[ turncoat @ 08.10.2002. 01:24 ] @
Kako mogu da automatski sa neta skinem sve pakete od kojih zavisi neki paket koji zelim da instaliram. Npr. skinuo sam gimp-1.2.3_1.1.tgz, ali mi fali libiconv verzije1.7_5 (imam 1.7_1), i ostali paketi su za koju verziju zastareli.
Kako da kazem pkg_add -u da skine samo one pakete od kojih gimp zavisi, a da koristi gimp paket sa harda kako ne bih ponovo skidao 8MB. Mozda je lakse da skidam sve pakete jedan po jedan, ali lepse bi bilo da moze sam...
[ Dragoslav Krunić @ 08.10.2002. 09:42 ] @
Pa fetch će automatski skinuti pakete od kojih neki paket, koji si prvobitno počeo da skidaš, zavisi. Znači samo uradiš 'make' i ne brineš. A što se tiče paketa koji već imač na hardu ' samo ga smesti u /usr/ports/distfiles (ukoliko si skidao fetch-om, željeni paket se automatski smešta tamo) i uradi 'make'. Sistem će prepoznati paket, tj. videće ga u /usr/ports/distfiles i neće ga skidati ponovo, a zatim će nastaviti (a i ne mora) da skida dodatne pakete, neophodne za kompajliranje.
[ turncoat @ 08.10.2002. 15:20 ] @
Make se radi za portove, kada skidas source. Ja imam gimpov paket, tj. kompajliran program. U /usr/ports/distfiles se smestaju zapakovani source-ovi koji se onda kompajliraju sa make. Meni to ne treba.
Probao sam sa:
pkg_fetch -R gimp-1.2.3_1.tgz
I pokusao je da skine paket sa neta, a zatim i sve pakete od kojih on zavisi. Nisam uspeo da ga nateram da vidi da taj paket trazi na hard-u, vec samo da pocne da skida ponovo sa neta.
Pokusao sam da dodam paket sa
pkg_add -f gimp-1.2.3_1.tgz
on sve lepo snimi (buni se da nema potrebne pakete), ali program javlja da mu nedostaje libicov.so ili tako neka biblioteka.
Ako neko zna nacin da pkg_add-u kazem da potrebne pakete skine sa net-a, bilo bi super...
[ random @ 08.10.2002. 16:40 ] @
Koristi "pkg_add -r", a već dovučene pakete smesti u /usr/ports/packages/All.

Mada ti ja savetujem da umesto pkg_add i tih default programa za manipulaciju paketima koristiš paket alata "pkgtools" (ports/sysutils/pkgtools), koji nudi mnogo moćnije, brže i lakše upravljanje portovima i paketima.
[ Dragoslav Krunić @ 08.10.2002. 16:53 ] @
Citat:
turncoat:
Make se radi za portove, kada skidas source. Ja imam gimpov paket, tj. kompajliran program. U /usr/ports/distfiles se smestaju zapakovani source-ovi koji se onda kompajliraju sa make. Meni to ne treba.


Auh, izvini, nisam dobro pročitao pitanje
[ turncoat @ 08.10.2002. 21:33 ] @
Citat:
random:
Koristi "pkg_add -r", a već dovučene pakete smesti u /usr/ports/packages/All.


Verovatno mislis na:
pkg_fetch -R paket.tgz
sto radi... Hvala!
[ random @ 09.10.2002. 21:05 ] @
Ne, zapravo mislio sam baš to što sam napisao.