[ Ivek33 @ 24.11.2005. 13:45 ] @
Sam seb šaljem virus-nemoguće?? ili je MOGUĆE

Situacija je slijedeća.
Podižem ja e-mail pošti u Outlook Expressu, stiže mi poruka i odjednom iskoči crveni prozor mog antivirusnog programa koji me upozorava na opsanost.
Pogledam malo bolje kad ono s moje e-mail adrese upućene meni na istu e-mail adresu stiže bezvezna poruka koja je zaražena virusom ( npr: sa [email protected] na [email protected] ). ????



Ko je ovde lud? Jel postoji mogućnost da mi je računalo zaraženo nekim virusom pa da se sam šalje ( što mislim da je nemoguće jer mi je komp čist od tog smeća a i prva e-mail adresa u adresaru je tipa: [email protected] ) pa mislim da bi me OE odmah upozorio o neispravnoj e-mail adresi ako se sam htio slati na sve e-adrese iz adresara.
A mislim da ga i imam da bi me antivirusni software upozorio na njega kao što me je upozorio da mi stiže u e-mailu.

Kako je uopće moguće da sa moje zvanične e-mail adrese stigne nešto na istu a da nisam poslao osobno.????

//dodano// Da fora bude još veća, moj provider ima antivirusnu zaštitu koja je uključena za moj account.

Ima li netko slična iskustva?

[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 24.11.2005. u 14:47 GMT+1]
[ zderavko @ 24.11.2005. 17:07 ] @
Ne kazem da nije moguce, ali znam da cesto virus ume i da lazira adresu.. npr sa firminog mejla mi neko shalje virus, a taj mejl niko ne koristi itd.. Josh jednom pregledaj rachunar, ali najverovatnije da nisi sam sebi slao.
[ anon28907 @ 24.11.2005. 18:12 ] @
jao, ima jos jedna stvar :( moguce je da imas sam sebe u adress book-u i da se virus/crv/trojan salje svima iz imenika tako da pitaj ljude koje imas u imeniku da li im je stizao taj fajl.
[ Bhamby @ 24.11.2005. 18:31 ] @
Ne šalješ sam sebi virus, nego onaj ko ga šalje lažira adresu.
[ anon28907 @ 24.11.2005. 18:41 ] @
Citat:
Bhamby: Ne šalješ sam sebi virus, nego onaj ko ga šalje lažira adresu.

nemora tako da bude ... moze to virus automatski da radi taj posao ....
[ zderavko @ 24.11.2005. 18:51 ] @
Nije ni bitno toliko... nek chovek lepo pregleda ceo rachunar vishe puta ako treba. Ako nije do njega - super, ali ce mozda opet dobijati mejlove sa svoje adrese jer virus cesto lazhira od koga je mejl.
[ Ivek33 @ 25.11.2005. 09:23 ] @
Hi,
hvala dečki na javljanju za pomoć.

Citat:
igor@44: moguce je da imas sam sebe u adress book-u i da se virus/crv/trojan salje svima iz imenika tako da pitaj ljude koje imas u imeniku da li im je stizao taj fajl.


.......nemam sebe u adresaru
Citat:
prva e-mail adresa u adresaru je tipa: [email protected] .


što znači ako bi se sam slao na sve adrese iz adresara, onda bi me upozorio odmah pri prvoj adresi da je neispravna.

.........pregledao sam komp 3 puta od virusa i sve je OK

nego za informaciju ostalima koji imaju sličan problem. Od mog providera sam saznao da postoji mogućnost da sam nekada negdje na nekom serveru ostavio e-mail adresu iz nekog razloga pa je možda prodana, pa netko generira moju lažnu adresu i šalje na istu.
Nisu mi znali objasniti kako njihov sever nije skužio virus iako mi je i na serveru uključena antivirusna zaštita.


tnx dečki

[ IcyImpact @ 26.11.2005. 07:44 ] @
Ovo što su rekli da ti je e-mail adresa prodana je vrlo moguće.

Citat:
Nisu mi znali objasniti kako njihov sever nije skužio virus iako mi je i na serveru uključena antivirusna zaštita.


Eh, baš zato se ne treba previše oslanjati na antivirusne programe na serverima ISP-a, upravo zbog tih "mušica" koje u većini slučajeva ne znaju objasniti - korisnici bivaju zaraženi.