[ [email protected] @ 26.11.2005. 09:30 ] @
Drugim recima kako napraviti neunistivu aplikaciju...
[ veljkoz @ 26.11.2005. 17:16 ] @
Koliko je meni poznato - tesko, jer naredbe sa tastature slusa os. Eventualno mozes da probas da dodas event handler koji ce odredjene tastere oznaciti kao obradjene, tako da se ne prosledjuju 'parent' kontrolama... ali naravno - kad forma izgubi fokus ovo vise ne radi...

Drugo resenje koje mi pada na pamet je da stavis u destruktor glavnog programa da se poziva konstruktor, a sad koliko je to pametno... to vidi sam

[Ovu poruku je menjao veljkoz dana 26.11.2005. u 18:18 GMT+1]
[ serbianmorpheus @ 28.11.2005. 23:43 ] @
Jeste da je VB.Net ali valjda ces se snaci :

' This is function for disabling Alt + F4
Protected Overrides Function ProcessCmdKey(ByRef msg As System.Windows.Forms.Message, ByVal keyData As System.Windows.Forms.Keys) As Boolean
If (keyData = Keys.Alt + Keys.F4) Then
Return True
End If
End Function
End Class

Kod mene radi odlicno.

Pozdrav.
[ [email protected] @ 01.12.2005. 13:04 ] @
Cim budem mogao pokusacu....
Hvala.
[ netJunky @ 10.12.2005. 23:25 ] @
Ja sam tako nesto davno radio i moguce je, pogledaj na netu ima primera, fora je da kazes sistemu da je aktiviran screen saver i onda nista od tih "shut down" tastera ne radi.
Samo ne zaboravi da kasnije kazes da je screen saver zavrsen :)
[ mmix @ 12.12.2005. 14:38 ] @
Sve kombinacije sem Ctrl-Alt-Del hvatas kao sto je serbianmorpheus naveo. Obavezno vrati true, inace ce windows handler da prosledi poruku dalje niz bubble chain i tako ce stici do defaultWindowsProc koji ce ti ugasiti program

Ctrl-Alt-Del ne bi trebalo ni da pokusavas da hvatas. To je linija odbrane od trojanaca i od "renegade" programa kao sto je taj tvoj Ako bas insistiras pogledaj ovaj link: Trap CtrlAltDel; Hide Application in Task List on Win2000/XP

Imaj u vidu da su svi ovi metodi, po svim pravilima, security breach. Ako pustis tu aplikaciju u prodaju Symantec i ostali ce te verovatno blacklistovati kao trojanca. Takodje, najobicniji security patch od MS-a koji zameni winlogon/gina-u ce verovatno dovesti sistem u ne-bootabilno stanje. Da ne pominjem sisteme koji vec imaju izmenjen gina, kao sto je Novel Netware client i ostali...