[ vladica_nis @ 25.11.2005. 18:12 ] @
Potrebna mi je pomoc ?

Korisnik sam wireless interneta .Oko 7 meseci sam na ITS iz Nisa.Koristim flet 64k.Cena paketa 1600 dinara.Sada je konkuretna firma NINET spustila cenu ,za 1600 dinara dobijam 128k.
Kod ITS imam javnu IP adresu ,konekciju PPPoE,i mogucnost da se konektujem na 3 njihova AP posto nemaju MAC list.Prekidi se nedesavaju cesto i ako se dese traju kratko.
Kod drugog provajde ra gde je cena Niza dobijam 128 k Lokalnu IP adresu ,sto znaci da delim serovanu konekciju.Mogucnos konektovanja samo na jednom AP na kome mi dozvole pristup.

Molim vas recite mi sta je bolje ,i ako moze neko da mi kaze iskustvo sa NiNetom bio bih mu veoma zahvalan.Ne zelim da pogresim
[ bokili @ 25.11.2005. 18:44 ] @
Najbolje da probas Ninet, pa sam da odlucis:)

Pitaj ih da ti daju test nalog:)
[ zderavko @ 25.11.2005. 18:47 ] @
Mislim da je ovo najprostiji odgovor:

Tebe, lichno, najmanje koshta da probash oba provajdera. Kod prvih se odjavish na mesec dana, a kod drugih prijavish. Probash kako radi i da li ti osim brzine donosi bilo shta novo, ukrajnjem sluchaju da li bar radi na nivou prethodnog provajdera.

[ vladica_nis @ 25.11.2005. 18:50 ] @
Nisam pitao za test ,ali kako sam ih razumeo mora da dodje njihov administrator da mi podesi parametre.Sto znaci da nema testa ,ko bih dolazio za dzabe da steluje .Reko sam im da hvatam njihov signal i da zelim da probam ali rekli su da pozovem sutra ,i da ce doci njihov administrator.Zato moram da se odlucim veceras.POMOGNITE...

[Ovu poruku je menjao vladica_nis dana 25.11.2005. u 19:50 GMT+1]
[ Cyberghost @ 25.11.2005. 18:51 ] @
Problem ako se odjavis kod prvog je da ti posle ponovo traze kintu za upad,
ukoliko se budes vracao kod njih !
[ igor76 @ 25.11.2005. 18:54 ] @
Slobodno probaj.ITS ne trazi novac za ustpostavljane konekcije i otvaranje naloga.Kao sto i sigurno znas parametri ti nisu potrebni,dovoljno je da nakacis karticu na AP ili svoj AP stavis u klient mod i izaberes mrezu.
[ vladica_nis @ 25.11.2005. 20:37 ] @
Ocito ovde nema niko iskustvo sa ova dva provajdera ,
Stvarno mi je potrebna pomoc,ne zelim da pogresim ,i da posle bude kajanja...
Bilo bih glupo da se setkam od provajdera do provajdera,i da se opet vratim kod istog provajdera.

Ako je nekom glupo da napise na forumu,nek mi posalje na private

[Ovu poruku je menjao vladica_nis dana 25.11.2005. u 21:40 GMT+1]
[ bokili @ 25.11.2005. 20:57 ] @
Citat:
vladica_nis: Ocito ovde nema niko iskustvo sa ova dva provajdera ,
Stvarno mi je potrebna pomoc,ne zelim da pogresim ,i da posle bude kajanja...
Bilo bih glupo da se setkam od provajdera do provajdera,i da se opet vratim kod istog provajdera.

Ako je nekom glupo da napise na forumu,nek mi posalje na private


Najbolje je da uzmes Ninet za sledeci mesec, pa da svima nama ovde napises utiske! A na ITS mozes da se vratis kad god hoces.

[Ovu poruku je menjao bokili dana 25.11.2005. u 21:58 GMT+1]
[ vladica_nis @ 25.11.2005. 21:17 ] @
Procitao sam ovde na forumu ,da dolazi neki novi provajder u Nisu.Da li neko nesto zna o tome.Mozda je bolje sacekati njih.
[ zderavko @ 25.11.2005. 22:07 ] @
Ako ti je frka za pare... onda bolje ne chachkaj mechku u p*****. Ukoliko ti nije toliki problem (10-20 evra za par izlazaka u dva meseca) onda je bolje da sam probash i uverish se.

Kad odesh kod drugih ,bice im drago sto si kod njih, a ako se ispostavi da ne valjaju, vratish se kod prvih pa ce ti se i oni obradovati jer je na kraju ispalo da su bolji od konkurencije.

P.S. velika je verovatnoca da ti nece naplatiti setup.