[ MatezYU @ 07.10.2002. 22:26 ] @
Evo par caka koje sam do sada naucio dekodirajuci Siemens telefone pa da odmah predjem na stvar...

Kako proveriti da li je telefon dobro dekodiran?!
Izvaditi sim karicu i ukucati *#0606# i posle pritiska na soft key treba da se ispise u pet stavki "unbared" (5x) i onda je sve ok! Ako nije dekodirajte ponovo telefon...

Kako videti ko je pravio Siemens software telefona, tj. autore?!
U imeniku u "new entry" za broj telefona upisati broj 2000 a za ime upisati "History" (naravno bez znaka navodnika)... Podatak se nece smestiti u imenik nego ce se pojaviti palma na ekranu i autori...

Verzije fleshova... Hm... Ne bih sada da pricam o nekim stvarima koje bas nisu proverene ali bih rekao par stvari koje su vezane za moje iskustvo i iskustvo mojih drugara kojima sam menjao dosta puta flash na telefonu i samim tim razlicite verzije...
Testirao sam verziju v21, zatim v24, v25 i v18. Ako zelite da imate hrvatski meni morate se zadovoljiti sa v18 posto jedino tamo moze da se usnimi language pack jer druge verzije ne prihvataju (umrtvi se telefon)...
Sto se tice ovih "novijih" verzija meni se kao najbolja pokazala verzija v24... Primetno duze drzi baterija nego na v18 i najmanje se desava da telefon zablokira (zamrzne slika) prilikom duge upotrebe telefona i neprestanog dzaranja po tastaturi telefona... Dok verzija v25, kao novija i poboljsanija nije mi se pokazala kao bolja... Cesto mi se desavalo da se telefon zablokirao bez razloga i zakucao i nije cak ni hteo da se ugasi nego je morala baterija da se cupa! Verzija v21 je isto tako dobra, po meni identicna kao i v24 ali verziji v24 dajem prednost posto je ipak novija pa verovatno ima neke bagove ispravljene...
Po meni ako zelite u x35 da stavite najbolji flash bez hrvatskog jezika je v24 a sa hrvatskim naravno v18... Naravno to su moja licna iskustva i voleo bih kada bi neko jos podelio misljenje sa nama...
Nisam jos nigde nasao neki oficijalni sajt gde bi bilo detaljno opisano sta se tacno razlikuje kod ovih verzija software-a... Ovako u menijima ja nisam nista bitno uocio... Jedino kada se gasi telefon preko v21 je drugacija grafika nego kod ovih ispod te verzije...
v24 i v21 malo brze reaguju na kuckanje slova kada se pisu poruke...

Ako neko zna jos neku razliku ili ima nekakva drugacija iskustva o verizjama software-a neka napise...

Naravno za kraj, pogledajte moj sajt ima izmena...
[ Woykhan @ 07.10.2002. 23:25 ] @
Ja sam ti moje već rekao - v21 mi je the best, jedina ne glavi kad 2x brzo kliknem ok kod pisanja poruke. Doduše, nisam probao v25.
Ovo za palme je mnogo jako :-)))
[ nukeshack @ 08.10.2002. 09:10 ] @
Da razjasnimo jednu stvar, sa nekim ko ima iskustva iz prve ruke , posto sam naisao na oprecne informacije. Recimo trenutno imam verziju softvera v18, znam da se na nizu verziju ne smem flashovati, a isto tako sam nacuo i za verziju v20. Da li je ovo drugo tacno, znaci ako flashujem na recimo na v24, onda nema vracanja na v18???
[ darkofdoom83 @ 08.10.2002. 13:25 ] @
Ja sam uništio eeprom softverskim putem.Flashovao sam telefon bezveze
jednom sa verzijom 18 drugi put sa 05,pa 24 i tako....Napukao mi eeprom,pa sam ga morao nositi u servis..
[ Woykhan @ 08.10.2002. 21:34 ] @
Citat:
Ja sam uništio eeprom softverskim putem.Flashovao sam telefon bezveze
jednom sa verzijom 18 drugi put sa 05,pa 24 i tako....Napukao mi eeprom,pa sam ga morao nositi u servis..

Sjebalo te isto što i mene - nisi mogao da počneš flash, jel da?
Trebao ti je drugi kabl...
[ Woykhan @ 08.10.2002. 21:39 ] @
Citat:
nukeshack:
Da razjasnimo jednu stvar, sa nekim ko ima iskustva iz prve ruke :), posto sam naisao na oprecne informacije. Recimo trenutno imam verziju softvera v18, znam da se na nizu verziju ne smem flashovati, a isto tako sam nacuo i za verziju v20. Da li je ovo drugo tacno, znaci ako flashujem na recimo na v24, onda nema vracanja na v18???

Pa u principu jeste, ali teško da ćeš imati originalni eeprom.
[ darkofdoom83 @ 09.10.2002. 14:04 ] @
Citat:

Sjebalo te isto što i mene - nisi mogao da počneš flash, jel da?
Trebao ti je drugi kabl...


NIje,kabl je bio u redu...Ne znam šta se desilo ali su mi u servisu
vratili v18 i rekli da su samo taj mogli da stave,ostali nisu radili...Čudno...
[ Woykhan @ 09.10.2002. 21:06 ] @
Nisam ni rekao da nije bio u redu.
Jel si mogao da počneš flashovanje?
A to što ti kažu u servisu zajebi ;-)
[ darkofdoom83 @ 10.10.2002. 11:41 ] @
Mogao sam da flešujem,i opet posle nisam mogao da upalim telefon.
u toku celog dana imao sam tri vrste "rada" telefona :
1.Nije uopšte reagovao kada sam hteo da ga upalim
2.Upalio se,pojavio se crni kvadratić pa se ugasio
3.Upalio se,osvetljenje takodje,a zatim se ugasio

E,ako neko zna šta se to desilo,ili možda ima i objašnjenje kako
srediti mob kad dođe do ovakve greške,neka podeli sa nama.
[ MatezYU @ 10.10.2002. 20:07 ] @
Crni kvadratic se zato pojavio jer je drugaciji firmware a drugaciji software pa dolazi do greske... Imas na mom sajtu detaljan opis kako da oporavis cms35 telefone... Ako ti se samo upali ekran i potom ugasi displey isti slucaj... Procitajte i mozete popraviti telefon 100%!!! Softwerskim putem ne moze se ubiti Siemens telefon!!! :D
[ legija @ 10.10.2002. 22:36 ] @
Ja sam vec jednom na ovom (starom) forumu objasnio detalje vezane za Siemens telefone. Malo pretrazite arhivu . . .

I nemojte mlatiti praznu slamu. :)
[ darkofdoom83 @ 10.10.2002. 22:46 ] @
Citat:
MatezYU:
Crni kvadratic se zato pojavio jer je drugaciji firmware a drugaciji software pa dolazi do greske... Imas na mom sajtu detaljan opis kako da oporavis cms35 telefone... Ako ti se samo upali ekran i potom ugasi displey isti slucaj... Procitajte i mozete popraviti telefon 100%!!! Softwerskim putem ne moze se ubiti Siemens telefon!!! :D


Pa ima,ali je meni u x35 flasheru kada sam otvorio bin fajl i kliknuo na
repair phone uvek ispisalo da taj bin nije podržan (ili tako nešto).
Isprobao sam sa više binova,ni taj što si ti stavio link na sajtu nije
radio.Zato nisam mogao da ga oživim tvojom metodom.
[ Woykhan @ 11.10.2002. 20:34 ] @
Citat:
darkofdoom83:
Mogao sam da flešujem,i opet posle nisam mogao da upalim telefon.
u toku celog dana imao sam tri vrste "rada" telefona :
1.Nije uopšte reagovao kada sam hteo da ga upalim
2.Upalio se,pojavio se crni kvadratić pa se ugasio
3.Upalio se,osvetljenje takodje,a zatim se ugasio

E,ako neko zna šta se to desilo,ili možda ima i objašnjenje kako
srediti mob kad dođe do ovakve greške,neka podeli sa nama.

Kod crnog kvadratića repair u workshopu MORA da radi.
Znači pomiri se s tim da si ti kriv što ga nisi popravio i da si zaslužio da platiš ;-)
[ darkofdoom83 @ 11.10.2002. 23:34 ] @
U workshopu mi je kada sam kliknuo na repair ispisalo da čeka da
uključim mob,što nisam nikako mogao.Znači nisam mogao da
ga uključim tako da mi ode u service menu..Pre tog repair koraka
mi je normalno otišao u service menu.

Jesam ja kriv,ali nisam mogao nikako da ga popravim.
[ Woykhan @ 12.10.2002. 14:35 ] @
Pa nisi trebao da ga uključiš nego da pritisneš creveno na kratko
[ darkofdoom83 @ 12.10.2002. 16:33 ] @
Nisam ja juce sišao sa drveta,znam da treba da se pritisne na kratko.
Ali NIJE radilo
[ MatezYU @ 12.10.2002. 22:30 ] @
Jedan od mogucih problema zasto nece da se pokrene postupak flesovanja telefona na pritisak crvene slusalice je sto je baterija ispraznjena do kraja pa nema dovoljno energije. Ja sam imao slucaj sa s35 sa baterijom koja je nekako bila ispraznjena do granice 2,65V (?!!) i jedva sam je uspeo oporaviti nekako... U pitanju je bila LiJon baterija... Na kraju sam uzeo drugu bateriju iz c35-ice, flesovao telefon i na kraju vratio LiJon u s35 i nekako je uspeo napuniti...
U nekim slucajevima i kabel ne odgovara pa ne mozete pokrenuti flash-ovanje...
[ Woykhan @ 12.10.2002. 23:06 ] @
Citat:
darkofdoom83:
Nisam ja juce sišao sa drveta,znam da treba da se pritisne na kratko.
Ali NIJE radilo

I onda se vraćamo na početak priče, trebao ti je drugi kabl.
[ darkofdoom83 @ 13.10.2002. 14:25 ] @
E vidis moze biti da je to bilo u pitanju
[ Woykhan @ 13.10.2002. 23:52 ] @
Grrrr... :-))
Koliko si platio "popravak"?
[ darkofdoom83 @ 14.10.2002. 17:13 ] @
Maznuli su mi 15 eura,a kao "mučili su se"....
[ Woykhan @ 14.10.2002. 23:41 ] @
Mda...
Nisi ih pitao šta su radili?
[ darkofdoom83 @ 15.10.2002. 20:31 ] @
Jesam,ali nije baš htela da kaže devojka što je radila na šalteru.
"Puno smo se mučili oko telefona" je bio jedini odgovor koji sam dobio.