[ Marcony @ 25.11.2005. 08:45 ] @
Imam 2 switch-a:

Planet FSD-1600
D-Link DES-1016R+

U pitanju je kucni LAN.
Trenutno mi radi D-Link, i zadovoljan sam sa njim, ali problem je sto ima ventilator pa se cuje dok radi (veoma malo). Podmazan je i ociscen, tako da bolje od trenutnog stanja ne moze.

Planet nema ventilator.
Zanima me koji od ova dva switch-a da ostavim da mi radi?
[ Milan Andjelkovic @ 25.11.2005. 17:25 ] @
Nemam nekog iskustva sa konkretnim modelima, ili makar ne znam da imam posto ne gledam modele sa kojima dolazim u kontakt, ali da li postoji neki poseban razlog zasto ne bi koristio Planeta?

Nekako mi najlogicnije deluje test - pustis ga u rad i vidis da li ima problema. Ako nema, ostavis, ako ima vratis na staro.

Istina, sve si to i sam znao, ali nije mi jasno sta ti nije jasno? :)
[ Marcony @ 25.11.2005. 20:38 ] @
Ma rade i jedan i drugi OK.
Jedino zasto bih izabrao Planet je zato sto nema ventilator, pa se ne cuje dok radi.
Sta sam hteo...iskustva, koji se cesce kvari, da li se zaglavljuje...
[ Ni ten ichi ryu @ 25.11.2005. 20:47 ] @
Ja sam svojevremeno imao problema sa D-link proizvodima. Nisam nikad koristio njihov switch, ali sam imao wireless router i wireless pcmcia kartu. Router je "izdrzao" 3 meseca, a wifi karta oko 3 nedelje.

Ja bih se, dakle, verovatno odlucio za Planet.
[ Marcony @ 25.11.2005. 22:16 ] @
I ja sam imao D-Link -ov AP (DWL-900AP+), koji mi se nije bas najbolje pokazao, pa sam ga prodao.
Medjutim, na visoj skoli kod nas se koriste bas ovi switch-evi (D-Link) i uopste nemaju problema sa njima.
[ djricky @ 27.11.2005. 13:58 ] @
ja upravo gledam u jedan D-Link DES-1008D 8-portni, malo fali da mi padne sa stola
udario ga grom prosle godine, i sprzio 1. i 2. port kao i Cisco Aironet 1200 (za kojim mnogo vise zalim) iza njega...

ostali portovi evo vec godinu i po dana rade bez problema...
[ Horvat I @ 27.11.2005. 14:19 ] @
sad sam nabavio Planet FSD-1600 ima ventilator kao 486ice prilicno bucan.
Drugo je meni problem! Nabavio sam ga bez dokumentacije a sa svicevima nisam imao posla nisam siguran ni dali je ispravan. Svoj komp sam ukljucio na "uplink" DWL-900AP+ na 1. P1 na 2. i masine nijedna drugu ne vide. Po blinkanju ledova se vidi da se nesto desava... Na kojoj IP adresi se nalaze registri,(ili nesto slicno)? Napomena kablovi su mi ukrsteni.
[ Marcony @ 28.11.2005. 20:34 ] @
Registri?
Ventilator?
Uplink port?
Ovaj moj nema ventilator, a ni fabricki nije predvidjen.
Svi portovi mogu igrati ulogu uplink-a, tako da je sve jedno gde sta stavis.
Takodje, mislim da podrzava i MDI-X funkciju, tj. prepoznaje koji je kabl u pitanju.

Za pocetak probaj sa pravim kablovima.
[ Horvat I @ 29.11.2005. 21:48 ] @
> Zbog mazanja ventilatora sam rastavio i vidim da je napravljen februara
2002. revizija 4. Razlika u odnosu na fotos sa
http://www.nag.ru/goodies/foto/switch16/fsd1600/fsd1600.html
je i to dva bocna I C imaju PRIISTOJNE hladnjake .Napravio sam direktne
kablove , ali nema promena. Jedino sam primetio da je "uplink" ukrsten 8.
prikljucak. Naime kad ukrstenim kablom premostim 2 utikaca svetle
pripadajuci LEDovi, "uplink" isto radi sa direktnim kablom. Verovatno je
crkao, ako ne dobijem neke sugestije razmisljam da odvojim elektroniku i
napravim diodni hub