[ majak @ 28.11.2005. 11:10 ] @
Jel neko probao

OLE DB driver for Interbase/Firebird version 5.0.11, 10.02.2004 ?

Postoji li nesto slicno?

Zaboravih link (zato editovanje)
http://www.zstyle.dp.ua

[Ovu poruku je menjao majak dana 28.11.2005. u 12:11 GMT+1]
[ sqlprogramer @ 28.11.2005. 16:52 ] @
Taj OLEDB cu koristiti za buducu knjigovodstvenu aplikaciju u VB i Firebird bazu. Napravio sam testni program u kome sam vrsio testiranje ovog drajvera i pokazao se zadovoljavajuce. Doduse, testirao sam samo brzinu, gde se pokazao brze nego drajver SibPro, ili neki ODBC drajver. Neke druge parametre nisam uspeo da istestiram(koriscenje nekih svojstava ADO objekata, kada su primenljivi na klijent ili server strani, itd)
...
[ majak @ 28.11.2005. 22:47 ] @
Nikako da ukapiram da li je drajver besplatan ili ne.
Na sajtu pise da je Free a opet se pak trazi neka
registracija i How to buy licence key?
[ aleksandarpopov @ 29.11.2005. 12:29 ] @
Pa valda je besplatan kada se spominje i open source i besplatno....
Nego, znam da je oledb microsoftova tehnologija ali da li se mogu nekako preko njega zakaciti za fb/ib bazu koja je na Linux masini?
[ majak @ 29.11.2005. 19:04 ] @
Nigde nisam procitao da je open source.
Nije mi jasno gde si to procitao na sajtu.
Mada, i da jeste ne mora znaciti da je dozvoljeno
ugradjivati ga u komercijalne aplikacije.

E sad, link do zi arhive je prvo ovakav:

New! Interbase OLE DB provider
- Download trial version Ako je nesto trial, onda ... ???
- How to buy licence key Sta tek reci za ovo!!!

Pa onda (kada se klikne na download):

Bonus from ZStyleGroup!
If you found more then three bugs in ole db driver you will automatically
get Half Year Registration for ole db driver!

Our goal
History
FAQ
Documentation
Free version 5 (na ovom linku je ibfree5.zip)
Trial version 4.37
Free version 4.37
Provider samples
How to buy licence key

Kada se sve ovo sagleda nije bas najjasnije sta su hteli reci, zar ne !!!
[ galisnik @ 29.11.2005. 19:56 ] @
Ne znam čemu to mučenje oko tog OLEDB drajvera kad imate odličan ODBC drajver za Firebird (zvanični) na http://praktik.km.ua/ i za Linux i za Windows. Prema mojim testovima u VB 6 ODBC je brži od OLEB drajvera znatno i stabilniji je u radu (IDE VB-a mi se zakuca kad koristim OLEDB5), a bez problema koristite sa njim ADO (ima dobar primjer na sajtu čak i za BLOB tipove). Ja sam ga već koristio u vrlo ozbiljnoj i zahtjevnoj aplikaciji (Firebird baza koja sada već ima oko 100MB a server radi na PIII 1GHz 128MB i dva klijenta na PII i 64MB, sve pod Windows 2000). Da su mašine jače aplikacija bi bila još brža (preko 50000 komitenata ta firma ima i već preko 400 000 transakcija u ovoj godini!)
Uz to ima i vrlo aktivna news grupa [email protected]
gdje se može potražiti savjet u slučaju problema. Vladimir Tsvigun, autor ODBC drajvera je vrlo uslužan i daje vrlo brzo odgovor na svako pitanje (mada je trenutno već duže na službenom putu).
Naravno, drajver je open source i potpuno free of charge!
[ majak @ 29.11.2005. 22:16 ] @
Citat:
galisnik: Ne znam čemu to mučenje oko tog OLEDB drajvera kad imate odličan ODBC drajver za Firebird (zvanični) na http://praktik.km.ua/ i za Linux i za Windows. ...Naravno, drajver je open source i potpuno free of charge!


Ma, iskljucivo zato jer su me na nekoliko mesta ubedjivali da je bolji i fleksibilniji od ODBC-a.
Najverovatnije da cu ipak odustati jer mi posle svega ne uliva poverenje.
Probacu prvo ODBC.

Hvala.
[ aleksandarpopov @ 30.11.2005. 11:22 ] @
Takodje, i ja cu se manuti oledb-a! :) (sad je vec nebitno da li je free ili ne)
[ aleksandarpopov @ 02.12.2005. 12:35 ] @
Ljudi, a kako se koristi ovaj driver, ne mislim iz koda nego kako da ga instaliram (Windows), moze li nekako da se vidi u Control panel Odbc sources? Nisam nasao nista o ovome sem primera na sajtu...Sta da radim ako hocu npr iz Delphia da ga koristim?
Poz, hvala
[ majak @ 02.12.2005. 12:41 ] @
regsvr32 OdbcJdbcSetup.dll
[ aleksandarpopov @ 05.12.2005. 12:05 ] @
Ok, hvala. Posle sam video da ima i setup exe da se skine...
Zakacio sam se na onu employee bazu iz Delphi7+ADO ali nesto mi je jako sporo...
Select * from employee da se otvori treba mu nekih 20-30 sekundi na PIII 1.3 GHZ i 512mb RAM -a nije li to malo sporo? Kakva su vasa iskustva sa brzinom i ovim driverom?