum sa besplatnog servera na forumer.com na neki bolji server? Ovo te pitam jer se trenutno dopisujem sa drugarom koji hoce isto to da uradi, ali ne zna kako, a posto ima jako razvijen forum i gomilu registrovanih clanova sa enormno velikim brojem poruka sad bi bilo bezveze da mu to propadne. Ja bih mogao da mu bekapujem bazu i da sve to prebacim na neki moj hosting, ali sad vidim ovde da kazete da ta opcija ne postoji?
[ Koby_FCRS @ 21.05.2006. 13:50 ] @
Pa to moze jedino ako ima pristup sql bazi,a na tom free hostu nema ta opcija...
Znaci jedino ako mu oni urade beckup...