[ nico @ 25.11.2005. 13:15 ] @
Pozdrav,

Kupio sam skoro LG F920P ali sam ga ubrzo vratio prodavcu jer geometriju nikako nisam mogao da namestim. Nisam neka posebna picajzla, ali su zaista prozori u windowsima bili doooooooooosta krivi i nakon vise od 2 sata podesavanja. Probao sam i Samsung 957MB gde sam geometriju namestio za 3 minuta.

Da li mozete da mi preporucite neki dobar 19'' monitor (jer sam od starta odbacio varijantu za polovan 21'' posto svi koje sam video su prosli sito i reseto)?

Kada sam kupovao, dvoumio sam se izmedju pomenutog LG-a i SAMSUNGA 959NF ali sam se ipak (nazalost) odlucio za LG. Posto je pod garancijom (imao sam ga samo nedelju dana), vratio sam ga i cekam da mi stigne drugi LG, mada sam duboko razocaran da tako losu geometriju ima monitor koji kosta 275 EURA! ....

Kakva su vasa iskustva sa 'boljim' 19'' monitorima? Koji model?
[ StORM48 @ 26.11.2005. 00:18 ] @
Koje veze ima koliko košta kad je to LG?

LG ima svoje kupce i to je normalno, ali ne treba tražiti od LG-ja (i Samsunga) da predstavljaju ono što nisu. Oni su low-budget klasa i ni milimetar dalje od toga. I sve dok se uzimaju kao takvi, dotle neće biti i razočaranja. Ko hoće savršenstvo, ili barem nešto što liči na to, treba da pogleda klasu "od 350 evra".

Pozdrav
[ nico @ 26.11.2005. 13:02 ] @
Ok... moze neki savet? Koji model? Koji proizvodjac... Nije mi problem da dam vise para, ali hajde bar mi pomozi sta da trazim.......

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 27.11.2005. u 23:42 GMT+1]
[ StORM48 @ 26.11.2005. 22:15 ] @
Oko konkretnog modela možemo diskutovati, ali prilično ograničeno, pošto je snabdevenost našeg tržišta po pitanju kvalitetnijih monitora pod velikim znakom pitanja. Znajući da su najveći proizvođači (Philips, Sony, Nec...) iz visoke klase gotovo napustili taj segment (samo iz njima znanih razloga), izbor visoko-kvalitetnih monitora se svodi na Viewsonic.

Na primer Viewsonic P97F ili bar Viewsonic G90F

Pozdrav
[ nico @ 27.11.2005. 20:34 ] @
Hvala na savetu... Iskren da budem nisam ni cuo za Viewsonic do sada.... Verujem da ih je tesko naci ali potrazicu...
[ lancia88 @ 27.11.2005. 23:59 ] @
Pozdrav,

pre mesec dana sam u jednom privatnom razgovoru na slicnu temu sa mojim identicnim predlogom kao sada Stormovim cuo ovu recenicu: nikad nisam cula za tu marku, i - ostao blago prenerazen. Sad sam vec bio pripremljen na ovako nesto :)
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 28.11.2005. 19:55 ] @
Ja imam vec neko vreme 19" Sony multiscan G400 trinitron (sa dva ulaza) i mogu reci da sam vise nego zadovoljan... inace uzeo sam ga polovnog zajedno sa celim kompom i tad verujem da je bio jako skup...