[ igor_ns @ 07.10.2002. 14:13 ] @
Trebao bi mi savet oko rešavanja sledećeg problema:

Nekoliko malih mreza, svaka ima po jedan linux web server, mreze su povezane ISDN linijama. Zeleo bih da napravim da korisnici kroz web inrterfejs mogu da postavljaju poruke, komentare na poruke, priloge. Sve to nije problem napraviti ali kad već postoji nešto kao sjajni PHP Nuke mislim da je suludo praviti to isto iz početka.

Moze li da se napravi neki sistem za sinhronizaciju podataka. Tj. kad neki korisnik sa jedne mreže postavi poruku na svom serveru da korisnici drugih mreža mogu da vide poruke, odgovaraju na njih i sl? Server baze ne bi trebao da bude zajednički zbog troškova komunikacije već svaka mreža treba da ima svoj server.

Da li je neko rešavao slične probleme?
Kojim alatima?
Ne mora to da bu PHP Nuke, ima li nesto drugo?

unapred hvala
Igor
[ Goran Rakić @ 07.10.2002. 14:42 ] @
phpnuke ti nije resenje. da li ti treba jedni drugima da salju poruke, da svako moze da okaci svoju poruku i to svi da vide, ili da svako okaci poruku i da onda to bude na websajtu?

za prvo i druge kao resenje bih ti predlozio neku klijentsku aplikaciju poput winpopup-a, jer je poruka dostupna svakom direktno. tek za trece moze nesto poput phpnuke-a. kakva sinhronizacija. imas fino na serveru (jednom) php internet aplikaciju sa mysql-om ili bez njega i fino preko interfejsa punis podatke tu.
[ igor_ns @ 10.10.2002. 08:46 ] @
Hvala na odgovoru ali to mi nije pomoglo.

Treba svako da moze da okaci poruku i da ona bude na web-sajtu, bas kao sto moze php-Nuke News ili neki slicni alat. Ali jedino sto ne znam kak oda podesim je da svaka mreza ima lokalni web/database server a da kako neko unese poruku na jednom serveru da se poruka automatski prenese i na ostalie servere.

Nadam se da sam sad bio jasan.
[ 01011011 @ 10.10.2002. 09:26 ] @
A zašto ne bi napravio jednu običnu message board koja ima opciju poruka i privatnih i ovako, i napravio da se sa svakog kompijutera može njoj pristupiti. Ne znam da li se kompijuteri nalaze u jednom mjestu, ili da li su u pitanju internet korisnici. U svakom slucaju, ja bi krenuo sa message board
[ Dejan Topalovic @ 10.10.2002. 12:58 ] @
Citat:
igor_ns:
Hvala na odgovoru ali to mi nije pomoglo.

Treba svako da moze da okaci poruku i da ona bude na web-sajtu, bas kao sto moze php-Nuke News ili neki slicni alat. Ali jedino sto ne znam kak oda podesim je da svaka mreza ima lokalni web/database server a da kako neko unese poruku na jednom serveru da se poruka automatski prenese i na ostalie servere.

Nadam se da sam sad bio jasan.

Nisi bio bas najjasniji sve do ove zadnje poruke.
Dakle, napravis neki svoj news/message board, a problem sa vise servera za bazu podataka ces rijesiti sa "MySQL Replication".

http://www.mysql.com/doc/en/Replication_Intro.html

Nadam se da je to ono sta ti treba.
[ Goran Rakić @ 10.10.2002. 13:39 ] @
a zasto ne bi imao jednu bazu kojoj svako pristupa?
[ igor_ns @ 11.10.2002. 06:51 ] @
Ne bih voleo da postoji samo jedan server baze zato što su serveri prilično udaljeni, razbacani po bivsoj YU. I bilo bi prilično skupo zakvo rešenje, a mreže nisu povezane na internet.

Probaću problem da rešim mysql replikacijom, kao što je StRiPy predložio<BR><BR>

hvala svima
pozdrav.