[ zex_rad @ 27.11.2005. 13:01 ] @
Da li je moguce na ATI grafickim karticama odvojiti rezoluciju TV outa od rezolucije monitora. Da budem precizniji , do juce sam bio zadovoljni korisnik NVidia-e i koristio sam TV Tool (alatka za svaku preporuku) gde sam mogao da podesim rezoluciju TV out-a nezavisno od rezolucije monitora tj. u single display mode-u monitor mi je u rez 1280x1024 a kad prebacim na TV rezolucija se spusti na 800x600 i obrnuto, a na ATI-ju (9200) kad prebacim sa 1280x1024 rezolucija na TV-u je 1024x768 pa se slika "skroluje" na TV-u. Zbog toga moram da prvo spustim rezoluciju pa tek onda da prebacim na TV i posle opet da je vracam. Znaci da rekapituliramo, moze li se podesiti rezolucija TV-outa, ako moze kako i da li ima neka app. poput TV Tool-a za ATI (a da nije ATI Tray Tools).
[ StORM48 @ 27.11.2005. 22:50 ] @
Ne da ja znam.

Kad smo već kod podsećanja na stare dane (i stare TV izlaze) nVidia je ranije umela da radi on-line interpolaciju, a sada ne. Interpolacija je istovremeni prikaz na dva displeja, ali sa različitim rezolucijama.

To ja nazivam stagnacijom.

Pozdrav
[ Opusteno @ 28.11.2005. 18:16 ] @
Naravno da moze.

U Display Properties opcija Advanced
pa u okviru nje Overlay pa onda Clone mode options
ukljucis Theater mode, Same as source video i 4:3

pozdrav
[ StORM48 @ 28.11.2005. 19:47 ] @
Sedi, 1!

Ajd' sad, lepo se vrati na prvi post, pa pročitaj šta je korisnik pitao. Neozbiljno deluje da odgovaraš na nešto što niko nije pitao.

Pozdrav
[ stalex @ 01.12.2005. 11:19 ] @
ne znam za takvu aplikaciju. ali mozes da napravis akcije pa da im odredis na koji taster da se aktiviraju. tako ja radim.
[ zex_rad @ 01.12.2005. 12:46 ] @
@ stalex
Kako pravis akcije, ATI tool-om? Ako mozes malo da izdetaljises bio bih ti veoma zahvalan. :)
[ ilijev @ 31.12.2005. 14:20 ] @
Imam problem sa ATI-jem 7000 isto u vezi rezolucije.
Kupio sam original kabel za poveizvanje compa i tv-a
<-----------------------> s-video
skart 10m
<-----------------------> autio bananica

prilikom paljenja bio je problem sa crno belom slikom na TV-u starom 10-tak godina, ali sam taj problem resio prebacivanjem na PAL B standard na grafickoj.

PROBLEM:
refresh na grafickoj kartici je 85Hz a slika treperi kao da je 50Hz?!
Ceprkao sam sve i svasta ali je slika i dalje treperi.
Probao sam da instaliram i novije drajvere ali nista.
Kada izvucem kabel iz TV-a i ponovo upalim komp slika ne treperi.
Ako prebacim NTSC slika na TV-u bude crno bela ali mi slika na monitoru ne treperi.
Da podsetim podesavanja graficke i monitora su 1024x768 i 85Hz.

PITANJE: da li je jos neko imao slican problem?